Ava365 Ava365 komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Bohužel nedočteno. Josie mi nebyla moc sympatická a objevily se u ní šablonovité nešvary podobných hrdinek, které šéfují celému týmu vyšetřovatelů. Bylo tam na můj vkus příliš nepravděpodobností.

18.09.2022 1 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Zvláštní kniha. Hlavní hrdinka s jejím "celoknihovým" kojením mi příliš sympatická nebyla. Odjede si s malou dcerkou na sraz spolužaček, po návratu jí přijde domů kytice s výmluvným vzkazem a ještě se diví a je naštvaná na manžela, že se mu to nelíbí. Je tam poměrně dost nelogičností a málo uvěřitelných míst ( např. Ambrose a jeho úmrtí). Přesto se mi kniha četla celkem dobře a touha zjistit, jak to celé bylo, byla důvodem k jejímu dočtení.

05.09.2022 3 z 5

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

Název knihy dokonale vystihuje i celou její atmosféru. V celém příběhu se snad nenajde jediný sympatický člověk. Charlie i Franceska mi byly obě krajně protivné,i když Franceska měla být protipól konzumního a povrchního stylu života, tudíž by jí měl člověk fandit, byla vykreslena příliš šablonovitě a lacině, že mi prostě sympatická nebyla. U skvělých knih si člověk při čtení často řekne - škoda, už jen 100 stránek. Tady tomu bylo naopak - uf, ještě musím dát 100 stránek.

19.08.2022 3 z 5

Past na obhájce Past na obhájce Joseph Amiels

Výborná, do doby přečtení mně absolutně neznámá, kniha. Autor mi trochu stylem připomínal fenomenálního Arthura Haileyho. Zpočátku mi trochu trvalo se začíst, ale čím dál víc to byla kniha, na kterou se celý den těšíte. Čtení mě fakt moc bavilo.

31.07.2022 5 z 5

Temné sosny Temné sosny Will Dean

Již samotný fakt, že autor muž píše jako hluchá, lesbická žena, je trochu zvláštní. Aby ale klasické severské klišé bylo úplné, prožívá hlavní hrdinka rozporuplný vztah s umírající matkou. V severských detektivkách, přestože autor se narodil v Británii, je toto už takřka normou. Nečetlo se to špatně, i když mi zůstalo záhadou, jak na všechno Tuva přišla. Atmosféra byla temná jako ty sosny :-)

25.07.2022 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Četlo se to hezky, i když se člověk nesmí příliš zamýšlet nad přehnanou "čestností a zásadovostí" hlavního hrdiny, který z mladé prostitutky trochu moc násilně dělá charakterní klaďasku. Některá jeho přirovnání v úvahách trochu evokují hrdiny "chandlerovského" typu, což mi trochu vadilo, ale jinak celkem spokojenost.

01.07.2022 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Peter May umí dokonale popsat prostředí, kde se jeho příběhy odehrávají. Tentokrát to bylo do té doby mně neznámé francouzské středohoří. Dokonale byly popsány i kulinářské skvosty nabízené špičkovou restaurací. Bohužel samotný příběh i hlavní hrdina Enzo mě tentokrát příliš neoslovil. Nebylo to vyloženě špatné čtení, ale dle mého soudu má autor lepší díla.

14.06.2022 4 z 5

Kohout je mrtvý Kohout je mrtvý Ingrid Noll

Velmi pěkně napsaná, útlá knížečka. Autorka svým stylem trochu připomíná knihy od Sebastiana Japrisota. Přestože je to v podstatě detektivka, nechybí zde velice citlivě dávkovaný jemný humor.

30.05.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Skvělá kniha. V záplavě severských thrillerů velice originální a nevšední. Její atmosféra je zvláštní, pochmurná, a vy jen čekáte, co se z toho nakonec vyvine. I přes trochu podivný závěr je to kniha, na kterou rozhodně hned tak nezapomenu, a dávám plný počet hvězdiček.

26.05.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

90 procent knihy bylo super. Jeden zvrat za druhým, rozehráno několik dějových linek a vy toužíte zjistit, jak to vlastně celé bylo. Bohužel závěr vše "zazdil" a hodil celý příběh do kategorie béčkových rádoby thrillerů s nádechem červené knihovny. Škoda.

19.05.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha se čte dobře, možná i díky grafickému rozložení řádků, i když krátké jednoduché věty - navíc psané často každá na vlastní řádek - jsou trochu zvláštní. U předchozích knih této dvojice mi to trochu uniklo :-) Kniha má asi vše, co má moderní thriller mít, přesto mi tam něco k udělení plného počtu hvězd scházelo. A ty akční scény byly přece jen trochu moc akční :-)

06.05.2022 4 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Lepší příběh než Poustevník, i když k udělení plného počtu hvězdiček mi tam přece jen mnohé schází. Solidní detektivka, oproti jiným severským si autor vystačí spíše s psychologickým zkoumáním motivů pachatele než s popisy brutality.

22.04.2022 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Bohužel nedočteno. Asi to nebylo tak špatné, ale nebyla to pro mě ta kniha, na kterou se celý den těšíte. Možná to ale bylo taky všemi těmi událostmi, které se na nás v této době valí a tudíž se člověk nemůže do četby patřičně ponořit. Možná si zkusím knihu ještě někdy dočíst.

18.03.2022 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pěkná detektivka tak trochu ve stylu Agathy Christie, kdy je (pozor spoiler!) skupina lidí odříznuta od světa a jeden z nich je vrah. Autorčin styl se mi moc líbil, na knihu se těšíte. Konec mě trochu zklamal, ale vzhledem k tomu, že 95% knihy mě bavilo, dávám plný počet.

15.02.2022 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Zvláštní detektivka. Nečte se to úplně lehce a chvílemi se musí člověk vracet, aby se zorientoval v textu a pochopil, kdo co říká. Ale to souvisí s deficitem hlavního hrdiny. Závěr je trochu moc akční, ne moc uvěřitelný, ale autorka se snažila o překvapivost, a to se jí povedlo.

31.01.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

První setkání s Time Weaverem a musím konstatovat, že velice příjemné. Nechápu, že mi tento autor zatím unikal. Ztracený je velmi dobrý thriller, i když i tady byly některé věci na hraně - např. samotný únos v metru. Ale koneckonců se nejedná o literaturu faktu, a tady to bylo ještě v mezích přípustnosti. Kniha se dobře četla a hlavní postavy byly vcelku sympatické.

16.01.2022 5 z 5

Zastavený příval Zastavený příval Eduard Štorch

Pěkná kniha mého oblíbeného autora z dětství.

13.01.2022 5 z 5

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Zajímavá knížka.

13.01.2022 4 z 5

Souboj v letu Souboj v letu Dick Francis (p)

Celkem slušná detektivka, ale Dick Francis má na svém kontě lepší.

30.12.2021 4 z 5

V žáru noci V žáru noci John Dudley Ball

Skvělá starší detektivka, která je více známá svým filmovým zpracováním s nezapomenutelným Sidney Poitierem v hlavní roli.

27.12.2021 5 z 5