Argony Argony komentáře u knih

České země v době obrození České země v době obrození Jitka Lněničková

Kniha určena především pro zvídavé děti. Moc dobré informace k referátům.

12.07.2013 5 z 5

České země v době renesance České země v době renesance Naďa Kubů

Príma čtení pro zvídavé dětské čtenáře.

12.07.2013 5 z 5

České země za Jiřího z Poděbrad a Jagellovců České země za Jiřího z Poděbrad a Jagellovců Petr Klučina

Pro zvídavé děti ideální čtení, ale i dospělí zde najdou poučení. Kniha obsahuje ty nejdůležitější informace o době J z P.

12.07.2013

Schůzky se zvířaty Schůzky se zvířaty Gerald Durrell

Moc pěkné čtení na dovolenou nebo do vlaku. Pro všechny kdo mají rádi zvířata. S touto knihou se pobaví i děti.

12.07.2013 4 z 5

Hubička / Námluvy / Nebožka Barbora Hubička / Námluvy / Nebožka Barbora Karolina Světlá (p)

Vcelku pěkné, nenáročné čtení.

12.07.2013 4 z 5

Dobrodinec Dobrodinec Ridley Pearson

Brrrr, někteří lidé jsou zrůdy.

19.02.2013 3 z 5

Kašpar Lén mstitel Kašpar Lén mstitel Karel Matěj Čapek-Chod

(SPOILER) Na to jak je kniha slabá, jsem ji četla strašně dlouho. Vůbec mě to nebavilo, stále se nic nedělo a najednou hop a byl konec. Jinak: je to klasický český zástupce naturalismu. Docela podrobně popisuje roztříštěnou lebku toho zmetka kupce.

19.02.2013 1 z 5

Omyly vědy Omyly vědy Luc Bürgin

Velmi zajímavé čtení, které zvládnou i nadanější žáci druhého stupně ZŠ. Fakt nechápu, jak doktoři mohli z piteven jít rovnou k rodičkám aniž by si umyli ruce a ještě se pak bouřili, když jim to jeden kolega vyčítal, že díky nim spousty žen umíraly na horečku omladnic :-((

19.02.2013 4 z 5

Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět Johannes Mario Simmel

Ten Karel Gott, jak píše Cajda mě tedy dostal. Jak na to přišla? Nejen, že mi to jako jeho obraz nepřijde, ale i v knize je psána jako ilustrátorka Lucie Lomová.

Jinak dobré odpočinkové čtení, které neurazí. Pro děti cca od 4. třídy.

13.11.2012 4 z 5

Psychológia masy a analýza Ja Psychológia masy a analýza Ja Sigmund Freud

Slabá knížečka s velmi aktuálními názory i pro dnešní dobu. Poměrně jednoduché čtení, které zvládne i středoškolák. Doporučuji ke studiu ZSV, psychologie apod.

13.11.2012 4 z 5

O Africe s humorem aneb Příhody strejčka Škrly O Africe s humorem aneb Příhody strejčka Škrly Petr Škrla

Příhody českého lékaře v Africe. Lehké, vtipné a humorné povídkové čtení do vlaku, čekárny u lékaře, či na dovolenou. Nelze zapomenout na balík syrečků zaslaný do Afriky, kvůli úspoře, lodí místo rychlé dopravy letadlem :-))

13.11.2012 5 z 5

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Moc hezká knížka pro ženy i dívky. Někdy k smíchu, co Víťa vyvede (sečení trávy kolem intru), někdy k pláči, když zemře pacient-kamarád. Odpočinková četba, při které nemusíte moc přemýšlet.

13.11.2012 5 z 5

Zlaté údolí Zlaté údolí James Oliver Curwood

Prima knížka pro děti od 10 let a dospěláky, které baví knihy o dobrodružství a pravém přátelství.

11.11.2012 5 z 5

Tajemná jeskyně Tajemná jeskyně Jiří Marlicz (p)

Četla jsem celou sérii v páté třídě a moc se mi to líbilo. Předchozí knihy od Curwooda byly lepší, ale stejně stojí za to si ji přečíst.

11.11.2012 4 z 5

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Dojemný příběh o věrném psisku. Doporučuji začínajícím čtenářům, nebo k předčítání pro předškoláčky.

21.05.2012 5 z 5

Dobrodružství hraběte Lydericha Dobrodružství hraběte Lydericha Alexandre Dumas, st.

Obsah už si moc nepamatuji, jen mi kniha připomínala rytířské příběhy.

21.05.2012 3 z 5

O knihách a čtenářích O knihách a čtenářích Karel Čapek

Pěkné obrázky póz při čtení :-)

21.05.2012 5 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Podle mého nejlepší díl ze série. Především ten konec jsem jen hltala očima. Souhlasím, že původní desky byly mnohem hezčí, než ty pevné a ač je vazba jenom lepená, tak vydržela přečtení od desítek čtenářů!!!

21.05.2012 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Prostě hustý. Fakt mě (a nejen mě) tenkrát Albatros strašně štval, že vydával jeden díl za rok. Prostě hrůza, o nový díl jsme se pak skoro porvali.

21.05.2012 4 z 5