ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Od knížky se nedalo odtrhnout. Je to skutečně psychothriller, ačkoli to ze začátku tak úplně nevypadá. Tři hlavní postavy jsou dokonale vykresleny, příběh je skvěle vymyšlený, má napětí i spád. V druhé polovině jsem knihu doslova hltala a nechtělo se mi věřit tomu, co čtu. A závěr je luxusní. Tento thriller je vážně znamenitý, přesvědčivý a děsivý.
Bez váhání dávám pět * a doporučuji!

14.04.2018 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

85%

Její přítomnost ho ani v nejmenším nevyvedla z míry. Ruku měl pevnou, když zvedl svůj nástroj k dalšímu dosud neporušenému místu na kůži. Kim se mockrát nesetkala s někým, kdo by byl tak dokonale netečný vůči bolesti, kterou působí, a on to navíc páchal přímo před očima policistky a nehnul ani brvou...
_____________________________________________________________________________
Tak tento díl se moc povedl. Perfektní!
Je hodně drsný, temný a smutný, jsou tady velice brutální vraždy. Příběh je čtivý, s mnoha zvraty, zápletka a rozuzlení jsou dokonalé. Moc se mně líbily dialogy mezi Kim a novinářkou Tracy Frostovou a okamžiky, kdy byly spolu, u toho jsem se hodně nasmála.
Tracy tady v souběžné lince s vyšetřováním Kim řeší případ domácího násilí končícího vraždou, kdy se manžela zatím nepodařilo obvinit. Shání důkazy, které by tomu napomohly.

Vřele doporučuji!

02.10.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

81%

...Zločin byl vzduchem přenosný virus, který si vyžádal mnohem více obětí než těch na místě činu.
Skvělý, ale velice smutný díl. Policisté bojují proti vražedným bombovým útokům, které jsou zaměřeny přímo na ně. Ava a Luc tak přijdou o hodně svých přátel u policie, i velmi blízkých. Současně s pátráním po atentátníkovi se odehrává v knize další linka Quinn PŘEDTÍM. Také Quinn jsem velice litovala. Knížka je hodně napínavá, zápletka a motiv jsou výborné, atentátníka jsem kupodivu! odhalila brzy.
Ale ten konec, to snad ne! Je to fakt tak, jak to čtu? Jsem z toho úplně rozhozená a autorka si to u mě hodně pokazila.
Samozřejmě doporučuji, ale budete brečet!

19.05.2023 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

81%
"Pentagram je starý náboženský symbol, nejen v křesťanství. Je to, jak vidíte, pěticípá hvězda namalovaná jedním tahem, kdy se linie několikrát překřižují, podobně jako u Davidovy hvězdy... "
Skvělé pokračování. Napínavé, s mnoha zvraty, s koncem, který nemá chybu, je tady zvláštní motiv vraha a konečně se něco zásadního děje mezi Tomem Waalerem a Harrym. I soukromý život Harryho s Rachel se někam pohne. A líbilo se mi, že tady figuruje i Praha.
Moc jsem si čtení užila a thriller doporučuji.

18.03.2023 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

81%

Cestou do Londýna jsme téměř nemluvili. Já se při řízení nerad rozptyluji a Poirot měl spoustu práce se svým knírkem. Musel ho chránit před zničujícími účinky větru a prachu. Rozhovor byl zjevně nad jeho síly.
Výborná detektivka s Hercule Poirotem. Vypráví kapitán Hastings. Dokonalý je tam pejsek Bob, hodně jsem se při jeho úvahách nasmála. Vraha jsem neuhodla, jako vždy.
Knížku doporučuji k přečtení.

12.03.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

90%

Občas jsme snily o tom, že babička jednoho dne procitne, zdravá a s dokonalou pamětí, a bude nám vyprávět o všem, co jsme chtěly vědět. Vůbec nás nenapadlo, že by si svá tajemství chtěla chránit, že by se kolem nich mohla stočit, obejmout je rukama a nepustit nás dál; že by neměla chuť se dělit.
Naprosto skvělý román, budu o něm přemýšlet ještě hodně dlouho. Zaujal mě a líbil se mně autorčin úsporný styl vyjadřování. Při čtení se u mě střídaly emoce, některé části jsem si pročítala několikrát.
Ke knížce se určitě ještě vrátím a pro ty, kteří ještě nečetli, vřele doporučuji.

