astroweb astroweb komentáře u knih

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Už dlouho se mi historický román tolik nelíbil, jako tento. Skvělé čtení, opravdu v tom nejlepším připomíná Pilíře země apod.

26.07.2019 5 z 5

Autor překonal sám sebe. Po Epopejích je tohle opravdu kniha, která se mi od něj moc líbila, mohu napsat - zasáhla.
Skvěle popsané pasáže těsně před Listopadem a po něm, pak vize budoucnosti, ke které Evropa směřuje, bohužel, ale stále doufám,že se neuskuteční.

07.11.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Velmi, velmi výjimečná četba. Zajímavá a super čtivá po všech stránkách, moc se mi líbilo vykreslen vztahů hlavních postav. Poslední třetina trochou konspirativní, finále ohromně napínavé. Doufám, že nakladatelství v blízké době uvažuje o dalších překladech od tohoto autora.

20.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá kniha od autorky. Moc a moc líbilo. Není to veselé čtení, to ani omylem, nutí k zamýšlení nad vlastním osudem, nad osudy a historií vlastní rodiny. Pravá literatura.

01.02.2019 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Od tohoto autora se mi líbí právě tyto historické kriminální příběhy, tento se mi líbil ze všech šesti prozatím přečtených skutečně nejvíc, perfektní zvládnutí historických reálií, čtivý a poutavý jazyk, naprosto úžasné finále.

09.02.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po delší době jsem sáhl po tomto autorovi a věru jsem nelitoval. Až na jednu mám přečtené všechny jeho knihy. Tato patří k těm nejlepším.

03.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně dobře napsané, hodně opravdové, silný zážitek, ale těžko se mi to četlo, právě proto, že až příliš opravdové. Jazyk velice dobrý.

07.01.2019 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Dočetl jsem se zatajený dechem a celý příběh s velkou chutí. Kniha se mi tentokrát tolik moc líbila, nejen detektivním pátráním, ale tentokrát především námětem.

14.05.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Trochu jiný Minier, víc současný se vším všudy, za mě posunul laťku ještě výš, než jindy, skvělé !

09.03.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Autorka, která nemůže zklamat. Nejen napínavé a věrohodné, ale i působivé a čtivé vykreslení všech postav.

05.01.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super detektivní příběh, v pořadí od této autorky třetí, ale tenhle považuji doposud nejlepší.

04.04.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Autor zraje jako víno. Po dvou epopejích začátek nové. Skvělé čtení, mnohem poutavější a čtivější, alespoň pro mě určitě, než všechny jeho historické detektivní příběhy. Už se moc těším na pokračování.

13.05.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kvalitní, náročné a vzhledem k dobovým historickým reáliím velice těžké čtení. Jazyk skvělý, umělecký, přitom čtivý.

05.02.2021 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Druhý díl vynikající série, která se mi líbí mnohem více, než autorovy historické detektivní příběhy. Je to více o lidech, jejich radostech a starostech zobrazovaných na zajímavém historickém pozadí.

18.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi příjemné překvapení, tolik současné literatury nečítávám. Naposledy paní Mornštajnovou a tohle dílo je opravdu velmi podobně srovnatelné, ovšem v dobrém, tom nejlepším, slova smyslu. Trochu se obávám dalších dílů, jestli mi politicky budou konvenovat, ono člověk v dnešní době přepisování dějin nikdy neví.

06.03.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Abych pravdu napsal, začátkem mě navnadil a postupem nadšení opadávalo. Taková vlastivěda o nacismu pro mladé. Zarazily mě nevěrohodné reálie, kdy si hrdinka kupovala za války v obchodě morfium a popíjela se tam černá, nikoli náhražková káva.

24.08.2019 2 z 5

Skála Skála Peter May

Silný, silný,silný příběh. Opravdu ani ne tolik jako detektivka, ale román s tajemstvím.

15.10.2014 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi příjemné čtení . Komisař Dupin připomíná Maigreta, stejně podobné je prostředí i jeho uvažování a pátrání.

16.02.2023 4 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Třetí kniha od této autorky, jsou všechny tři opravdu skvělé. Nejen literárním zpracováním zajímavé historie, ale i lidskými osudy.

27.09.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Autorka, která mě doposud nezklamala.

22.08.2021 4 z 5