Annyshga Annyshga komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

(SPOILER) Po dlouhé době se mi do ruky dostala skvělá krimi s originálním námětem. I zaměření příběhu na paměť a vzpomínky bylo skvělé. Moc děkuji Renatce @renulka16 za doporučení!

Komu by se nelíbilo vytěsnit špatné vzpomínky nebo fobie ze své paměťi? Zdálo se to jako skvělá věc, ale i ta se jednoho dne může obrátit proti vám...
Musím říct, že mě toto téma hodně zaujalo. Pár věcí, nad kterými zde autor polemizoval mi dává smysl. Opravdu je jednoduché ovlivnit lidskou mysl tím, že pozměníme pár slov.

Hlavní vyšetřovatel Frost se mi hned zalíbil. Hodně tomu napomohl i jeho parťák kocour Shack . Propojení vraha s doktorkou Frankie je zajímavé a na konci jsem byla vážně překvapená, kdo proti ní vedl onen nenávistný boj. Pachatel mi celou dobu bil do očí ale že je to on jsem si nechtěla připustit. Samotné provedení vražd bylo originální a obešlo se bez brutálních popisů, i když odhalení jejich spouštěče je jednoduché.

Další případy Frosta si ráda přečtu. Doufám, že budou skvělé jako tento .

14.01.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Na knihu jsou samé dobré ohlasy a já nemůžu jinak než souhlasit . V poslední době mi přijdou všechny kriminální knihy na jedno brdo ale kniha Doručovatelky se rozhodne odlišuje. V prvé řadě je jiný sám vyšetřovatel. Nemá žádnou temnou minulost, přesto si prochází peklem. Ze dne na den se mu změní život a najednou je spíš otcem než detektivem. Záhadný únos jeho ženy je skvělou vedlejší zápletkou a musím říct, že hlavně kvůli ní se i těším na další díl zvlášť po tajemném odhalení na konci příběhu. Zajímavé bylo i vyřešení případu zmizelych dívek, konkrétně věc s pachatelem. S něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Bohužel to nemůžu rozepsat víc, jinak bych spoilerovala ‍️.
Pokud hledáte super knihu na jeden večer můžu jedině doporučit. Krásně se čte, vyšetřovatel Robert je sympoš a jeho dcery vám párkrát vykouzlí úsměv na rtech .

18.11.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Šifra je kniha, kterou budu rozhodně doporučovat všemi 10ti! Škoda, že měla tak malou propagaci, rozhodně si zasloužila víc. Kniha je neskutečně čtivá a děj ucelený. Minulost krásně navazuje na přítomnost a vše do sebe hladce zapadá. Hlavní hrdinkou je silná žena, která si prošla peklem a je právem nazývána bojovnící. Ji i její partu si nejde nezamilovat. Vrah není žádný amatér, jeho činy jsou důmyslné a hrůzné. Moc se mi líbilo zapojení celé společnosti do honu na vraha. Pachatel komunikoval prostřednictvím sociálních sítí a všem dával možnost rozluštit šifru a zachránit tak další oběť. Autorka nějaký čas pracovala u FBI, a bylo to znát. Typy vrahů, jejich profilovaní a smýšlení bylo skvěle popsáno. Příběh jsem přečetla jedním dechem a byla šťastná při zjištění, že druhý díl je už na světě .

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Stalo se vám někdy, že vás thriller dojal, byli jste z něho na měkko a neměli daleko k slzám? Tak přesně tenhle to dokázal ️.

Série s vyšetřovatelkou Ninou mě naprosto pohltila. Opět jde o originální příběh s nemilosrdným vrahem, který se k vám v noci vloupe a nezastaví se před ničím. Moc se mi líbí, jak autorka dokáže propojit jednotlivé případy s životem Niny a po kousíčkách nám tak odkrývá všechna tajemství která ji zahalují. Bála jsem se, že tento díl bude oproti prvnímu slabší ale vůbec! Nápad s přestupnými vraždami, které jsou inspirované legendou o Lloroně je skvělý. Upřímně jsem zvědavá co si na nás autorka nachystá do dalšího dílu protože všechny záhady kolem Niny byly rozlousknuty.
Konec byl úžasný a úplně mě rozsekal

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

První díl série s vyšetřovatelem Jeffersonem Wintrem nasadil laťku hodně vysoko. Napínavý, skvěle propracovaný, brutální a místy i nechutný příběh nenechá vaše mozkové závity odpočívat. Do hlavy sériového vraha se tentokrát pokouší dostat policejní profilovač, který mi svými myšlenkovými pochody připomínal Mentalistu. Po posledních slovech jeho otce jsem ale čekala spíš záporáka v podobě Dextra. No uvidíme, co přinesou další díly .

