Anniee Anniee komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Zamilovaná jako poprvé. A snad ještě víc.

Chtěla bych k tomu napsat strašně moc, ale něco ve mně mě nutí nechat si to pro sebe. A nechat Vás, abyste to objevili sami. Je toho tolik co objevovat...

I přes to, že "gotický román s prvky thrilleru" zní děsně zvláštně, i přes to, že Barcelona mi nikdy nic neříkala, i přes to, že historické romány nevyhledávám. I přes to všechno mě toto dílo uchvátilo. A nepustilo.

Postavy mi tolik přirostly k srdci, že jsem konec oplakala, a to se mi dlouho nestalo. Tak moc jsem se s nimi nechtěla, a částečně nedokázala, rozloučit. Každá vedlejší postava měla svůj příběh, což mě nutilo se zamilovat do všech. Byly tak živé. A ožívaly pak i v mých snech ještě několik dní po dočtení. Styl psaní byl strhující, tajemný, vyzdobený kouzelnými, krásnými slovy.

Doporučuji všemi deseti a ještě dalšími deseti navíc!

26.03.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Proč, proboha proč mě tyhle knihy vždycky tak rozloží. Proč se pak vždycky půl dne usmívám jako debil. Proč proboha nemám doma někoho jako je Jake (na druhou stranu, díky bohu že nemám doma někoho jako je Jake).

Asi jste pochopili, že kniha Velký Dobrý! Autorčin styl psaní byl brilantní. Ani jsem si neuvědomila, že se od knihy nemůžu odtrhnout, tak brilantní byl.

Líbily se mi originální názvy kapitol, střídání pohledů, milovala jsem Jakea, milovala jsem ty turbulence. A kupodivu jsem se zamilovala i do toho prostředí plného letadel, letušek, pilotů a sexu na letišti (možná to byl ten důvod...).

No prostě další láska. Píšu si do svého seznamu "musím koupit, ne jen půjčit v knihovně" a rozhodně jsem to nečetla naposledy.

07.03.2020 5 z 5

Myšlením k bohatství pro ženy Myšlením k bohatství pro ženy Sharon L. Lechter

To, že mám na každý druhý stránce lepíka a hned ji začínám číst znovu, asi mluví za vše...

03.03.2020 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Půl dne přemýšlím co napsat o této knize a z jakého konce to vzít.

Cca do půlky, do třičtvrtě, byla kniha hodně podobná ostatním - thriller s partnerskýmy problémy, milostným trojúhelníkem a tajemstvími. Zato ale brilantné napsaná, s pomalu se ubírajícím dějem, který vás ale nepustí.

Takže do třičtvrtě nádhernost, i když mě Teda doost vytáčela jedna z hlavních hrdinek, děsně pitomá a naivní. Což ale není překážkou, i tak mi, když to vezmu kolem a kolem, přišla docela sympatická.

No a pak to přišlo. Ten WTF konec o kterém všichni mluví a na který jsem se neskutečně těšila. Ale ach bože! Nepochopitelné, nesmyslné a přehlcené, až hloupé. Absolutně nesedící ke zbytku knihy. Kdo má rád divnověci, ten ať si to přečte a přijde si na své.

Čtyři hvězdičky tedy dávám za kouzlo vycházející z autorcina pera po většinu knihy, konec nekomentuji a budu dělat, že jsem ho nečetla.

28.02.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak já nevím, jestli jsem neudělala chybu v tom, že jsem dříve viděla seriál. Na druhou stranu myslím, že jen díky seriálu jsem se vyznala v postavách a dokázala si některé věci představit. Kniha mi přišla i více pohádkovější, seriál více krvavější a temnější, ale ani jedno z toho rozhodně nepovažuji za chybu. Seriál a kniha mají hodně společného, i hodně vtipných hlášek, což je fajn.

Co ale az tak fajn není je to, že si prostě nemůžu pomoct a musím říct, že jsem si mnohem víc oblíbila Geraltovu povahu (povahu! ne vzhled... I když...) v seriálu. V knize mi přišel až moc "soft". Stejně tak zatím Yennefer.

Rozhodně to ale nevzdávám, povahové rozdíly považuji za jedinou chybičku, a jdu do dalšího dílu, nelze to odsoudit podle jednoho. Zaklínač a celý svět vystavěný okolo je láska tak jako tak, třeba se to postupem času zmeni.

20.02.2020 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Chytrá, jednoduchá, útlounká knížka s velkým posláním.

12.02.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Chytla mě za srdce a nikdy nikdy jsem ji nechtěla dočíst. Krásně, lehce, přirozeně psaná, bez dlouhých těžkých souvětí, hlavní přísadou selský rozum. Podtrhávala jsem každou druhou větu. I slzy místama tekly, nad tou pravdou.
Tuhle útlou knížečku s obrovským posláním by si měla přečíst každá maminka, každá budoucí maminka, každá učitelka, každá žena. Každý muž. Každý.

09.02.2020 5 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Tohle mi nějak nešlo. Trvalo mi rok (!) než jsem to přelouskala. Nevím, jestli to na mě bylo moc složité, ale tahle sbírka mi nějak nesedla. Možná, že kdybych to četla v originále, byla bych k té knížce více pripoutana.

