Awča Awča komentáře u knih

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Milá historická detektivka, opravdu svým tempem a atmosférou připomíná Agathu Christie nebo středověkou variaci na Vraždy v Midsomeru.
Mladý lékař Hugh je na startu svého profesního života, jeví se šikovný a sympatický, snadno jsem si jej oblíbila.
Případ byl zajímavý, a také mě velmi bavil popis tehdejšího života.
A jelikož mám dovolenou a k dispozici další díl, není do řešit :-)

17.03.2022 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Jako audio kniha naprosto úchvatné.
Líbila se mi atmosféra knihy, přednes a hudba neměly chybu, souhlasím s xxiixxi.
Kriminální zápletka možná nebyla příliš silná, ale kniha je plná zajímavostí z historie Sámů i z jejich novodobého života. Pomalé tempo mi vzhledem ke svělému audio zpracování vůbec nevadilo, ale věřím, že v papírové podobě by mě možná kniha tolik nenadchla.
Určitě se poohlédnu po dalším díle.

24.11.2021 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Mám prostě ráda policajty ze staré školy, Ruiz je prostě správný chlapík, proto hodnotím výše než první díl. Byla jsem pěkně napnutá, jak všechny ty střípky a útržky paměti zapadnou do sebe, zda bude mít případ šťastný konec. Autor píše opravdu čtivě.

29.09.2021 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Druhý díl navazuje na první, ale lze jej číst i samostatně.
Opět skvělé vykreslení doby a každodenního života. Souhlasím, že Matthew Shardlake je trochu suchar, ale je mi tím vlastně sympatický. Vyšetřování bylo místy komplikovné až jsem ztrácela nit, ale jako celek mě to bavilo.
Revoluce začala požírat své děti, jsem dost zvědavá na další díl.

11.08.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Naprostá lahůdka. Téma boje o přežití se prostě neomrzí, a když se ho ještě chopí můj oblíbený autor, jsou z toho 2 dny čtení, kdy jsem úplně odstřižena od reálného života.
Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, její příběh byl napínavý a uvěřitelný. Prostřihy do života předtím a gradace k současné situaci, za mě skvělé, alespoň tedy první dvě třetiny.
Pak se střípky začaly skládat, a ačkoli žádný nechyběl, úplně hladký obrázek z toho nebyl.
Potěšilo mě náhodné setkání na konci knihy.
Další díl prosím!

25.05.2021 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Skvěle jsem si početla. Příběh byl tedy obzvlášť pro čtenáře-rodiče dost nervy drásající, pocity matky byly vykresleny skvěle, hyenismus internetových diskuzí také.
Atmosféru pěkně doplňovaly i zápisy z terapeutických sezení.
Pachatel a motiv trošku slabší, ale jako celek se mi kniha moc líbila.

18.08.2020 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Knihu jsem četla bezprostředně po předchozím díle, Tóra a její příběhy mě opravdu baví. Ani tento díl není klasickou detektivkou, spíše opět příběh se záhadou, v zajímavém prostředí Grónska. Celkem dobře je vykresklené prostředí základny, kde asi není nouze o ponorkové stavy. Smutné bylo čtení o nynější situaci Inuitů. Upozaděn byl příběh Tóřiny rodiny, ale i tak jsem četla jedním dechem,.
Přijde mi to jako nejlepší díl, přesto si dám chvíli pauzu, aby mi všechny díly nesplynuly v jeden.

20.05.2020 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Kniha se četla pěkně, nebylo to žádné vzrušující čtení, takový příběh se záhadou.
Vyšetřování mě bavilo, i když bylo svým způsoběm pomalé, obalené různými historickými detaily, které byly mnohdy zajímavé, ale místy už trochu nudné.
Zato jiskření a vtípky mezi Tórou a Matthiasem stály za to.
A ty rodinné peripetie!
Bavilo mě to moc, chystám se na další díl.

14.05.2020 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Napínavý příběh, přečetla jsem jedním dechem. Ještě k tomu ráda běhám, takže mi kniha opravdu sedla. Nic hlubokého, ale parádní oddychovka, spíše pro ženy.

