ArthasKarfa ArthasKarfa komentáře u knih

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

OntheRoadovka, která vás společně s Deanem a Salem zavede do různých životních událostí těchto životem nakažených kamarádů.

26.01.2018 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Velmi poutavě psaná kniha, která líčí značně pohnutý osud mladé Arménky, která se různými závany osudu dostává do celé řady smutných i veselých životních událostí. Její život je složitým propletencem obyčejného žití a velkých historických mezníků, kterými je hrdinka současně účastná, ale zároveň do nich více nezasahuje. První část knihy, byť je tragičtější a smutnější se mi líbila více, druhá část je příliš prostopášná a Róza už není tak nevinná a potrestaná životem. Nicméně je celý příběh skvěle sloučený v jednu dějovou linku, kterou přečtete za pár hodin a zanechá ve vás spoustu obyčejných emocí i něčeho hlubšího co zanechávají jen takové knihy.

25.01.2018 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Příběhy, které užívají v téhle knize jsou lehkým, milým čtivem pro líný letní den, kdy si s knihou lehnete někde ve staré chalupě nebo pod hradem a začtete se do tajemných příběhů. Od malička mám moc rád seriál a kniha je ztělesnění seriálových zážitků spisovatele Armína a studentky Katky. Moc hezké čtení, které otevírá bránu do minulosti. Z Tajemství templu na vás přímo dýchá letní čas na středověkém hradě.

30.05.2024 5 z 5

Kilometr devatenáct Kilometr devatenáct Eduard Fiker

Další zdařilá detektivka s kapitánem Kalašem a Karlíčkem, kteří tentokrát řeší špionážní záhadu s velkým počtem otazníků. Na téhle skupině detektivek je milé, že se zde setkáváme se nekompromisním Kalašem, který si všemožně dobírá kriminalistu Karlíčka a společně se jim daří přijít na kloub kdejaké záhadě. Tenhle příběh mám navíc rád proto, že se stal předlohou oblíbeného filmu "Strach" a je tedy zajímavým dokreslením vražedného příběhu. Hezky se to čte, až na občasné zdlouhavé pasáže popisů je to moc milé počtení. "Tak na chatě neni a chatu máte vykradenou".

03.05.2024 4 z 5

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

Drobné lidské příběhy, které protnou zločiny. Jsou to zločiny jako my lidé, malé a často zoufalé a samozřejmě nedokonalé. Společně s Horácem a Vašátkem chodíte po Praze, nebo sedíte na pivu v jedné z putyk. Milé příběhy, takové obyčejné.

03.03.2024 5 z 5

Měsíc s dýmkou Měsíc s dýmkou Hana Prošková

Měsíc s dýmkou, příběh o obyčejném podlém zločinu s neobyčejnou postavou malíře Štěpána a měsíce, který zhlíží do jedné zapadlé hospody v pohraničí a je svědkem událostí, které se stanou ve skupině přátel, které dohnala minulost. Paní Prošková měla dar psát neobyčejně o obyčejných věcech. Večery s rozhovory mezi Horácem a Vašátkem působí tak klidně a lidsky. Všechny tři příběhy v člověku něco zanechají.

13.02.2024 5 z 5

Myšlenky zločince v české kotlině Myšlenky zločince v české kotlině Jiřina Hofmanová

Kniha je zajímavým shrnutím od člověka, který u policie působil dlouhý čas a líčí svojí kariéru a snahu prosazovat nové metody v pátrání po vrazích a dalších nebezpečných pachatelích. První část je kromě samotného výčtu životních milníků velmi zajímavým exkurzem do několika případů a jejich následného vyšetřování. Část, která mě opravdu bavila se týkala Orlických vražd a jejich podrobného popisu včetně výslechů pachatelů. Méně zajímavou částí knihy jsou neustálé exkurze snahy zavedení systému ViCLAS do policejního vyšetřování, spory s vedením odborů a oddělní a celkový negativní pohled na všechny kolegy u policie, kteří těmto metodám nepřáli sluchu. Rozhodně je paní Hofmanová skvělou policistkou a její práce pomohla objasnit nemalé množství kriminálních případů. Celkově však kniha vyzní spíše kysele a kriticky vůči všemu co se neslučovalo s jejím dlouholetým názorem na modernizaci policejních metod vyšetřování. Čtivé je to spíše pro lidi, kteří mají policejní práci rádi bez příkras a nezajímají je velké případy, ale spíš jak to skutečně je.

02.02.2024 4 z 5

Zákon o Policii České republiky Zákon o Policii České republiky kolektiv autorů

Formát do kapsy. Obsahuje vše důležité pro člena sboru PČR i další osoby. Doporučuji.

22.03.2023 5 z 5

Tajemství dne D Tajemství dne D Gilles Perrault

I přes velké snahy jsem se do toho nemohl začíst. Nějak jsem pořád hledal souvislosti a přesah, který tam pro mne nebyl.

