Argony Argony komentáře u knih

Pralinka Pralinka Jarmila Dědková

Vlastně jsem to dočetla, jen abych zjistila, jak to dopadne s Adélkou ze školky. A ono to tam vůbec neni. Fňukna se zas polituje a konec. Bohatě by stačila povídka.

08.03.2024 2 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

No proč tohle někdo překládal, to mi hlava nebere. Věřila jsem Gertrudě, že se jí její záměry podaří. Kapitoly s ní mi přišly nejzajímavější.

03.01.2024 1 z 5

Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka kolektiv autorů

Skvělá série, rozhodně doporučuji.

06.01.2023

Klíč od ráje Klíč od ráje Jitka Komendová

Hlavní hrdinka je puberťačka, která by potřebovala pár výchovných. Pro holky v devadesátkách určitě super a poučné. Současným už to přijde asi vzdálené, momentálně asi nikdo nebude odvázanej z dovolené ve Španělsku, diskoték apod. Přesto si myslím, že kniha stále stojí za přečtení. Holkám kolem 14 let by mohly být myšlenkové pochody hlavní hrdinky blízké.

27.12.2022 4 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Nechápu to vysoké hodnocení. Furt to samé dokola. Konec nějak useklý. Snad už byli použiti všichni bratři z rodiny.

31.10.2022 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Stačilo by, kdyby kapitolu s panem Reedem a poslední vánoční kapitolu přidala autorka k původní knize. Zbytek už byly takové pindy.

26.01.2022 3 z 5

Největší rybáři Největší rybáři Jiří Kahoun

Humorně laděný příběh pro děti (spíš chlapce). Krátký příběh potěší především malé rybáře. Vhodné pro děti tak od třetí třídy.

03.01.2022 5 z 5

Ve znamení lukostřelce Ve znamení lukostřelce Martin Nesměrák

V tomto díle už nebylo tolik nesmyslných rozhovorů, přesto, pořád to není něco, co bych si chtěla přečíst znova. Na Niedla, Vondrušku ani Červeňákova Steina s Barbaričem to zdaleka nemá. Tady je to zcela vymyšlený příběh bez nějakého historického pozadí. Prakticky vše vymyšleno.

28.09.2021 3 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Některá slova v rozhovorech opravdu jak ze současnosti. Vše fantasie, nic není historicky podloženo.
Není to Niedl ani Vondruška, přesto číst se to dalo. Knihu je možné číst i samostatně, bez znalosti prvního dílu.

28.07.2021 3 z 5

Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1 Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 1 Štěpán Berka

Základní výbava každého začínajícího elektrikáře. Vše velmi dobře popsané a namalované. Dobrá práce autore.

20.11.2020 5 z 5

Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2 Elektrotechnická schémata a zapojení v praxi 2 Štěpán Berka

Rozšiřuje jedničku, přehledné nákresy schémat obvodů. Základní výbava každého studenta elektrooboru.

19.11.2020 5 z 5

Papiňák Papiňák Ludmila Křivancová

Čtení na cesty do práce či někam do čekárny. Po delším čtení už jsem měla poněkud dost řečí o kněžích a s některými názory nesouhlasím. Knížka putuje do knihovny.

22.10.2020 3 z 5

Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje Miloslav Michalec

Dobrý počin. Škoda, že mě známé školy tam chybí, ale třeba se v dalším vydání dočkám.
Na každé dvoustraně jedna obecní škola - foto kdysi a nyní, info o vzniku a vývoji školy a současném využití. Naštěstí většina škol skončila jako MŠ, OÚ, knihovna, RD či chata nebo hospoda či společenská místnost (kromě první, ta funguje jako bordel).

20.07.2020 4 z 5

Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Tomáš Němeček

Vtipně pojaté informace o Janu Husovi a jeho součastnících.

09.05.2020 5 z 5

Tři medvědi a zlá babka Tři medvědi a zlá babka Pavel Šrut

Hodnotím všemi pěti místo prďolky. Neustále musíme prohlížet a číst.

09.05.2020 5 z 5

Říkání o řemeslech Říkání o řemeslech Josef Bartuška

Kniha básní pro děti poplatná době vzniku. Básně o dělnících např. zedník, kameník, havíř...
Ilustrace od dětí z jedné ZŠ.

14.04.2020

Dovedu to! Dovedu to! František Alexander Elstner

Překvapující obsah knihy pro děti. V dnešní době by spoustu věcí nezvládl ani dospělý - nebo tedy třeba s pomocí této knihy ano. Jen namátkou při nahlédnutí - jak seřídit kolo, jak opravit botu, vázání, vyměnit fabku. Jak utěsnit na zimu okna, opravit uražený roh, omítku.... Jak se uskladní a používá nářadí, chodí se štaflema, natírá a maluje, prostě Urob si sám pro mladé.

14.04.2020 4 z 5

Co mně napsal hadilov písař Co mně napsal hadilov písař Jiří Teper

Básně pro děti. Nejlepší je o papuchalcích, další mi tak vtipné a rýmované nepřijdou. Podruhé už číst nebudu.

12.02.2020 3 z 5

Vše o letadlech Vše o letadlech Andrea Erne

Naučná kniha pro nejmenší. Otevírací okénka jsou prima nápad, který každé dítě zaujme.

26.01.2020 5 z 5

Vše o hasičích Vše o hasičích Andrea Erne

Další povedená kniha ze zajímavé edice naučných knih pro nejmenší. Otevírací okénka baví i starší. Doporučuji i další knihy ze stejné série.

26.01.2020 5 z 5