Anya636 Anya636 komentáře u knih

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Pokud vás tématika zajímá bude rychlejší otevřít si YouTube a poslechnout si Beu Johnson, a pak nějaká Tedx videa z českého prostředí. Kniha nepřináší žádné nové myšlenky, každý se zdravým rozumem mnoho těch jednodušších věcí snad již aplikuje intuitivně. Myslíte-li to vážně, tak knihu nekupujte, zbytečně budete plýtvat papírem ;)

12.04.2020 2 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Spíše zklamání. Po prvním strhujícím dílu jsem byla natěšená na pokračování. Začetla jsem se až před půlkou.
Trvalo dlouho než se kolem Bryce posbíralo dost obdivovatelů, kteří by pro ní skočili pod vlak. Nejvíc mi vadilo absurdní chování postav. Zejména v situacích kdy by v reálu člověk čekal pokoru a držel hubu a krok.
Vše je zde možné, tak jsem jen zdvihala obočí nad nelogickým impulzivním a sebezničujícím chování postav.
A vůbec, autorce asi dochází nápady. Po přečtení trůnů mi u konce prvního dílu Rodu nebes bylo jasné, kam se zřejmě zápletka bude ubírat. A ejhle, ano, skutečně, nečekané. Bryce je úchvatná (navzdory jejímu počátečnímu charakteru), všichni ji zbožňují a přerodí se v princeznu, která je schopná svými nově objevenými schopnostmi zachránit celou planetu, galaxii, svět(!), od hrozivé nadvlády bohů.
Tím, že se autorka přesunula do sci-fi se opět vrhá do fantasmagorie a stejně jako v závěru série Skleněného trůnu mě po cestě ztratila. Konec mě neudivil, vzhledem k podobnému vyústění trůnů se dalo něco podobného čekat. Intergalaktický mišmaš.
Škoda. Další díl mě ale stejně zajímá a těším se na shledání Bryce a Hunta. Stejně jak ov trůnech to bude jistě epické :*.

16.05.2023 4 z 5

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Jakožto osoba pracující v hotelu již nějakou chvilku musím říci, že je zde velmi vydařeně shrnuto všechno příkoří, kterého se hosté na hotelovém majetku i zaměstnancích dopouštějí. Nicméně kniha má jednoduchou jednotící linku u které vás nic nepřekvapí ani nenadchne. Vypravěč aktuální dění prolíná vzpomínkami na zážitky z jiných hotelů z čehož z knihy dělá deníček nesourodých příběhů o různých hotelových povídkách. Raději si přečtěte Hotel od Haileyho.

27.10.2014 3 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Tato kniha vůbec nebyla pro mne. Já mám ráda tvrdá data a statistiky. Kniha je plná líbivých klišé a zřejmých frází. Taková slepičí polévka pro mámy. Jedná se o soubor tvrzení a přepisů různých spánkových zvyků a příběhů. Celou knihou se dokola táhne obhajoba přirozeného spánkového cyklu dětí, a jako taková doporučuje smíření se s probouzením dětí. Zároveň až zbytecne často nabádá ke společnému spaní a haní vyplakávací metodu.

05.01.2021 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pro mě naprosto skvělé čtení, byť z počátku o vcelku banálních životech obyčejných lidí. Velmi podrobně vykreslené charaktery postav, tak aby Vás kniha nezačala nudit. Propojení zdánlivě si neznámých postav, pointa příběhu i poslední dvě strany byly neuvěřitelně promyšlené. Poslední tečkou bylo autorčino přiznání, že je závislá na pozitivních komentářích, čímž odhaluje nás všechny s profilem na facebooku. Velice děkuji a jdu se vrhnout na další autorčiny knihy.