15.06.2022 2 z 5

Student hrdina Student hrdina Václav Řezníček

Knížka nevýrazná a zapomenutá v čase českého písemnictví. Nicméně je asi nejpřesnějším a nejpopisnějším obrazem dobití Prahy Švédy v roce 1648. Stejně jak v časech jiných hrály roly v dobách třicetileté války zrady a jiné formy podvodům které často města až pokořily. Tato knížka velmi zábavně a poutavě líčí celou historii dobývání i pitoreskní historky studenta Klenovce a vojáka Vávry v čase obléhání. Velmi pěkná kniha s drsnými prvky války třicetileté.

02.06.2022 5 z 5

Modrá karbunkule Modrá karbunkule Arthur Conan Doyle

Moc pěkné, v podání pana Preise a Otakara Brouska. Husy jako hlavní zápletka byly zábavné.

04.03.2022 4 z 5

My, hoši z pohraničí My, hoši z pohraničí Emil Hruška

Kniha je svým způsobem velmi milá a čtivá, krásné příběhy střídají trochu divnější a nudnější, ale celkový dojem z knihy je velmi kladný. Nechybí napětí a akce, které doprovází duch minulosti plný davných křivd a zklamání v životě.

07.04.2020 4 z 5

Silver A Silver A Pavel Šmejkal

Pěkně zpracovaná kniha o výsadku a dalších akcích za druhé světové války na území Protektorátu. Je úctyhodné, že si autor dá takovou práci a najde všechny pomocníky těm, kteří sem byli vysláni aby bojovali za svou vlast. Musíme vzpomínat na ty, kteří neváhali a riskovali život za naší svobodu. Všechna ta jména a osudy! Rozhodně stojí za přečtení.

16.09.2018 5 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Na horory jsem nikdy nebyl a nemyslím si, že ani dnes po přečtení celého Lovecraftova díla jsem nějaký fanda tohoto žánru, protože díla tohoto fenomenálního autora zcela popírají jakýkoliv jiný styl. Každý příběh je jiný, je svůj a jeho přesah k lidem je tak blízký, že z řádků zrovna cítíte pach, hnilobu nebo plíseň, která prostupuje knihy stejně jako budovy z tajemných příběhů o transcendentních bytostech i šílenství myslí stvořeních z jeho nesmrtelných povídek.

04.03.2018 5 z 5

Šumavští rodáci vzpomínají - Příběhy z bouřlivých válečných i poválečných let Šumavští rodáci vzpomínají - Příběhy z bouřlivých válečných i poválečných let kolektiv autorů

Krásné a lidské příběhy z horní i dolní Šumavy, tento kraj velmi dobře znám a proto jsou mi příběhy v knize velmi blízké a místa, které pamětníci popisují si vybavuji ze svých vlastních vzpomínek. Osud byl k německým obyvatelům Šumavy velmi krutý, nejen o tom ale i o mnohých dalších událostech vypráví tato nostalgická kniha.

03.02.2018 4 z 5

Žhář Žhář Egon Hostovský

Existencionalismus v intencích, které jsou mi blízké a které mě nenaplňují melancholií. Prostředí románu je krásně vykresleno a popsáno, tíha událostí, které dosednou na malou vesničku kousek od hranic, při čtení dopadnou i na vás. budete přímo účastni příběhu i nekalostem, se zatajeným dechem si budete číst s mírnou nedůvěrou, jestli někdo neobchází váš dům a nechce ho zapálit. Žhář - 2017

30.01.2018 5 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Kniha nepopře svého autora, poměrně těžký text, i když zábavné pasáže vám opravdu někdy vykouzlí úsměv na srdci, protože postava Raata (nerad bych mazal do pelechu) je svým způsobem velmi komická a úsměvná. Některé pasáže jsou trošku zdlouhavé, ale jiné zase energické a dynamické . Doporučuji vydání z roku 1964, které je doplněné o pěkné a dobarvující ilustrace. A při čtení pozor na mravní Neřády!

30.01.2018 4 z 5

Tři králové Tři králové Jiří Padevět

Velmi kvalitně zpracovaný průvodce po Praze v období Protektorátu se zajímavým propojením s dnešní podobou domů, ve kterých bydleli spolupracovníci odboje, nebo přímo odbojáři. Je chválihodné, že někdo dokáže všechny osoby obsáhnout a vyzvednout tak zásluhy lidí, kteří často končili popraveni, nebo týráni gestapem, za to že se nebáli bojovat proti okupaci i za cenu ztráty vlastního života.

22.01.2018 5 z 5

Stručné dejiny maliarstva - Od Giotta po Cézanna Stručné dejiny maliarstva - Od Giotta po Cézanna Michael Levey

Skvěla kniha pro každého, kdo si chce udělat jasnou dějovou linku v rané renesanci napříč celým kontinentem.

14.01.2018 5 z 5

Kudy kráčel zločin Kudy kráčel zločin Hana Hlušičková

Zajímavá kniha o velkých hráčích českého a československého podsvětí. Dozvíte se spoustu detailů jak probíhala velká část těch největší mafiánských akcí na v průběhu devadesátých let a mnoho dalšího. Styl je velmi popisný a detailní. Příběhy zaujmou a počet velkých zločinů kolem notoricky známých bossů je strhující. Důležitá kniha pro pochopení práce kriminalistů, kteří bojují s organizovaném zločinem, který má posluhovače všude dam oko dohlédne.

29.03.2024 4 z 5