23.01.2020 2 z 5

Hra pro čtyři ruce Hra pro čtyři ruce Jan Němec

Kouzelná To kniha. Kouzelné To povídky. Takový ten druh, který ve vás rezonuje ještě roky po přečtení. Četla jsem s okouzlením a musela dávkovat, aby to nebylo rychle za mnou.
Jsou tam i povídky které mě až tak nezaujaly (spíše jsem ale nepochopila jejich literární úděl a význam), ale do zbytku jsem zamilovaná a myslím, že je budu v pochmurnych dnech číst stále dokola. S láskou.
Přečtěte si aspoň Ruského člověka, ale hlavně Hru pro čtyři ruce. Ta pohladí na duši a zamotá hlavu.

19.01.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Není to dokonale napsaný a rozhodně to není reálný.
Ale je to neskutečně milý a sladký a nikdy se kvůli jejim knihám nedostanu do postele dřív jak ve dvě ráno. Knížka nezklamala a zase mě úplně rozložila.

18.01.2020 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Jestli mi nějaká kniha výrazně přehodila myšlení, tak tahle. Jediný co k ní můžu napsat: VŠICHNI si ji přečtěte a VŠICHNI si pořiďte náramky!

07.01.2020 5 z 5

První život První život Jan Němec

") svlékám se ze závorek (
pornografie existence
jako splašený strop hvězdárny
metastáze Tebe"

Jedna z mála basnickych sbírek, které jsem přečetla. Co k ní říct? K básním nelnu, občas je nechápu, občas se usmívám, občas používám lepitka, čtu si je nahlas.
Vyvolala ve mně klid, zároveň neklid, jistojiste ale zvýšila mou lásku k češtině.
Doporučuji!

03.01.2020 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Trpělivost. Láska. To jsou dvě slova který mě napadají po docteni.
Jako učitelka tuhle knížku strašně moc chápu a hlásím se k ní. Protože ono "normální" a autistický děti... On mezi tím často neni moc rozdíl.
Je to napsaný mile a zároveň smutně. Asi jsem čekala něco pozitivnejsiho, ale ona to je hořkosladka práce, takže se není čemu divit. Otvírá To vhled do duše autisty a do duše toho, kdo s ním tráví celý den. Člověku to i otevře oči. Díky téhle krásce se snad naučím mít trpělivost i s mýma dětma.

02.01.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Tahle kniha je život. Život není jednolitej, spravnej, logickej a vždycky srozumitelnej. Není vždycky všechno dobrý nebo špatný. Není všechno vždycky jasný.
Tohle je bible. Ovšem ale bible, která není pro všechny. Ve mně zanechala něco, co už nic nevymaže. A podle mě jen tak ani nic nepredci.
Zamilovala jsem si autorův jazyk, jeho podání, To že občas není spatnej nikdo a občas oba, zamilovala jsem si Jeho i Jí, povrchně jsem si zamilovala obálku a v neposlední řadě i celý zpracování knihy.
Ty úryvky, Ty na jednu stranu necelistvy a nepochopitelný, Ty ve mně zanechaly nejvíc.
Přečtěte si to. Neumím popsat jak moc je důležitý abyste si to přečetli. A pochopili.

01.01.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle bylo nabité emocemi.

Začátek je pomalejší, čtenář se seznamuje s postavami a prostředím. To jsem se ke čtení musela i nutit, přece jenom fotbalem nežiju. A velký mínus byly chyby, který byly všude, ale za to autorka nemůže. Ale to co přišlo Pak....

Smršť emocí. Do všeho jsem se zamilovala. Nevím co jiného k tomu říct. Paní spisovatelka vše skvěle rozehrála, nechala čtenáře čekat a doufat (Tak stane se něco? Nedají se první pusu až na poslední i stránce, ze ne? Že se na ni nevykašle? Nebo ona na něj?) a nakonec (no, nakonec, rozkládá vás na posledních 200 stránkách) ho naprosto rozložila a poslala do emocionálního pekla. Příjemnýho pekla.

Obě postavy jsou úžasný a hlavne úžasně reálný. Perfektně vykreslene, až vám přijde že je znáte a máte je v životě už dlouho. To je pak všechno jiný, Ty hádky i usmirovani, přijdou vám jako vaše vlastní. Občas vám lezou krkem, občas mate chuť je obejmout a občas je pořádně praštit. A ty jejich myšlenky a slova jsou tak strašně, strašně moc upřímný až mate slzy v očích a NAPROSTO je chápete. Ono když se na to podívate, tak to má i hloubku, Ty myšlenky a ta jednání (není sobecky občas postavit sebe na první místo).

Na konci vám nezbude nic jiného než knížku pritisknout k srdci a doufat, že to celé zapomenete, abyste to mohli zase někdy prožít znova, plně, od začátku.

15.12.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Proč jsem na tuhle nadhernost nenarazila už dřív? Chápu že to je klišoidní, To jo, ale taaak krásně se to četlo. I když jsem tak nějak věděla jak to skončí tak nešlo odejít. Některý fráze se opakovaly, ale to jde bez problémů přejít. Ve finále krásná vtipná roztomilost a i ten jazyk byl docela kvalitní.

12.12.2019 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Tohle neee. Tohle fakt ne. To je i na předvánoční čas moc klišé. Postavy mi přišly bez charakteru a neseděly mi, celkově jsem se do čtení musela nutit. Takže spisovatelku poustim k vodě.

11.12.2019 2 z 5