26.12.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

81%
Na plátně jsem spatřila dívku, kterou jsem vůbec nepoznávala. Vzdorně na mě hleděla, vlasy jí v pološeru házely měděné odlesky a pleť měla jako alabastr - dívka s panovačným sebevědomím šlechtičny.
Byla zvláštní, hrdá a krásná. Jako by mi ukázal kouzelné zrcadlo.
"Věděl jsem to," pronesl tiše. "Věděl jsem, že tam jste."

Krásná knížka. A nezapomenutelná, k ní se určitě časem vrátím. Pobrečela jsem si. Přidávám se ke všem pětihvězdičkovým komentářům tady na databázi a třeba zrovna moje oblíbená uživatelka Šánka mi mluví z duše.

28.04.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Dobrá srozumitelná detektivka. Někdo vraždí prostitutky, našel se umrzlý muž, který měl zlámané téměř všechny kosti v těle a odložené miminko před policejní stanicí. Kim a její tým rozjíždějí pátrání v několika směrech.
------------------------------------------------------------------------------------------
Snad všechny kosti v pravé noze se zdály být zlomené.
"Dvanáct fraktur od prstů chodidla po koleno. Nad ním už žádná."
"Ta bolest......,"vydechla Stacey.
"Musela být strašlivá," přitakal Keats. "Tou nohou nemohl vůbec pohnout."

01.09.2019 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

90%
Z tohohle domu vyjdu už leda v želízkách.
_________________________________________________________________
Luxusní psychologický thriller, jeden z nejlepších, co jsem letos četla. Je neuvěřitelně čtivý, stránky ubíhají, ani nevíte jak. Příběh je originální, promyšlený, napínavý a plný zvratů, až mi z toho šla hlava kolem. Zápletka je skvělá a finále přímo strhující. Autorka umí překvapit!
Perfektní je i obálka.
Nebudu plýtvat dalšími superlativy, to už udělali spokojení čtenáři přede mnou.
Vřele doporučuji!

08.10.2023 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

81%

Opřel tvář o okraj vany a cítil, jak se do něho zakusuje mráz. Byla nádherná. Pokrytá ledem.
Pouto mezi nimi se nepřerušilo. Nic se nezměnilo. Nic nebylo jiné. Jsou oba stejní.
Moc pěkná poklidnější, čtivá detektivka, myslím, že výborný začátek série. Dobrý je motiv , ale vraha jsem, i když se nabízel, neodhadla. Kromě vyšetřování vraždy se autorka věnuje i soukromému životu postav, které jsou hezky plastické.
Doporučuji a budu pokračovat dalšími díly.

12.08.2023 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

81%

Harry pokrčil rameny. "Člověk nikdy neví, co daná věc znamená. Devadesát devět procent informací, které nasbíráte během vyšetřování, je bezcenných. Můžete jen doufat, že budete při smyslech, až se vám před nosem vynoří to jedno procento."
Výborný thriller. Musela jsem si přečíst druhý díl s H.H., který jsem předtím přeskočila, protože mě Thajsko moc nelákalo. A musím říct, že jsem si knížku v prostředí Bangkoku užila . Harry je sem sice poslán jako ožrala, který má být u vyšetřování vraždy norského velvyslance v Thajsku, protože nehrozí, že by něco zjistil. Ale podcenili ho - vyřeší všechno. Moc se mně líbily zvraty a závěrečné rozuzlení.
Doporučuji!

02.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

81%
Žaludek se jí sevřel hrůzou. Když začali opatrně rozbalovat deku, celá skupina se ponořila do strašlivého ticha. Uvnitř ležel malý zčernalý uzlíček. Přiblížili světlo a uviděli obrys paže, malý propadlý obličej s očními důlky, nosem, bradou a zuby.
Parádní thriller! Má výbornou zápletku a je tak čtivý, že prostě musím dát pět hvězdiček.
Doporučuji, užijte si knížku tak jako já!

30.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

80%
...Bojovala o dech, snažila se ho odstrčit a krýt si přitom hruď.
Zvedl nůž a zadíval se jí do očí. "Promiňte, ale musím vyhrát."
S hrůzou sledovala, jak nůž započíná sestup k jejímu srdci.
Otevřela ústa, ale ke slovu už se nedostala, protože jí hlava vybuchla palčivou bolestí a svět zčernal.
Slušný thriller, ale nejsem nekritickým fanouškem A.M. , tak to budou 4 hvězdičky. Knížka byla velice čtivá, ale pořád jsem postrádala to správné napětí. Právě to se objeví až téměř na konci. Motiv je dokonalý, naprosto neočekávaný a taky hodně nepravděpodobný, ale za to hvězdičky nikdy neubírám.
Určitě doporučuji, i když podle mě je to slabší díl s Kim.

