astarte astarte komentáře u knih

Pravda Pravda Terry Pratchett

Moje první kniha od tohoto autora, která mě nadchla a určitě sáhnu v knihovně po další. Jednoznačně nejlepší postavou z knihy (alespoň pro mě) je Otto Schrecklich - táfám mu šest chfjesdiček :-)

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter provází celou naší rodinu. Přečetla jsem ho dětem a všichni se k němu budeme určitě vracet. Obdivuji spisovatelku s jakou "provázaností navázala" ve všech dílech na sebe.

30.11.-0001

To To Stephen King

Pro mě je to perfektní kniha, jedna z nejlepších, co jsem od Kinga četla. Děj je od začátku perfektně provázaný a závěr plynule graduje. A že je závěr zvláštní?? No vždyť jsme přeci četli Kinga ;-) !!!!

05.06.2011 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Báječná kniha, která mě pobavila a místy naopak skoro "dohnala k slzám". Forrestova dobrodružství jsou neskutečná, ale o to víc má člověk tenenci věřit, že by se to mohlo někomu jako Forrest Gump doopravdy přihodit :-).
Film jsem viděla před lety, oproti knize prožívá Forrest trošku jiná dobrodružství, ale i tak byl film skvělý a určitě si ho znovu osvěžím.

Mlha Mlha Stephen King

Moc ráda čtu knihy Stephena Kinga - je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Když jsem si půjčila tuhle, zjistila jsem až doma, že je povídková. Mlha je moc pěkná a nevadil mi ani otevřený konec. Ale jak šly povídky dál, bylo těch "otevřených konců" nějak moc.... Dějově jsou některé velmi zajímavé (Prám, Textový procesor, Muž který nepodával pravici..), ale některé jsem asi nepochopila, nebo mě neoslovily. Vzdala jsem to po povídce Nona, už toho na mě bylo moc.
Chtěla jsem knihu odložit již mnohem dřív, ale říkala jsem si "co kdyby" - vždyť je to přeci KING.
Vím, že se k této knize už nevrátím, ale zcela určitě si půjčím jinou Kingovu knihu - a budu od ní očekávat pouze jeden otevřený konec a jeden dlouhý děj :-)

21.11.2010 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Opravdu nádherná kniha. Tak nějak jiná než ostatní Zeměplochy, ale se stejným humorem, který pohladí a příběhem, který vás hned vtrhne do děje. Užila jsem si to a určitě se budu k Noční hlídce vracet.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pěkný příběh. Sice mě chvilku trvalo, než jsem se začetla (prvních pár stránek se zdá být bez ladu a skladu a špatně jsem se orientovala), ale určitě stojí za to vydržet a zbytek knihy si už "jen tak užít".

30.11.-0001 4 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

V této knize se Reacher spojí se svou starou jednotkou, tím se kniha liší od jiných, kde je vesměs "samostatným" hrdinou (alespoň v knihách, které jsem zatím přečetla).
Napínavý děj, rychlý spád, lehký styl psaní, prostě parádní počteníčko.....

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Moc pěkná kniha a k filmu dodávám, že jen málo filmů točených podle knih je tak přesných a kopírujících děj knihy, jako film Kmotr. Pět hvězdiček pro knihu i pro film :-) .

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Čtení téhle knihy jsem si opravdu užila. Skvěle poskládaný příběh, při kterém jsem se ani chvilku nenudila, a i když je kniha dlouhá, četla jsem jí s naprostou lehkostí a v závěru mi bylo líto, že je opravdu konec...
Knížka, ke které se určitě ráda vrátím.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Když se to tak vezme, tak každý má víceméně pravdu. Kdo četl Šifru a Anděle, tak určitě očekával víc, protože tyhle knihy byly podle mého názoru jeho vrcholem ( z doposud vydaných knih ). Nicméně jsem zase až tak moc zklamaná nebyla. Kniha měla spád a velmi dobře se četla. Když vynechám méně slabší část - Davidovo putování za prstenem - budu hodnotit pozitivně.

11.07.2011 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Obdivuji autorku, jak krásně napsala a provázala celý příběh. Jednotlivé díly do sebe zapadají a v průběhu celé série knih se rozplétají provázky napínavého děje.
Můžu říct, že k těmto knihám se budu určitě stále vracet.
Díky paní Rowlingová :-)

07.04.2011 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tak nějak nevím. Film mě docela zaujal, a tak jsem od knihy očekávala ještě něco víc (většinou v knize bývá více prostoru a fantazie). Poprvé se mi stalo, že kniha byla "prázdá", film byl mnohem zajímavější. Ale beru to tak, že je mi 32 let a kniha je psána pro mnohem mladší generaci :-).

30.11.-0001 3 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Opět příjemné čtení s lehkým humorem. Mám ráda obyvatele Ankh-Morporku.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvělá kniha, perfektně promyšlený děj.... člověk si to ani neuvědomí a je v půlce knihy. Přečetla jsem jí s naprostou "lehkostí ", ačkoliv děj a námět je v podstatě " tragický ". Je to jistě smyšlený román, ale opravdu by se lidé nemohli takhle chovat?? Brr.

Tvář Tvář Dean Koontz

Velmi pěkne napsaná kniha, která se odehrává v průběhu tří dnů. Během 469ti stránek jsem se ani trochu nenudila a nenarazila na jediné "hluché" místo. Pět hvězdiček a určitě si přečtu další knihy tohoto skvělého spisovatele.

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Barbara Wood píše velmi pěkně a napínavě. Bohužel tahle kniha je zatím jedna z nejslabších, které jsem od této spisovatelky četla. Děj s napětím se rozjíždí až ke konci, což už bohužel dojem z knihy nenapraví. Nicméně se budu těšit na jinou její knihu, protože tahle spisovatelka psát umí.

30.11.-0001 3 z 5

Usměj se, Lízo Usměj se, Lízo * antologie

Od knihy jsem čekala oddychové čtení. První povídka od pana Svěráka je příjemná a dobře se čte. Také druhá povídka od Petra Šabacha se dala přečíst vcelku s nadsázkou a úsměvem. Ovšem další povídky jsem zřejmě nepochopila a četla víceméně setrvačností. Několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale pak jsem si říkala.... "co kdyby". Ještě povídka Ivy Pekárkové byla "normální", ale dál už jsem se opravdu nedostala. Pár stránek povídky od Ivana Binara mě přesvědčilo v tom, že tahle kniha opravdu není pro mě.
Nechtěla bych jí zatracovat, určitě se najdou čtenáři, kteří se na knihu budou dívat s jiným nadhledem (nebo jiným pohledem).

30.11.-0001 2 z 5

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Patterson píše napínavě a podle mého názoru skvěle. Tahle knížka nezklamala mé očekávání a konec mě opravdu překvapil. Perfektní.

Závist Závist Sandra Brown

Moc hezká kniha. Když jsem jí dočela, pustila jsem se do ní znovu (což obvykle nedělám, většinou se ke knize vracím až po nějaké době) a ujasnila si detaily. Ani podruhé jsem se vůbec nenudila.

22.08.2012 5 z 5