astroweb astroweb komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tenhle autor opět nezklamal. Skvělá napínavá zábava až do posledního finále.

02.06.2014 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělé, nečekaně úžasné.

11.03.2013 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Zase jedna kniha od autorky přečtená, za začátku se mi četla docela dobře, nebyla to první detektivka od ní, ale postupem neustále nějak přibývaly postavy, finále také takové všelijaké. Rozhodně si přečtu i další ze série, ale rozhodně to nebude hned.

29.03.2024 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě první dílo autorky, určitě si přečtu další. Napínavé, velmi čtivé, i když nakonec téma není z těch nejoriginálnějších, ale hlavně, že příběh má spád.

08.03.2024 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Knihy se samozřejmě nedá přečíst na jeden zátah. Přitom je velmi, velmi srozumitelně a beletristicky skvěle upravená a čtivá. Karel Gott je fenomén, byl a je jenom jeden !

18.09.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Velice, velice čtivé a poutavé. Nečekal jsem, že po Panském domě se mi bude od autorky líbit ještě něco víc.

24.06.2023 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Super milé překvapení současného autora historické detektivky. Inteligentní čtivá čeština, pohodové klidné čtení, spousta zajímavých historických reálií a překvapivý konec.

01.05.2023 5 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

5 hvězdiček je ještě málo. I když některé scény jsou vylíčené více než drsně a naturalisticky, nejsou bezúčelné, navíc soukromý život komisařky je skutečně fascinující. Skvělé čtení !

07.12.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor, který mě nikdy nezklamal. Poutavé a napínavé čtení psané skvěle čtivým literárním jazykem.

13.06.2022 4 z 5

Dívka u mostu Dívka u mostu Arnaldur Indriðason

Tenhle autor mě ještě nikdy nezklamal, ač jsem přečetl všechny jeho přeložené u nás knihy, jsou zajímavé nejen pro samotné příběhy, ale nádhernou atmosféru Islandu.

23.03.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Po knize jsem sáhl především proto, že je o knihách, zklamán jsem vůbec nebyl, velice příjemné čtení mě nezklamalo, konec velice dojemný, nechci prozrazovat, měl jsem co dělat, abych ho skrze slzy - bez ironie - dočetl.

24.09.2021 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

První díl série dočtený, měl jsem trochu problém se skousnutím historických trochu jednostranně popisovaných reálií východního Německa a především "krutého" dobytí nacistického Německa Rudou armádou, ale jinak dobrý, autorka dokáže zaujmout popisem rodinných vztahů. Určitě po čase se pustím do dalších dílů.

12.08.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

S chutí jsem se pustil do české detektivky, byť se odehrává v přímořském zahraničí, ale asi už jsem zasažený spádovějšími thrilery. Moc postav, příliš propletené, žádný spád, musel jsem se přemáhat a donucovat k dočtení.

15.10.2020 2 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Zatím nejlepší román od autora, ke kterému jsem se po delší době vrátil, trochu jako červená knihovna, ale velmi lehce, střídáním současnosti a minulosti mi to připomínalo cestování časem.

16.09.2020 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

To tedy byla jízda ! Mnohem drsnější než Inferium, protože mnohem více uvěřitelnější. Rozhodně žádný oddych. Autor překonává sám sebe, doufám, že píše už něco dalšího.

23.04.2020 5 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Dočkal jsem se dalšího volného pokračování, více historický román, než "pouhá detektivka". Skvělé a poutavé čtení !

26.11.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nemohu jinak, než dát všechny hvězdičky, tolik moc se mi kniha líbila. Začal jsem číst trochu s obavami, že příběh bude popisný, nudný a příliš sladkobolný, ale vůbec ne. Těším se na další díly.

19.06.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tenhle autor nemůže zklamat. Nemám sice rád mnoho postav, tady jich bylo docela dost a zdálo se, že nejsou ničím propojené, konečné finále to vše napravilo a bylo skvělé. Velmi zajímavý námět.

14.03.2018 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Velký detektivní román, hodně drsný, přitom čtivý, finále famózní.

01.12.2017 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Byl jsem mile překvapený, velmi čtivá a historicky hodnověrná detektivka.

21.11.2017 4 z 5