Anonymní Anonymní komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nápad opravdu úžasný ne-li božský. Spisovatelka čtenáře dokonale uvede do děje a krásně popisuje jak to v celém Panemu funguje. Jak s kraji, celým systémem a vůbec, že popisuje vše co Katniss pociťuje, co si myslí a o čem přemýšlí. Dobrý příklad je ve vlaku, když si je odváží do Kapitolu. Člověku, který se podívá jen na film to pak nedává žádný rozum nebo si říká: "Ale proč ?" Proč se s Peetou v tom vlaku nebaví ? Nebo z jakého důvodu na Peetu změní názor a pak se s ním líbá ? Ten kdo se podívá na film tak to neví, ale v knížce je to skvěle popsané a to se mi líbí. K tomu asi není slov, prostě úžasné !! Pro všechny jen doporučuji k přečtení. :D

25.08.2015 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Za mě by to mohl být první díl nebo něco co se dělo před prvním dílem. :D Četla jsem ho až před pátým a vlastně šlo o její historii o které se někdy dozvídáme během průběhu dílů. Na konci jsem teda brečela, protože mi to přišlo smutné. Ale alespoň mi to potvrdilo hypotézu o Arobynnovi... je to pěknej šmejd!

31.03.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Knížku jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. Také se pořád usmívám nad neustálým jiskřením mezi postavami... Trochu mě mrzí jak moc se to zvrhlo do detailů mezi Aelin a Jeřábem. Spisovatelka E.L. James by byla jistě hrdá, ale pro mě to bylo opravdu nečekané. Strašně mě štve jak to dopadlo a ještě víc to, že musím čekat na další díl! Když to shrnu, tak jediné co z toho vyplývá je, že tohle si PROSTĚ MUSÍTE PŘEČÍST!!! :D

31.03.2018 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Kniha se mi moc líbila, až zase jako vždy na prolog. Nemohla jsem otrhnout oči a celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu ať Jem zmizí někam jinam a nechá Tessu s Willem. Jinak byla celá moc super a mohu ji jen doporučit.
Jediné co bych zde asi vytkla je ten epilog... nelíbí se mi jak dopadne ta velká láska mezi Willem a Tessou...Proč jen musí být nesmrtelná?! :) :D

20.07.2017 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

První dva díly byly naprosto skvělé, ale ten třetí mě teda zarazil..Vlastně i konec druhého. Myslela jsem si že tato serie bude o možném "reálném" příběhu a ne že tam budou duchové a trochu nadpřirozena. Ve vysledku mi to nevadilo, ale bylo to zvláštní. Já osobně si Mary moc neoblibila. Kapitoly které vyprávěla ona, jsem chtěla mít co nejdříve za sebou a těšila jsem se až bude vyprávět zase Lillia. Knížka se mi moc líbila, ale ten epilog mě teda pořádně zarazil...
Na to, jak moc byla popisovaná láska mezi ústředními postavami mě ten konec silně zarazil... Čekala jsem že láska hory přenáší a budou spolu šťastně až na věky.
Alexe jsem sice měla ráda a přála jsem jim to, Reevovi jsem fandila asi víc.

29.07.2018 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Stejně jako první díl hltám až od začátku, tedy krom prologu. Nemohu říct nic jiného, než že tato knížka je naprosto úžasná a že ji mohu jen doporučit. :D
Ještě bych moc ráda zmínila, že jsem teamu Will :D Jem je sice fajn a mám ho ráda, ale na Willa prostě nemá...

20.07.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Do této knížky se mi moc nechtělo, poněvadž mi vadilo že hlavní hrdinou už nebude America a navíc mě ani obal moc nezaujal. Ale dřív než jsem si ji koupila sama, tak mi ji už podstrčila kamarádka a já se do toho pustila.
Zpočátku mi Eadlyn fakt vadila, prostě už to nebyla America, ale postupně jsem si knížku zamilovala a už rok, koukám kdy má vyjít poslední díl. Eadlyn je sice trochu podlá a vůbec nedokáže ocenit co vlastně má, ale jinak je to super a mohu jen doporučit. :)

13.05.2017 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ze začátku nudnější a pro Katniss psychicky náročnější, ale četlo se to hezky. Je pravda, že tam už to nemá s Hunger games mnoho společného a to mě mrzí. Také se mi moc nelíbí co se stalo Peetovi. Ale jinak knížka pěkná a rozhodně stála za to jako celá triologie. Dávám čtyři hvězdičky. :D

25.08.2015 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Kniha se četla téměř sama a lehce. Čtení mě vždy pohltí a já nemohu přestat, prostě báječné.

