aquaver aquaver komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Tak tohle bylo něco... Přesně takový příběh jsem teď potřebovala. A to jsem se knížky malinko obávala (přesněji řečeno kvůli tomu jak je populární a vychvalována. Což teď mohu potvrdit, že je zaslouženě). Úplně mě tahle knížka dostala. A to jsem ze začátku měla pocit, že přeci jen mě bude čekat zklamání. Protože ten rozjezd byl fakt zvláštní, ale jakmile se tam objevila knihovna, tak mě ten děj přímo strhl a strašně rychle to utíkalo.
Rozhodně doporučuji.

31.05.2023 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kniha se mi líbila. Četla se lehce a velmi rychle, nemohla jsem ji vůbec odložit. Postavy byly sympatický (tedy až na nějaký výjimky). Skoro všechny jsem si je oblíbila. Ať už samotnou Hannu s Garrettem, tak i její kamarádku Allie a jeho partu spolubydlících. Určitě se co nejdřív pustím do příběhů těch ostatních. Doporučuji si přečíst.

07.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Líbí se mi zpracovatelnost té obálky, protože ta je na rozdíl od obsahu knihy skutečně celá růžová (což možná někoho může i dost odrazovat). Jedná se o velice milý i smutný příběh zároveň. Už jsem to sice u nějaké knížky zmiňovala, ale mám moc ráda knihy, kde si hlavní postavy vyměňují dopisy (či jinou formu vyměňování zpráv), a zároveň nevědí s kým, že si to dopisují. Má to své kouzlo. Můžu jen doporučit.

05.09.2020 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Po dočtení prvního dílu jsem se hned musela pustit do pokračování. A teď fakt na jednu stranu lituji, že jsem se do série nepustila až ke konci roku, protože opravdu se netěším teď na to čekání na třetí díl... Druhý díl byl totiž taky skvělý, i když přiznávám, že o kapku víc mě asi bavil ten první, protože tam bylo víc Rotha... Tím jsem nejspíš na sebe práskla, že se stopro řadím do týmu Rotha. Nic proti Zaynovi nemám, ale k Layle se za mě víc hodí Roth... Už aby tu bylo pokračování :(

30.07.2023 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Další skvělá knížka od autorky. Určitě se k ní někdy v budoucnu zase vrátím. Kdybych měla shrnout celou tuhle sérii, tak bych si asi nejlepší díl nevybrala, za to asi nejslabší díl se mi zdál první (ale opravdu jen o trošku). Doporučuju

04.05.2023 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak tohle bylo skvělý. Popelka vždy patřila mezi moje nejoblíbenější pohádky. A abych byla upřímná, nikdy mě nenapadlo, co se dělo potom s ostatními postavy, jakmile popelka získala svůj šťastný konec. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala jednu z možností, jak to vypadalo z jiného pohledu. Co bych taky ráda zmínila, je vývoj hlavní postavy. Isabella byla moc fajn, stejně tak její sestra Tavi. A další co se mi líbilo, bylo to zakomponovaní sudiček a Šance. O to víc se stal příběh zajímavější. Opravdu zajímavá kniha, která stojí za to si ji přečíst. A jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Určitě mám v plánu si přečíst další knihu od autorky.

07.10.2021 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Potřebovala jsem nějakou vtipnou oddechovku, a taky že jsem ji dostala. Dost jsem se u ní opravdu nasmála a zlepšila mi tak den. Někdy v budoucnu dám třeba šanci i dalším knihám od autorky.

10.08.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle bylo perfektní ❤ Už to bude nějaká delší doba, co jsem si chtěla přečíst Renegáty a konečně jsem se k nim dostala. A teď mě mrzí, že jsem si je nepřečetla dřív, protože jsou skvělý. Od autorky jsem již už četla sérii Měsíčních kronik, která se mi taky velmi líbila, a tak jsem se moc těšila až zkusím i tuto sérii. No a musím přiznat, že jsem z Renegátů snad ještě víc nadšená, než z té předešlé série. A to jsem si myslela, že to snad ani není už možné :D Hlavní postavu (Novu) jsem si hned oblíbila, stejně tak Adriana, kterého snad ani nejde si neoblíbit, pak je tu taky Ruby, Oscar a samozřejmě taky Max. Přísahám, že ani na jedné stránce jsem se nenudila a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou :( Hodně moc se těším na další díl. A knihu Renegáti můžu bez váhání jen doporučit.

04.08.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nevím ani jak začít... Ale první co k tomu mohu napsat je, že jsem měla od tohoto retellingu na pohádku Kráska a zvíře velký očekávání. Sice do toho autorka přidala ještě další pohádku, a pak to bylo trochu zmatený, ale nakonec se na to celkem zvyklo. Jen co mě tedy zklamalo byl ten konec... Hlavně tedy ten epilog... Ten mě hodně zklamal. Přišlo mi to malinko odbitý (možná i malinko víc). Jinak když ale pominu ten konec, tak se mi to líbilo a splnilo to mé očekávání.

31.07.2021 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Tohle je moje první kniha od Penelope Ward. A jako oddechovka se mi to opravdu moc líbilo. Heather byla trošku švihlá a Noah byl prostě skvělý. Už nějakou dobu mi ji doporučovala kamarádka, za což ji moc děkuji.