V polámanych panenkach bere vrah ženám jejich lidskost a duši. Pro každou z nich by byla lepší smrt než to, co přijde po propuštění z jeho spárů. Poslední oběti jsem moc fandila. Moc dobře věděla co se jí stane a přitom zachovala chladnou hlavu a snažila se zůstat odvážná. Jestli to však zvládla bez úhony si musíte přečíst sami . Vrahova osobnost byla parádně propracovaná a musím říct, že jsem na konci příběhu utrpěla mírný šok, když přišlo na rozuzlení. Knihu doporučuji všem 10ti a jsem zvědavá na pokračování .

04.11.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

V pořadí již třetí díl ze série ZLODĚJ TETOVÁNÍ a autorka stále drží látku hodně vysoko! Opět se zde setkáváme s detektivem Francisem Sullivanem a tatérkou Marni Mullinsovou, tato dvojce mi vážně přirostla k srdci. V tomto díle je romantická linka trochu v pozadí ale zato není nouze o napětí a hrůzné scény. Jako vždy je kniha psana z pohledu více lidí, nechybí ani originální zakomponovatní tetování do záhadných hádanek. Balzamovač nás seznámí nejen s procesem mumifikace ale i bohy starověkého Egypta. Vztahy jednotlivých postav se vyvíjí a já je určitě budu sledovat i nadále.

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tohle byla pěkně bezcitná jízda . Pro mě velké překvapení a zároveň jedna z nejlepších knih co jsem letos četla. Ještě nikdy se mi nestalo, abych na hlavní hrdinku tak často měnila názor jako právě na Bellu. Ze začátku příběhu mi ji bylo hrozně líto, protože si vážně prošla peklem které si nezasloužila. To ji podle mě dost poznamenalo a odstartovalo Belliiny krvavé choutky. Její sestra Nellie mě svoji naivitou dost vytáčela a nedokázala jsem pochopit, jak může vše přehlížet. Jako zázrakem vše procházelo bez povšimnutí a já pomalu ale jistě přestávala mít Bellu ráda. Po tom, co se na scéně objevil záhadný muž jménem James, nabral děj rychlý spád. Né jednou jsem zůstala sedět s otevřenou pusou a říkala si, že nic horšího už přijít nemůže. A víte co? Přišlo!

Dodatek autorky na konci mě trošku zklamal, doufala jsem v menší přiklášlení příběhu ale i tak to stalo za to.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Knihy od Julie Caplin jsou pro mě vždy sázka na jistotu. A ani tato kniha nebyla výjimkou. I když už jde o 8 díl ze série Romantické útěky, autorka nepolevuje a stále drží laťku vysoko. Příběh má stejné rysy, na které jsme zvyklí z předešlých knih - hlavní hrdinka z nějakého důvodu utíká do jiné země, kde se zamiluje. Líbí se mi propojení jednotlivých dějů všech knih, kdy se s hlavními postavami setkáváme i v rámci jiných příběhu, přesto ale nevadí když knihy nebudeme číst popořadě. Právničku Hannah jsem si oblíbila již v předešlé knize Chata ve Švýcarsku, kde se párkrát objevila jako sestra hlavní hrdinky. V jejím příběhu jí skříží cestu neodolatelný šéfkuchař Conor a já hltala každé slovo už od začátku knihy. Autorka v tomto případě vybočila ze své klasiky. Do příběhu dala menší detektivní zápletku a osudy hrdinů byly spojeny již na začátku a ne až na konci příběhu jak tomu bylo doposud zvykem. Skvělá byla taky nová kamarádka Izzy a já doufám, že další díl bude právě o ní . Ani zde nechyběli úžasné popisy malebné Irské krajiny a tradičních jídel. Jako vždy to ve mě vyvolávalo chuť sbalit si batoh a sednout hned do letadla . Domek v Irsku se spolu s Hotýlkem na Islandu a Cukrárnou v Paříži rádi mezi moji top 3 v rámci série.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

(SPOILER) Knihy od Colleen jsou pro mě vždy sázka na jistotu. A ani tato mě nezklamala . Na knihách od autorky mám ráda, že v každé knize řeší nelehklou životní situaci, která může potkat kohokoli z nás. V tomto příběhu se musela Fallon potýkat s následky požáru, který ji popalil půlku těla a vzal sebevědomí. Osudná noc, kdy došlo k požáru jí vzala nejen její sny ale i osobní život. S hlavní hrdinkou jsem soucitila a chápala její chování. Pak ale do jejího života zásahl Ben a svět byl hned hezčí. Jejich příběh se vyvíjel pouze v jeden a ten stejný den 9.listopadu. Upřímně já bych asi nevydržela nemít celý rok kontakt s milovanou osobou ale knize to dávalo pěknou dávku zvědavosti.