14.05.2023 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Jsme pány. Jsme otroky.
Jsme všude. Nejsme nikde.
Jsme geometři. Ovládáme purpurové řeky.

Fascinující čtení s vybroušeným stylem a do detailu propracovaným dějem. Knížku jsem si neuvěřitelně užila, přečetla jsem si ji znovu asi po deseti letech. Lituji, že jsem neviděla film, nevím, jak mě mohl minout.
To, že pravděpodobnost příběhu je prakticky nulová mě vůbec neodrazovalo. Jak už jsem psala dříve, u knih, které čtu je to hodně časté.
Knížka Poslední lov se mi moc líbila, ale tahle je ještě lepší.

15.01.2021 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

81%

...Ruce, které páčily, kroutily, drtily a zraňovaly, se položí teplé a měkké na ta nejbolavější místa. Znala je stejně dobře jako své vlastní. Byly veliké a silné, ale současně hebké, bez mozolů a nepravidelností. Dlouhé prsty, citlivé jako u pianisty, a i když je ve skutečnosti nikdy neviděla, znala je dokonale.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Pěkná detektivka. Já prostě musím zůstat u pětihvězdičkového hodnocení, protože mě čtení bavilo. Autorka se kromě vyšetřování zločinů věnuje postavám na policejní stanici a vztahům mezi nimi i postavám mimo policii, teď hlavně Erice a její sestře, ale třeba i osobám, které jsou podezřelé. Často jsem se musela smát. Asi se opakuji, když řeknu, že dokonalé vykreslení postav zvyšuje moje hodnocení knihy.
Jinak kniha má spád pozvolný, je docela napínavá a motiv je nečekaný. Je smutné, že smrt dívek byla tak zbytečná.
Ale zabíjela bych kvůli podobnosti jmen Johan, Johannes, Jacob.
Doporučuji!

19.08.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky, v nichž hlavní roli hrají rodinné vztahy, smutné až depresivní, uvěřitelný děj. Jsou poutavě napsané, líbily se mně. Moje první knížka od autorky.
K přečtení doporučím.

12.03.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

80%
A pak se jí nůž zaryl do zad, rozřízl jí ze strany tvář, zajel jí do boku, pak do masitého polštářku lýtkového svalu. Muž vrážel nůž do matrace.
Nemohla dýchat, zběsilé bodání neustávalo a nůž se jí nořil do těla, zatímco ji drtila tíha přehnuté matrace.
Chtěla, aby smrt přišla rychle. Ale ty tři dlouhé minuty, než se její přání splnilo, trvalo celou věčnost.
Výborná detektivka. ale zdála se mi slabší, než jiné díly. Jsem ráda, že se autor vrátil k Erice Fosterové a jejímu týmu ,i když se mi zdá tento díl slabší, než předchozí. Zjištění vraha mi přišlo trochu uspěchané. Takový moc rychlý konec.
Knížku doporučuji.

15.12.2022 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

81%
...Možná mám sklon věci komplikovat. Možná že v tom Hirtmann vůbec nemá prsty...Vincent má pravdu. Jak by to dokázal? Ale taky je možné, že pravdu mám já a všichni ostatní se mýlí. Že mám důvod ohlížet se za záda, být ve střehu a bát se budoucnosti.
Že mám důvod mít strach.
Přečetla jsem po pár letech znovu. Velice podmanivě napsaný thriller. Má spád, je napínavý, s chytře vymyšlenou zápletkou.
Musím ho doporučit.

28.09.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

81%

Přečetla jsem si knihu znova po několika letech a tentokrát bych dala nejvyšší hodnocení. Velice vydařený díl.

03.04.2022 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

85%
Buďte při tom svém hledání pravdy opatrná, Kate Burkholderová. Nemuselo by se vám líbit, co najdete.

Skvělý thriller z amišského prostředí. Jeho čtení jsem si dokonale užila.
Z vězení uteče Joe King, Amiš, který byl před dvěma lety obviněn z vraždy manželky. Pro Kate se z toho stává osobní záležitost, protože Kinga zná z dětství. Ten navíc tvrdí, že je nevinný. Čím blíž se Kate dostává k pravdě, tím víc se pro ni situace stává nebezpečnou. Na konci už je jen krůček od smrti.
Knížka je mrazivá, napínavá a emotivní zároveň. Velice ji doporučuji!

13.03.2022 5 z 5