Argony Argony komentáře u knih

Vítek Vítek Bohumil Říha

Pro začínající čtenáře ideální čtivo. Příběhy o malých školácích.

12.02.2014 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Velmi překvapující zakončení. Už jsem si dělala naděje, že se spojí proti hajzlíkovi Sudovi, ten mě fakt štval.

11.02.2014 4 z 5

Válka vlků Válka vlků Henri Loevenbruck

Nepředvídatelný děj. Jen mě mrzelo, že umíralo tolik kladných hrdinů :-(

13.01.2014 5 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Nejdříve jsem měla problém se začíst, ale pokud ten začátek překonáte, nebudete litovat. Další dva díly jsou mnohem lepší.

13.01.2014 3 z 5

Šermířský mistr Šermířský mistr Arturo Pérez-Reverte

Knihu si vychutnají především znalci šermu, protože v ní najdeme spoustu šermířských výrazů.

13.01.2014 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Moc hezké a vtipné čtení. Určeno především pro předškoláky a děti cca do třetí třídy.

22.11.2013 5 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Mě udivilo, jak může být někdo tak hloupej a naivní. Když mu poprvé uvěřila a dopadlo to jak to dopadlo (ještě ne znásilněním), jak mu mohla uvěřit podruhé a znova s ním jet. Si myslím, že ve 13 už by měla mít holka trochu rozum a ke všemu, jak ukončila školu a že dál nepůjde?! To je jako normální obraz Itálie dnešní doby? Zprvu, jak jsem to četla, tak mi přišlo, že je to jak příběh od nás někdy z první poloviny minulého století. Tedy ty postoje lidí k tomu všemu, ta naivita Anny. Nemůžu si pomoct, ale mě přišlo, že se chovala jak blbka. Oni jí ublíží a ona si s nima jede v klidu znova. Když se vzbouřila, říkala jsem si - no konečně, to ti to trvalo.

09.10.2013 2 z 5

Paměti – z galejníka policejním náčelníkem Paměti – z galejníka policejním náčelníkem Eugène François Vidocq

Vzpomínky známého galejníka a později kriminalisty. Paměti jsou trošku přikrášlené a není to žádné věděcké čtení, ale pro zajímavost a ukrácení dlouhé chvíle dobré. Podobné televiznímu seriálu Dobrodružštví kriminalistiky.

02.10.2013 4 z 5

Valerie, dědička plantáží Valerie, dědička plantáží Ashley Carrington (p)

Pro čtenářky slaďáků jako dělané. Série má šest dílů. Nelehký příběh jedné míšenky, které nepřející lidé házejí pod nohy nejednu překážku. Odpočinkové čtení.

18.09.2013 4 z 5

Jak a kde žijí mláďata Jak a kde žijí mláďata Andrea Erne

Moc hezké čtení a prohlížení pro děti od školky až po cca 1-2 třídu. Velmi názorné ilustrace s otevíracími okénky. Vhodný dárek, ke kterému se budou děti vracet.

Auta a náklaďáky Auta a náklaďáky Andrea Erne

Moc hezké čtení a prohlížení pro děti.

Železnice Železnice Andrea Erne

Moc prímové čtení a prohlížení pro děti i dospělé! Chcete-li potěšit dítě z MŠ, jsou knihy z této edice dobrou volbou.

Bagry, traktory a náklaďáky Bagry, traktory a náklaďáky Andrea Erne

Knihy z celé této edice moc doporučuji! Velmi zajímavé a poučné čtení nejen pro děti (zkuste ji dát dospělému mužskému a máte cca 30 minut od něj pokoj :-)). V knihách z této edice najdete spoustu barevných ilustrací a otvíracích okének. Tento titul je vhodný pro děti cca od 3 let.

O nejlepším státě O nejlepším státě Bernard Bolzano

Někdy dost úsměvné a opravdu utopické - jako že všechny domy budou v majetku obce a lidé si je budou pronajímat za rozumné peníze, které půjdou na jejich obnovu, že dědit bude vždy obec, umírající nesmí nikomu nic odkázat, právo na práci. Na druhou stranu v některých názorech předběhl dobu - zrovňoprávňuje ženy apod. Shoduji se s ním v otázce trestů.

29.08.2013 4 z 5

Génius, umění, láska, světec Génius, umění, láska, světec Arthur Schopenhauer

Tohle jsem nebyla schopna dočíst. Stále dokola jsem četla stránku a stejně nic. Stejné, jako kdybych četla příklady z kvantové fyziky.

27.08.2013 1 z 5

Mé sny voní stády koní Mé sny voní stády koní Iveta Jebáčková-Lažanská

Do vlaku ideální čtení. Krátké povídky zpříjemní čekání. Povídky o ženách a koních.

21.08.2013 4 z 5

Jindřichův Hradec zámek a město Jindřichův Hradec zámek a město Antonín Matějček

Kniha, kterou využijí zájemci o regionální historii. V knize jsou černobílé fotografie a nákresy ilustrující již zaniklá zákoutí a místa ve městě.

20.08.2013

100 let městské dopravy v Teplicích 1895-1995 100 let městské dopravy v Teplicích 1895-1995 Miroslav Grisa

Kniha pro Teplické patrioty, historiky, zájemce o dopravní prostředky apod.

20.08.2013

Křížové výpravy Křížové výpravy Manfred Vasold

Bohatě ilustrovaná encyklopedie pro děti. Ovšem i vysokoškolák ji může použít pro přípravu ke zkouškovému testu! :-) Obsahuje ty nejdůležitější informace, jako kdo, kde, kdy, s kým a co ve velmi srozumitelném podání bez zbytečné "omáčky".

12.07.2013 5 z 5

České země v době osvícenství České země v době osvícenství Jitka Lněničková

Kniha určena především pro zvídavé děti. Moc dobré informace k referátům.

12.07.2013 5 z 5