anule90 anule90 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle napsáno. I když člověk příběh zná, je kniha napínavá a stejně vás dojme a naštve a zkrátka vyvolá spoustu emocí.

04.05.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pět hvězdiček za námět. Za mě po Slepé mapě a Haně nejlepší kniha od autorky.

21.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Já jsem knize původně dala jenom 4*, protože jsem asi chtěla být objektivní, ale po pár dnech, co na knihu pořád ještě myslím, to musím změnit a dát těch 5. Já mám tenhle styl současné české prózy hrozně ráda.

17.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Mistryně nečekaných zvratů bych asi neřekla. O pachateli se nejprve skoro nepíše, aby nás na konci mohla šokovat. Jenže právě to je už od začátku moc nápadné.

20.09.2021 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Někdy ve 14 jsem četla knihu "Klid je síla, řek' tatínek", která byla, co si tak pamatuju, podobně surová - no vlastně, jaká jiná by měla být. Teď, když mám sama malou dceru, se mi tyhle knihy čtou mnohem hůř a asi s tím budu muset přestat. To se prostě nedá pochopit.

04.02.2021 5 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Velké putování Vlase a Brady jsem četla a milovala už jako malá a díky čtenářské výzvě jsem se mohla vrátit zpět a nostalgicky zavzpomínat.

22.11.2016 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín jsem poslouchala jako audioknihu. Nejprve mi přišlo její tempo pomalé, ale postupně si mě kniha i osudy hlavních hrdinů získala a celé prostředí se stalo tak známým, že se musím pustit i do druhého dílu.

16.06.2020 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tohle byla strašně krásná a milá kniha. Doporučuji k přečtení.

09.12.2016 5 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale konec jsem přečetla jedním dechem. Kniha mě na závěr donutila dohledat si další informace a hlavně si prohlídnout Fridiny a Diegovy obrazy.

14.07.2022 4 z 5

Perfektní kniha. Na jednu stranu vlastně nic nového, ale i tak mám pocit, že po jednom přečtení jsem o kousek dál. Tak ještě několikrát a začít aplikovat.

26.05.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Pro surovost jsem knihu nemohla dočíst. Dost mě to mrzí, protože má skvělé ohlasy, možná to ještě někdy v budoucnu překonám.

06.04.2023

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Sandra Brown je moje guilty pleasure. Příběhy na jedno brdo, ale přesně vím, co můžu čekat a co taky dostanu. Tenhle příběh je po celou dobu zamotaný a objasní se v podstatě až na úplném konci. ...a snad mě i vytáhl ze čtecí krize :)

20.09.2021

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Neuvěřitelný příběh, kde se možná dozvíte i něco nového. Taru obdivuju za to, kam až se v životě dostala i přes to, že neměla oporu v rodině a dlouho na všechno byla víceméně sama. Opravdu inspirativní. Klidně bych uvítala, kdyby byly některé pasáže rozepsány detailněji, kniha mohla být delší a ničemu by to nevadilo, právě naopak.

21.05.2020 4 z 5

Když si odmyslím "americkou" část knihy, tak 5* je jasných!

10.12.2021 5 z 5

Elinka Elinka Nadine Robert

Kniha má hodně jednoduchý text, který se ale bude líbit všem malým Elinkám. Dospělým by se mohla knížka líbit pro své nádherné ilustrace.

06.04.2020 5 z 5

Outsider Outsider Ondřej Novotný

Až na pár drobností fajn, inspirativní kniha.

01.12.2021

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Mně kniha přišla dost slabá. Je to možná z velké části i tím, že jsem ji četla v angličtině a některým vtipným pasážím jsem tolik nerozuměla. Těším se, že se podívám na film, ten je prý supr. Co jsem tak pochopila z traileru, tak je knihou jen volně inspirován.

21.11.2016 2 z 5