Autorka si během děje opět zahrávala s emocemi čtenáře a já byla na měkko jako vždy. Tentokrát se jí povedlo mě i tak šokovat, že jsem zůstala doslova s otevřenou pusou . Závěr příběhu, kde Ben odkrývá svá tajemství byl skvělý a já nemohu jinak než dát zase 5 hvězd

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Dalo by se říct, že hlavní hrdinka je vážně ostrá a pichlavá jako kaktus...Susan je prostě zvláštní. Její povaze musíte přijít na chuť. Mě se to povedlo až v půlce knihy, do té doby jsem se vážně trápila a přemýšlela zda neodložit. Když se podívám zpětně tak vlastně všechny postavy mi začaly být sympatické až na konci příběhu ‍️. Hlavní hrdinka pragmatická a prudérní, bratr parazit, kamarád Rob nezodpovědný a "přítel" Susan je celá ona v bleděmodrém. Vážně jsem nečekala, že si tuto sestavu oblíbím ale posledních 100 stran příběhu změnilo úplně vše ️. Díky odlišnosti Susan máme možnost podívat se na svět jinýma očima. Kniha je totiž plná hloubavých myšlenek a nutí tak i vás zapřemýšlet.

08.11.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jo Watson to prostě umí, její knihy jsou krásné a neskutečně vtipné. Mám tě ráda, nemám tě ráda nebylo výjimkou. Poppy je vážně číslo , to co dokázala občas vymyslet bylo až neskutečné. Tentokrát byla zápletka klasické romantické klišé sekretářka x ředitel ale vůbec mi to nevadilo. Pokud nehledáte žádné složité čtení je přesně takovýto druh knihy ideální. Stránky ubíhaly jedna za druhou a najednou byl konec. Poppy mi bylo chvilemi líto a říkala jsem si, že takovou smůlu snad nemůže nikdo ani mít. Úsměvné časti však převládaly. V jednu chvíli jsem se ale už pozastavila, konkrétně u scény na staveništi. Ta mi přišla už hodně přehnaná a přišlo mi, že autorka dělá z Poppy úplnou blbku. To bylo jediné, co mě na celé knize iritovalo. Co se Ryana týče, ten byl i přes svoji drsnou slupku úplné zlatíčko. Bylo úsměvné jak se snažil hrát drsňáka a přitom si o Poppy dělal nemalé starosti.

18.10.2022 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

V červnu jsem četla samé skvělé knihy a Ani muk k nim rozhodně patří. Opět mě zlákala pouze samotná obálka, za což jsem vážně ráda. Byla to totiž pěkná jízda! Od první strany mě děj pohltil a při mrazivém popisu únosu Poppy jsem se šla sama podívat, jestli je mé dítě vážně v posteli . Příběh je čtivý a krátké kapitoly tomu jen napomáhají. Střídání pohledů detektivů, psychopatických starousedlíků a malé Daisy při vyprávění bylo skvělé. Obdivuju Daisy, za to jak se dokázala přizpůsobit a celkově rychle dospět vzhledem k její situaci. I když popravdě jsem párkrát pochybovala, že by 10ti leté dítě přemýšlelo zrovna tak jako ona. Od začátku mi vrtalo hlavou, proč si Malcolm s Harriet vybrali zrovna tyto dívenky a mrzelo mě, že v závěru to bylo vysvětlené pouze tak aby se neřeklo což je škoda. Po přečtení knihy jsem úplnou náhodu zjistila, že jde už o 3 díl ze série s detektivem Nathanem Codym. Ničemu to nevadilo, přestože se častokrat zmiňovala minulost. Detektivní dvojci Nathana a Megan jsem si oblíbila a ráda bych si přečetla jejich předchozí případy. Snad se dočkáme českého překladu.

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Po autorově nadupané detektivní sérii se Samem Portrem jsem měla velká očekávání. A víte co? Vyplnila se, opět neskutečně skvělá jízda a dokonale propracovaný příběh s nečekaným koncem .
Autor na nic nečekal a hned od prvních kapitol se kniha pěkně rozjela. Svérázné moderátorce Jordan zavolá do studia zvláštní chlapík Bernie a chce si zahrát hru. V tu chvíli se život Jordan v přímém přenosu otočí o 180° a milovníci napětí nestačí otáčet stránky. Bernie je dost nevypočitatelný a s nikým nemá slitování, pokud moderátorka nepřistoupí na jeho hru umírají desítky lidí. Během děje vyplývají na povrch pohnutky, které ho nutí páchat tyto krutosti. Příběh byl skvěle propojený s tajemstvím a životními osudy jednotlivých postav. Hlavní zápletka, ve které se oblíbená moderátorka při cestě za slávou nebojí jít doslova přes mrtvoly byla skvělá. Přiznávám, že na konci jsem byla vážně překvapená, koho si Bernie vzal za spojence. Jediné, co bych knize vytkla byl zdlouhavý konec ale ten měl zjevně své důvody .