24.04.2020 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Prvotina? V tom případě klobouk dolů, opravdu smekám. Četlo se to velmi pěkně, příběh byl zajímavě vystavěný. Také mě štvala submisivnost Julie, zvláště v kontrastu se schopnou vyšetřovatelkou. Otevřené konce nemám ráda, ale zde k příběhu pasoval.

08.03.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Skvělé. Hlavní hrdina je správný drsňák. Zajímavá zápletka. Drsná akce. Férový závěr. Oceňuji, že se autor nešťourá v hrdinově soukromí. Prostě to bere, jak to je. Četla jsem napřed druhý díl, oba jsou super. A ty hlášky: "Určitě to byl sportovec. A nekuřák. Možná i vegetarián. Začínalo mi být líto, že jsem ho nestřelil". Už aby vyšel třetí díl!

08.12.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Již jsem četla Kukačku, ze které jsem byla nadšená a Hedvábníka, který mě nebavil vůbec, o další díl jsem již neměla zájem. Nyní jsem se náhodou dostala ke Smrtící bílé a nadšení se mi vrátilo, brilantně napsané, zajímavý případ, charaktery postav dobře vykreslené a v neposlední řadě jiskření mezi Cormoranem a Robin, já jsem nečetla, přímo jsem hltala stránku za stránkou. Hned jdu na předchozí díl :-)

01.10.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Svižná jízda, i když se vlastně většina děje odehrává na odpočívadle :-) Pár drobných nesrovnalostí by se našlo, ale bylo to tak napínavé! Neskutečně mě to bavilo.

13.05.2019 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Minisérii jsem neviděla, ale již jsem se s Výrovou setkala v nějakém audiu.
Mám ji ráda.
Začátek byl na českou detektivku docela brutální, v kontrastu s klidným vesnickým životem.
Četlo se mi dobře, všeho bylo tak akorát, pro mě pěkné dovolenkové čtení.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

26.02.2024 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Pěkná kniha. Téma je samo o sobě povšechně známé, autorka ho podává poutavě, s mnoha detaily. Přiznám, že někdy jich na mě bylo až moc, zvláště v případě "legalizace" vztahu s Annou, to se opravdu vleklo. Ovšem chápu, že si autorka dala práci se získáním podrobností a faktů, které je pak člověku líto nepoužít.
Byla jsem ráda, že jsem nedávno četla sérii knih C. J. Sansoma, která se tomuto období věnuje, všechno mi to hezky zapadalo. I když ani tak někdy nebylo jednoduché se orientovat v časových přesunech, jménech a funkcích.
Celkově hezké čtení o velmi zajímavé době a výrazných osobnostech se všemi jejich klady i zápory.

07.08.2023 5 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Přečteno jedním dechem, však je také Cara mou oblíbenou autorkou.
Příběh, na základě skutečné události, je dobře vystavěn, proložen přepisy TV pořadu a věrohodnými diskuzemi z internetu.
Soukromí vyšetřovatelů je zmíněno jen okrajově, navíc je v předmluvě souhrn postav, takže není třeba znát všechny předchozí díly. A jméno jedné z nových postav má zajímavé pozadí, což je vzpomenuto v doslovu, milé.
Těším se, už zase, na další díl.

14.04.2023 5 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Překvapivě obsáhlá kniha různých povídek mé milované autorky.
Některé povídky byly prostě skvělé, jsem blázen do Poirota a slečny Marplové, Pentlička či pan Quin už mi nejsou tak blízcí. Povídka s Parkerem Pynem mě pobavila, smála jsem se nahlas a ráda.
Posloucháno jako audiokniha.

10.03.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Divnokniha. Postavy zajímavé, příběh zvláštní. Místy až absurdní. Přesto jsem četla a četla.

22.09.2022 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Po slabších posledních kouscích je Sharon Bolton zpět ve skvělé formě.
Jsem ráda, že jsem nečetla anotaci, protože vyzrazuje pro mě nejzajímavější část knihy.
Četlo se samo, jen konec mohl méně spěchat.

08.09.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem četla těsně po Sedmilhářkách.
Byla o něco temnější, nejvíce jsem přemýšlela o osudu Rachel. Celkově zajímavé ženské čtení.

22.08.2022 5 z 5