13.11.2016 5 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Kniha je spíše filosofickou úvahou nad škodlivostí digitálních médií s příklady pro kvalitnější život z dávné historie.
Konkrétních rad je zde poskrovnu. Na většinu si po krátkém přemýšlení přijdete sami také.
Např. Z mobilu si udělejte hlupáka a nepoužívejte na něm aplikace
Změňte si hesla na sítě
Nekomentujte, nelajkujte, a sítě používejte uvědoměle (například jako já si zablokujte ty desítky lidí z minulosti,které už nikdy neuvidíte a kohokoliv kdo Vám nepřináší žádný užitek)...
Možná by stačilo mrknout na něco online, třeba na přednášky na Tedu, než číst tuto knihu.

04.01.2021 3 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Naprosto skvělá kniha, i když zatím nemám srovnání.
Jen je škoda, že jsem knihu nepořídila již v době těhotenství a taky, že jsem si jí jen půjčila. Zasloužila by si místo v mé minimalistické knihovničce.
Kniha totiž provádí matku už obdobím těhotenství a seznamování a přípravou na příchod sourozence. Jedna třetina knihy, pro mě ta nejužitečnější (alespoň prozatím), se týká příchodu se sourozencem domů a prvních měsíců doma. Další část, kterou jsem ještě nečetla (a kvůli které se vyplatí si ji koupit), navazuje návody, jak přistupovat k výchově a sporům dětí, když se z nového miminka stane batole a začne se zajímat o sourozencovo hračky atd.
Co se obsahu týče, musím říct, že pro mne jakožto rodiče, používající respektující výchovu, bylo hodně věcí naprosto samozřejmých a intuitivních. Ale potěšilo mě si přečíst, že vše dělám dobře a jdu správnou cestou.

04.11.2020 5 z 5

Varovné signály očkování Varovné signály očkování Anna Strunecká

Nejsem příznivcem aktuální hysterie ohledně neočkování. Mám ráda relevantní informace podložené výzkumy a studiemi. A tato kniha je právě taková, můžete si sami udělat názor na základě objektivních informací. Čerpat názory že zaujatých internetových diskuzích považuji za nerozumné. Autorka napsala rovněž knihy Doba jedová.
Pro studium tématu doporučuji dále na YT besedu s paní Suchánkovou z Rozalia (za informovanost a volbu v očkování) a webové stránky Rozalia, kde naleznete další zajímavé odkazy. Určitě věnujte pozornost testům KREC/TREC a IGg a IGa před jakýmkoliv očkováním.

04.01.2020 4 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

To, co jsem vyčetla Karpovi, je zde podchyceno lépe. Žádné dlouhé okecávání, alá Slepičí polévka pro duši, ale rovnou konkrétní tipy a rady. Určitě bych ocenila trochu více příkladů a detailnější rozebrání situací, ale vcelku čtivá a úměrná kniha.

30.12.2019 4 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Z této knihy jsem naprosto nadšená, kéž bych ji objevila dříve. I přesto, že jsem přečetla mnohé o zdravé stravě a životním stylu, tak toto je jedinečná kniha, čtivá, zajímavá a stoprocentně přínosná. Perfektní vědecká studie, kde se dovíte snad úplně vše o tom, jak stravou předejít smrtelným chorobám. Napsáno doktorem a vše podloženo nejnovějšími výzkumy a vědeckými studiemi. Doporučuji analytický typům. Nezalekněte se délky knihy, celá čtvrtina knihy jsou jen poznámky pod
čarou. Doporučila bych panu Skřičkovi, autorovi Oprawme se, aby se zde
inspiroval. A hlavně, pokud by Vás kniha odrazovala, můžete si přeci přečíst jen zajímavé pasáže. Například jak se vyvarovat nepříznivým rodinným anamnézám.

30.12.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě zklamání. Děj byl příliš přímočarý bez silnějšího aha efektu. Chyběla mi komplikovanější zápletka, kterou jsem u knihy tohoto ražení očekávala.