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

(SPOILER) Kniha co mi vyrazila dech, zlomila srdce a donutila zamyslet se a být vděčná za svět ve kterém žiji a za vše co mám ️.

Kniha je psaná z větší části z pohledu Yejide. Pár Akinových kapitoly nám umožňuje vidět pravdu taková jaká ve skutečnosti je. A věřte mi, že vás občas posadí doslova na zadek.

Pro mne, jako ženu žijící v moderním světě je pojetí jiné kultury ve smyslu špatného chování k ženám něco s čím jsem se v knize nedokázala absolutně srovnat. Neustále jsem žasla a zuřila nad vším, co si musela hlavní hrdinka Yejide nechat líbit. Ovlivňování a ponižování od celé rodiny mi vařilo krev v žilách. Není taky divu, že to na duši Yejide zanechalo následky. Její život nebyl vůbec jednoduchý. To, čím si prošla by bylo dost na tři lidi natož pro jednoho. Většinu příběhu jsem stala na její straně i když jsem nechápala pár rozhodnutí co učinila. U Akina jsem nevěděla zda ho mít ráda nebo nenávidět. Čím víc se však příběh rozplétal a ukazoval nám skutečnou pravdu měla jsem ho radši víc a víc. Ve finále byl on tím kdo za manželství bojoval nejvíc i když to tak vůbec nevypadalo. V závěru mě Yejide neskutečně zklamala a snad poprvé v životě bych nějaké hlavní hrdince přála jiný osud než ji potkal aby si uvědomila co svojí sobeckostí napáchala.

Na tento příběh jen tak nezapomenu ️

12.01.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Již 3 díl s touto netradiční vyšetřovací dvojicí a opět skvělá kniha . Přestože půlka knihy byla v takovém poklidnějším tempu nemůžu říct, že bych se nudila. V příběhu se mísilo několik časových linek - pár dní před a současnost plus samotné vyšetřování vražd a později i minulost Maaretna S. Sneijdera. Pořád mi vrtalo hlavou, jak to vše autor zamýšlí propojit. Bylo to bravurní! Vše se dalo dohromady tím nejmíň možným způsobem a wow efekt rozhodně nechyběl. Samotný závěr příběhu mi vyrazil dech a můžu říct, že se máme vážně ještě na co těšit ! Série každým dílem graduje víc a víc, takže do ještě nečetl měl by začít .

15.10.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Tak tento thriller mě chytl od začátku až do konce. Nebyla zde žádná hluchá místa ani nudné pasáže. Vše už od první strany svižně plynulo. Krátkým čtivým kapitolám předcházely zajímavé citáty, co vás nutili k zamyšlení. Knihu to obohatilo o něco víc a to se mi moc líbilo . Příběh je rozdělen do několik časových rovin, střídá se i pohled vyprávění. Ničemu to však nevadí a čtenář se lehce zorienruje. Kromě hlavního děje, kterým je únos a vyšetřování případů malé Kiery nás autor seznamuje s životním příběhem novinářky Miren, která se bezhlavě pouští do vyšetřování na vlastní pěst. Moc jsem si tuto postavu oblíbila. Vzhledem k zajímavému konci doufám, že se s touto cílevědomou ženou ještě setkáme v dalším díle . Netflix chystá filmovou adaptaci tohoto příběhu a já se na ni moc těším!

03.09.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Znáte ten pocit, když se na knihu moc těšíte a pak vás hrozně zklame? Tak přesně to se mi stalo v tomto případě . Nejspíš si za to můžu sama, protože moje očekávání po naprosto skvěle předchozí sérii s detektivní vyšetřovatelkou Jude bylo veliké. První kapitola byla skvělá a já doufala v příběh, který mě zase posadí na zadek. Ale bohužel...dalších 100 stran jsem se trápila. Popisy mi přišly příliš zdlouhavé a hlavní hrdinku Reni jsme si ani trošku neoblibila ‍️ Vadilo mi jak je depresivní... Chápu, že po tom čím si prošla to nemůže být jednoduché ale řešit to pořád dokola a litovat se? Osobně mám radši příběhy ve kterých minulost hlavního hrdinu zocelí. Možná proto jdu proti davu a knize nedávám tak skvěle hodnocení. Příběh se pro mě rozjel až když se začalo pátrat pro utajených hrobech, to už se pak kniha četla sama. Konec mě ale zase dostal, protože jsem opravdu dlouho nečetla nic tak nereálného jako to, co se odehralo na konci příběhu .