28.07.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. A už chápu, co jí na této knize uchvátilo. Autorka do této oddechovky zakomponovala i velmi vážné téma, které ukazuje, jak se může život obrátit vzhůru nohama i během malé chvíle. I přesto vážné téma jsem se u této knížky ale docela dost nasmála. Corey jsem si hned oblíbila, stejně tak i ostatní postavy. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Ale musím uznat, že knihy od Elle Kennedy mě asi baví o trochu víc. Každopádně ale doporučuji si tuto knížku přečíst.

13.07.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

U této knížky jsem se dost nasmála. Je to první kniha od autorky, kterou jsem přečetla a pravděpodobně to není taky ani poslední. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Postavy jsem si rychle oblíbila. A taky se mi líbilo prostředí, bylo to zase něco jiného. Doporučuji jako oddechovku na odreagování.

21.06.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha se četla rychle a sem tam dokázala i rozesmát. Zvolila jsem si ji jako maturitní četbu
a nelituji toho. Rozhodně bych si ji vybrala znovu.

28.03.2020 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Tak tohle byla asi za poslední dobu moje nejrychleji přečtená kniha. Bych i možná ocenila, kdyby to bylo delší. Strašně rychle ty stránky utekly. Moc pěkná a vtipná oddechovka. Jen to jeho slovo miláčku mi tam nesedělo. Aspoň ze začátku.
Nemůžu se dočkat až se pustím do dalších knížek od autorky.

08.11.2023 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Illuminae mám doma už nějakou delší chvilku a když jsem se konečně rozhodla, že se do ní pustím, tak už jsem si nemohla vzpomenou o čem že to vůbec má být... I když měla jsem nějakou představu když vezmu v potaz, že je to sci-fi. Zajímavá forma zpracování knížky, stránky díky tomu doslova utíkali a najednou tak velká bichle byla pryč. Z toho formátu jsem měla sice malinko obavy, ale ukázalo se, že úplně zbytečně. Jsem ráda, že jsem se ke knize nakonec dostala a v mojí knihovničce na mě čeká druhý díl. Tak snad se mi bude líbit podobně jako tento.

22.05.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

I když jsem měla od knížky celkem vysoká očekávání, tak jsem nadšená. Autorka patří k mým oblíbeným, získala si mě právěže sérii Off-Campus. Můj nejoblíbenější díl je asi hned ten první, proto jsem si hned po přečtení této knížky znovu přečetla Návrh a je vidět, že se autorka opravdu v psaní posunula. Tahle knížka byla taková třešnička na dortu. Jen možná maličko to mohlo být delší, protože ty stránky strašně rychle mizely. Určitě doporučuji :)

01.03.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tuto knihu jsem si nějakou chvilku šetřila, protože jsem měla celkem od ní vysoká očekávání. A na jednu stranu jsem ráda, že jsem tak učinila, na druhou mě mrzí, že jsem si ji přečetla už dřív. Úplně nevím jak posbírat všechny pocity, které z knihy mám. Za mě je to stručně řečeno nádherná kniha s depresivním, ale zároveň i inspirujícím příběhem. Protože kniha na mě působila jak dosti smutně, tak zároveň i chuť cestovat a poznávat svět, zkrátka žít, a ne jen přežívat. Zbožňuju tyhle knihy co mě donutí nad tím přemýšlet nějakou delší dobu, nebo jinak řečeno, když u mě zanechají nějakou stopu. A to tato kniha rozhodně udělala. Určitě se k ní někdy moc ráda vrátím. Jednoznačně doporučuji, myslím že každýmu by mohl tento příběh něco předat :)

19.01.2023 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Moje první setkání s českou detektivkou. Knihu jsem měla v plánu číst už delší dobu, jen jsem se k ní dlouho nemohla přesvědčit.
Jsem ráda že nežiju v Praze, protože po čtení bych asi nechtěla jet třeba domů metrem. Stačí že až někdy zase metrem pojedu, tak si pravděpodobně už vždycky vzpomenu na tuto knihu. Rozhodně se vám tento příběh zaryje do paměti.
Jestli nechcete číst něco veselého, klidného či milého, ale naopak chcete něco temného, depresivního a hrůzu nahánějící ho, tak tuhle knihu vám rozhodně doporučuji.

15.01.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tohle je čtvrtá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Tahle série se doslova stává mojí srdcovou záležitostí Jen pro mě bylo trošku kruté číst zrovna cukrárnu, protože zbožňuji sladké a hned jsem měla u čtení na něco chuť :) Taky že jsem se po dočtení hned pustila do pečení, protože mě to velmi namotivovalo a pečení mám ráda. Taky jsem se ztotožnila s Ninou u toho jejího kuchařského kurzu... asi bych dopadla podobně. Tuhle milou oddechovku doporučuji každé duši, která zbožňuje jemnou romantiku. Ty zbylé díly si asi fakt budu muset šetřit... Jen se obávám, že to dopadne jako sladké... Dlouho to nevydrží :D

12.10.2022 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Nádherně zpracováná kniha. Ty kresby či náčrtky byli překrásné. Nejvíc se mi asi líbil Kentaur, Hipokampus, Sfinga, Zlatonoska či vodní lid, Gryf, Polovid, Augurey, Fénix a samozřejmě draci... I když bych asi takhle mohla pokračovat dál... Tuhle knížku jsem si opravdu užila a určitě bude patřit k mým největším knižním pokladům, neboli knih kterých si nejvíce cením :) Doporučuji každému fanouškovi HP nebo těm, kteří ocení pěkné kresby v knihách. Rozhodně tato kniha za to stojí :)

29.09.2022 5 z 5