astroweb astroweb komentáře u knih

Oko rudého cara Oko rudého cara Sam Eastland (p)

Velmi, velmi dobré. Jak v takových případech píši - příjemné překvapení, určitě zkusím i další pokračování.

11.08.2016 4 z 5

Zbloudilá legie Zbloudilá legie Harry Turtledove

Začátek zajímavý, nápaditý, ale po půlce jsem zjistil, že už mě asi nic nepřekvapí, tak jsem knihu nedočetl.

05.08.2016 3 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Dosti velké zklamání, Brown ani náhodou, nejen nápadem, ale ani literárním stylem.

27.07.2016 3 z 5

Václav VI. - Tajná kronika velké doby malého krále Václav VI. - Tajná kronika velké doby malého krále Josef Bernard Prokop

Čtvrtý díl o čtvrtém Václavovi byl super. Pan Prokop opravdu umí napsat čtivý a historicky věrohodný román. Moc se těším a jsem zvědavý na závěr pentalogie o Zikmundovi.

01.06.2016 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Příjemný historický román se vším všudy. Historický podklad, napínavé, až dobrodružné čtení. Oddych, zábava.

19.04.2016 4 z 5

Šedí jezdci Šedí jezdci Louis L'Amour

Po delší době přečtená kovbojka, byla krátká a zase na delší době si něco podobného nepřečtu. Nebylo to špatné, ale jenom jednou za čas.

05.04.2016 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Pro mě objev, srovnatelné s Herriotem, určitě se časem pustím do dalších pokračování. Milé, pohodové čtení.

06.03.2016 4 z 5

Karel IV. - Císař a synové Karel IV. - Císař a synové Josef Bernard Prokop

Dočetl jsem třetí, zatím poslední vydaný díl. Všechny jsou opravdu moc pěkné. Jsem zvědavý a těším se na další, které mají pojednávat o Václavovi a Zikmundovi.

06.03.2016 4 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Stejně dobré, jako první díl, ale přiznávám, že před třetím si dám pauzu. Opravdový historický román.

16.02.2016 4 z 5

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Po dvou autorčiných knihách tak trochu zklamání. Až příliš připomíná spletitou červenou knihovnu oděnou do historického hávu.

01.02.2016 3 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Druhá kniha autorky, po Bestii z Karlštejna, vtipná, nápaditá detektivka. Byl by to pěkný seriál tv.

31.01.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Standard, nic výjimečného, ale jednou za čas si tohoto autora rád dopřeju.

25.01.2016 4 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Zpočátku mi trvalo se začíst, ale pak už ano, naprosto vynikající kniha!

03.01.2016 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Zajímavé momenty z historie dvacátého století.

30.11.2015 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Skvěle napsané, historie perfektně zpracovaná, trochu občas větší napětí by neškodilo.

23.10.2015 4 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Velice příjemné odpočinkové čtení, jedna z nejlepších autorčiných detektivek.

22.09.2015 5 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Vynikající historický román, jeden z nejlepších tohoto autora!

02.09.2015 5 z 5

Mám všechna čtyři esa Mám všechna čtyři esa James Hadley Chase (p)

Zase jedna z těch lepších autorových, závěr trilogie, hodně dobré.

30.07.2015 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Velmi čtivé, perfektní čínské reálie. Trochu mi v druhé půlce vadilo, že jeden z hlavních viníků byl už dopředu trochu odhadnutelný, ale jinak se román hodně podařil.

25.07.2015 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Přečetl jsem docela dost Childů a tenhle příběh patří mezi ty lepší. možná konec mě trochu zklamal, nebyl zas tak překvapivý, ale jinak dobrý.

15.06.2015 4 z 5