02.09.2022 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Mělo to být moje druhé setkání s autorkou, takže jsem už tak nějak tušila do čeho jdu. Ale pááni kniha Říkej si co chceš byla neskutečná emoční jízda a musím říct, že se mi líbila víc než zmiňovaný bestseller Dopisy ztraceným.
Příběh byl vyprávěn z pohledu Roba a Maegan. Mám ráda, když je kniha takto pojatá a vidíme, jak děj ovlivňuje oba hrdiny, a jak se tvoří jejich osobnosti. Autorka zde řeší několik vážných témat, která jsou opět skvěle vystavěna a mají nám předat určitá poselství. Já osobně jsem si odnesla dvě krásné a pravdivé věty:
Jedna chyba nás nedefinuje... ️
Jedna špatná volba nerozhoduje o naší budoucnosti... ️

Roba žijícího ve stínu chyb svého otce mi bylo vážně líto. Celá společnost ho odsoudila na základě doměnek. Děti by neměli platit za činy svých rodičů, bohužel to tak funguje i v běžném životě. Maegan si naopak za své problémy mohla sama a vadilo mi jak je Robovi pořád předhazovala a srovnávala se s ním. Cely příběh byl pojat jako cesta za získáním důvěry a přátelství. Romantická linka mezi hlavnímy hrdiny byla jen okořeněním děje.

Málo kdy se stává, že si oblíbím nějaké vedlejší postavy tak moc, jako hlavní hrdiny. Tady mi ale neskutečně moc přirostl k srdci knihovník pan London. Kéž by takových lidí bylo na světě víc .

02.09.2022 4 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Na tento již 6 díl ze série jsem se vážně těšila. Ti, co čtou knihy pěkně popořadě jako já určitě tuší proč. Konec pátého dílu totiž nedopadl moc dobře pro fanoušky detektivní dvojice Luca a Avy. Mě vyloženě naštval, proto jsem byla zvědavá co s nimi bude dál. Řádného uspokojení se mi nedostalo ani tentokrát. Jejich vztah dělá autorka vážně napínavým . Nevím jak vy ale já miluju když jsou brutální zločiny trošku doplněny i romantickou linkou vyšetřovatelů . Pokud to máte stejně jako já tuto sérii rozhodně doporučuji .

Šestý díl se výjimečně neodehrává jen ve Skotsku ale podíváme se i do Lucovi rodné Francie. Zdánlivě dva odlišné případy, se neskutečně skvělé prolínají a odhalují tajemství organizované sítě obchodníků s bílým masem. U tohoto dílu mě vážně mrazilo při hrůzně popsaných scénách. Zločinci tu s lidmi vážně zacházeli jako s kusem masa, dokonce je i lovili. Při představě, že taková organizace ve skutečnosti někde ve světě funguje je mi hrozně . Tento díl opravdu nebyl pro slabší povahy.

I když jsem nečekala, že bych to někdy řekla tak věčně protivný vyšetřovatel Lively byl v tomto díle vážně za frajera a já si ho oblíbila . Po tolika dílech to je co říct

02.09.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Tak tahle kniha se autorce vážně povedla! Troufám si říct, že je dokonce lepší než celá série Objekty touhy. Kniha je psaná stejným stylem jako již zmiňovaná série. Tady mi však přišlo vše skvěle vybalancované. Od začátku do konce jsem se neskutečně dobře bavila. Už hlavní zápletka hned v úvodu se postarala o to, že jsem se od knihy nechtěla odtrhnout. Chelsea mě vážně šokovala s tím, jak danou situaci nechala zajít daleko jen kvůli své paličatosti. To jsem nečekala, ale nějak to dítě vzniknout muselo že . Damon mi hrozně moc připomínal Bruce z knihy Jeho banán ale nevadilo mi to. Věčné dohady těch dvou mě pokaždé rozesmály. Chelsea Damonovi nedala nic zadarmo a neustále do něj šila a popichovala ho . Ale aby to bylo jen o srandičkách, bylo zde hezky ukázáno, jak je matka samoživitelka ochotná dělat cokoli jen aby uživila své dítě. Konec příběhu slibuje nový začátek na který jsem doopravdy zvědavá