Argony Argony komentáře u knih

Čárytužka a Bambula Krambambula Čárytužka a Bambula Krambambula Jurij Družkov (p)

Jako dětem se nám to moc líbilo.

08.11.2013 4 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Eduard Štorch

Dávám v hodnocení jen tři hvězdičky z toho důvodu, že mě pravěk moc nebere. Je to pro čtenáře, kteří mají rádi dobrodružství, pravěk a příběhy o dětech. Jako četba do školy (cca 5. třída) také vhodné, jelikož má toto dílko jen pár stránek a i nečtenář by ho mohl zvládnout.

17.10.2013 3 z 5

O osudu, duchařství a hluku O osudu, duchařství a hluku Arthur Schopenhauer

Filosofické dílo, které dává smysl i "normálním" lidem. O hluku: Hluk zamezuje plynulému proudění myšlenek, ale tam kde nic není, není ani co přerušovat :-))

27.08.2013 4 z 5

Děvčátka, na slovíčko Děvčátka, na slovíčko Jiřina Strmeňová

Za komunistů asi jediná vhodná četba pro dospívající děvčata. Hodila se i na hodiny biologie. Dneska už existuje naštěstí mnohem větší výběr (taková kniha: Už jsem to dostala je dost "hustá" četba).

21.08.2013 2 z 5

České země v době baroka České země v době baroka Jitka Lněničková

V knize najdete ty nejdůležitější informace o době baroka. Kniha je určena dětem, ale své si najdou i dospělí.

12.07.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přečetla jsem si ji dobrovolně, ze zájmu, ale dodnes mi utkvělo v paměti jen to, že ač je kniha slaboučká, je příšerně nudná a nezajímavá. Jiné knihy autora jsou pro mě čtivější, třeba Sbohem, armádo. Možná k ní, ale jednou zas dospěju a zkusím si ji přečíst znova.

12.07.2013 2 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Nejdříve mi trvalo než jsem se do knihy začetla, pak už jsem jen letěla. Čtenář se seznámí se spoustou historických osobností. Kniha mi vylepšila pohled na Ludvíka XVI. Doporučuji k přečtení.

19.02.2013 5 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Kniha k zamyšlení. Nic veselého.

19.02.2013 4 z 5

Věra, Nika a sedm babiček Věra, Nika a sedm babiček Ivona Březinová

Moc hezké čtení pro holky cca od třetí třídy.

19.02.2013 5 z 5

Souhlasím s Leprikon. Stojí za to přečíst, klasika která pobaví a bude vypadat dobře i ve čtenářském deníčku (pro studenty).

13.11.2012 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Vzala jsem si ji na dovolenou a neurazila. Původně jsem si dle popisu představovala něco alá Indiana Jones. No, nakonec se první půli nesnášeli a druhou půlku strávili "v posteli", tam tedy často ne, ale obrazně. Ona něco jako hl. hrdinka ve filmu Mumie, včetně bratra mizery. Tuto knihu dokonce čtou i chlapi, asi je jako mne upoutal obsah na záložce :-)

13.11.2012 4 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Tuhle knihu nám doporučovala paní učitelka se slovy: "Až Vám bude hodně špatně, zkuste si ji přečíst." Měla pravdu. Nenáročné čtení do vlaku či na dovolenou. Nejvíce ocení pejskaři :-))

13.11.2012 5 z 5

Poetika Poetika Aristotelés

Jedna z filosofických knih, která se dá číst a pochopí ji skoro každý.

10.11.2012

Suprové čtení, teď jsem tuto knihu podstrčila partnerovi a moc se mu líbí, dokonce si ji uzmul kolega z práce :-)

Vydání tohoto prvního dílu bylo více. Nejprve v měkkých deskách v jedné knize (všech 67 kapitol) ve Svobodě. Pak to vydal Knižní klub ve dvou knihách s pevnou vazbou. No a nakonec Baronet :-( který první knihu vydal také na dva díly (v prvním je 31 kapitol), ale pro změnu, každý díl pojmenoval jinak.

Takže jsem také naletěla a zakoupila Zvěrolékař na blatech a následně zjistila, že je to první část knihy, která vyšla ve Svobodě i KK jako To by se zvěrolékaři stát nemělo.

21.05.2012 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Kapesní povídky jsou nejlepší povinná četba.

21.05.2012 5 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Přesně, tahle knížka byla jen jako propojovací k dalším dobrodružstvím. Dle mého nejslabší díl ságy.

21.05.2012 3 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Doporučuji nejdříve přečíst šestý díl série, který časově předchází tomuto dílu. Landštejn se teprve začne stavět.

Z kamene a z vápna Z kamene a z vápna Martin Nesměrák

Doporučuji přečíst jako první díl v sérii.

04.04.2024 3 z 5

Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky kolektiv autorů

Docela hezké ilustrace. Akorát kniha se vůbec nehodí pro začínající čtenáře - spousta krkolomných slov a cizích jmen. Na předčítání to jde, s tím, že předčítající zkracuje nebo vynechává jména např. jen starostka místo starostka Goodwayová. Je to populární, děti to chtějí číst, což je dobře. Na druhou stranu existuje spousta lepších knih.

Bažantnice Bažantnice Jan Vrba

Náhodou jsem sem koukla po nějaké době a čtu reakci Dalie na můj příspěvek. Prej nepochopení rovnováhy v lese. No, myslím, že tu rovnováhu docela chápu. Akorát z některých "myslivců" je mi na blití. Bohužel kazí pověst těm slušným. Souhlasím, že se některé druhy musí "usměrnit" např. u nás siky, ale ono jde také o to jak! Blbě zvíře střelí, pak ho nechaj někde trpět, než ho najde psisko, který ho zakousne a ještě dostane pochvalu. Fakt nechápu, proč se v bažantnicích líhnou a poté vysazujou bažanti, aby je vzápětí mohli střílet. Opravdu se nám všude kolem hemží tolik lišek, jezevců, rysů, aby to vraždili? Ono nestačí, kolik toho uhyne pod koly aut?

Ty dvě hvězdy jsou za krásné ilustrace.

21.03.2024 2 z 5