19.09.2018 3 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

První třetina knihy je velmi zajímavá a inspirativní, pro to jak si uspořádat myšlenky. Zbylá část knihy je však pouze pro osoby, kteří mají pocit, že by v životě chtěli něco důležitého změnit a mají pocit, že jim v životě něco chybí.

12.02.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Řekla bych Saturnin v sukních. Od posledního přečtení knihy Zdeňka Šmída jsem se tak nebavila.

17.12.2014 5 z 5

Pokojové rostliny v praxi Pokojové rostliny v praxi Zia Allaway

Estetické pohlazení po duši. Moderně pojaté, ale mimo pinterest.

26.03.2022 5 z 5

Osobní finance Osobní finance Petr Syrový

Velice přehledné, až akademicky zpracované s ohledem na maximální praktickou použitelnost. Jde o četbu ohledně konkrétních možností investování. Začátky finanční gramotnosti jak ušetřit nebo si splatit dluhy zde nečekejte. Na začátku je i vzorový případ rodiny, který se prolíná celou knihou. Velmi se mi líbili přehledné grafy, které názorně shrnují jak moc se která investice vyplatí vzhledem k času, rizikovosti apod.

03.02.2021 5 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Asi jedna z prvních knih, které by si měl přečíst člověk, který o ještě o osobních financích nepřemýšlel. Většina věcí zde zmíněných mi přijde naprosto logická, samozřejmě každý si odsud může odnést něco jiného. Pro mě to byla škoda času, kdy jsem mohla dělat něco jiného, podobně jako další motivační knihy Alchymista, Mnich, který prodal své ferrari nebo Nejbohatší muž v Babyloně. Zajímavé, ale konkrétní postupy zde nenajdete. Pokud jste na začátku své cesty za penězi tak si ji přečtěte.

04.11.2020 2 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

První půlka knihy mě vyloženě bavila. Je napsaná velmi čtivě s mnoha názornými příklady a ukázkami použití v reálném online světě. Druhá půlka už je spíše pro lidi, kteří se opravdu v online reklamě na sítích pohybují. Já to zatím plánuji do budoucna. Kniha nedává manuál na to, jak se na síti prosadit, spíše obecný přehled letem světem. Strategii už si z toho musí každý promyslet vlastní. K hlubšímu porozumění doporučuji celodenní seminář jen na sítě. Na to jak kniha působí jako tlustá bichle je to jednohubka na přečtení. Doporučuji přečíst i pokud Vás téma zajímá mimo Vaši profesi, přeci jen dnes se podnikající člověk těm sítím jen těžko vyhne.

03.09.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tento díl od Keplera jsem si dlouho šetřila až na něj budu mít čas, protože předchozí knihy byly skvělé . Bohužel mě zklamal a v půlce jsem jej odložila z nedostatku zájmu. Klasické mysteriózní zápletky, které se propojí v ne pravděpodobný scénář mi zde tentokrát chybí. Vše je zde příliš přímočaré a jasné a jedná se pouze o honičku padoucha. Tak se mi to jeví, a chybí mi zde více otazníků a zdánlivě nesouvisejících dějových linií. Další díl už za mne nee.

24.08.2020 2 z 5

Kitchenette: Rok v kuchyni Kitchenette: Rok v kuchyni Markéta Pavleje

Markéta je velice inspirativní žena a její životní styl je mi velmi blízký a sympatický. Kniha se již bohužel koupit nedá, ale její blog je nabitý recepty a nápady. Kuchařka Jr naprosto luxusní, velmi se mi líbil kvalitní papír, záložky a celkově zpracování knihy a fotografií. Recepty skvostné, zdravé a originální. Bohužel mě osobně přijdou recepty složité. To je však pouze můj dojem, protože se snažím vše maximálně zjednodušovat, věřím, že pro šikovnou kuchařku bude kniha velkým přínosem.

04.02.2020 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Hlavní myšlenkou je, že si máte šetřit. Inspirativní, ale nepřinesla mnoho konkrétních postupů.

06.11.2019 3 z 5