Selekce Selekce Kiera Cass

Čekala jsem, že to bude slaďák, ale nemyslela jsem si , že se mi bude opravdu tak líbit. Spojitost s Hunger games se nedá popřít, ale námět knihy je moc hezký. Ze začátku jsem si Aspena oblíbila a princ aniž bych ho znala už měl jasnou pozici vtěrky mezi dva lidi jako je America a Aspen. Jenže pak se z něj stal kretén a já začala mít ráda Maxona. Čte se to hezky až mě to překvapilo je to poklidnější čtení a knížka s celým dějem vám vleze pod kůži. Už se nemohu dočkat dalších dvou dílů a očekávám, že budou stejně pěkné jako tato a jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.

12.04.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knížka mě chytla už na začátku a přečetla jsem ji jedním dechem. Mohu jen doporučit! :)

18.11.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Knížka se mi moc líbila, ale přišlo mi, že někdy spisovatelka píše o zbytečnostech, které nikoho nezajímají. Ale co se týče konce, rozhodně to bylo napínavé a kdybych předem nevěděla koho si vybere určitě by mi to vyrazilo dech. Nelituji že jsem si tu knihu přečetla, ale podle mého názoru to spisovatelka měla ponechat jako trilogii.

20.07.2017 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Podle mého názoru byl tento díl lehce slabší, ale pořád čtivý a plynulý a líbilo se mi, že předchozí hry měli na psychiku Katniss účinek a, že to není napsané stylem: Ano vyhrála jsem, super, tak budu žít jako do teď. A tak by to skončilo. Proto je asi celá tahle triologie tak oblíbená, protože tohle by nezapomněl asi žádný člověk do konce života. Dávám pět hvězdiček.

25.08.2015 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Tenhle díl jsem celý přečetla, ale už to nebylo ono. Všechny předchozí díly byly bezpodmíněčně lepší. Ale poutavá byla a četla se taky dobře. To že byla nudnější neznamená, že byla špatná.

17.05.2015 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Tento díl mám nejraději ze všech, líbí se mi jiskření meti Willem a Alyss a celková kniha je psaná moc hezky, poutavě a zajímavě. Všem DOPORUČUJI!!!!! :D

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tenhle díl se mi líbil mnohem více než ten první. I když se mnou asi ne každý souhlasí. Bylo mi líto, že se Tris s Tobiasem tolik hádají a být Tris, tak si vlasy neostříhám. Ale jinak super. Doporučuji !

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Děj lehce odskočil od prvních čtyřech, ale stejně jsem ho přečetla jedním dechem. Závod jsem prožívala jako kdybych ho jela sama. Všem jen doporučuji!

Hořící most Hořící most John Flanagan

Jedním slovem úžasné. Knížku jsem četla už dvakrát a na konci jsem se chtě nechtě rozbrečela. Hned co jsem knížku dočetla, začala jsem číst třetí díl. Vřele doporučuji!

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Super knížka. Byla jsem celá napjatá jak se vyvine poslední bitva. Možná jsem čekala něco víc, ale myslím si, že to bylo báječné. Už jsem si říkala, že z toho se spisovatel už nevymotá a místo toho udělal takový elegantní a zoufalý tah. Takže všem ji jen doporučuji! Jedna věc mě ale opravdu mrzí. A to je to, že to Paolini nerozvedl jak to bude dál mezi Eragonem a Aryou. :D

Eldest Eldest Christopher Paolini

Kniha se četla skvěle, líbilo se mi když byl Eragon u elfů. Trošku mě nudily kapitoly kde byl Roran. Jinak nemám moc co dodat. Celá kniha byla moc pěkná a myslím si, že třetí díl bude stejně dobrý jako tenhle a ten první.