Anneska Anneska komentáře u knih

To To Stephen King

Bavi me cist knihy s mnohem dynamictejsim dejem. Prokousat se touto knihou byla naprosta hruza. Rekla bych, ze tato kniha rozdeluje ctenare na tri tabory. Jedni ji miluji, druzi nenavidi a treti nevi, co si myslet. Kvuli strasne zdlouhavym popisum a casto nezazivnemu deji bohuzel patrim do skupiny, ktera si tuto knihu uz nikdy neprecte. Tim ale nechci nikoho odrazovat, spise naopak, myslim, ze kazdy milovnik hororu by tuto knihu nemel vynechat.

13.11.2017 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Prestoze jsem velky fanousek teto spisovatelske dvojice a cele knizni serie s Joonou Linnou, nemohu se ubranit pocitu, ze tento dil byl jiz tezce za hranici reality. Byt se podobne nerealne situace objevuji v prubehu cele serie, nyni to u me zkratka uz prekrocilo mez uveritelnosti. Cil sokovat a hlavni postavy dostat jeste do vice beznadejnych situaci u me uz zkratka nefungovalo. Nicmene i tento dil je velice napinavy, dej dynamicky a rozhodne se na zadne strane nenudite. V mem pripade vsak mene je nekdy vice.

27.05.2019 3 z 5

Kdo neni zvykly cist dramaticky text a jeste ke vsemu srovna tento dil s predchozimi, psanymi ctivou prozou, muze mit z pocatku pocit jakehosi zklamani. Precteno mate opravdu za chvili a na prvni dojem se muze zdat kniha trochu stroha a orezana. Dej neni spatny, ale na muj vkus malo originalni. Nicmene kazdy fanousek Harryho Pottera se urcite rad vrati zpet do kouzelnickeho sveta a zavzpomina. :-)

13.11.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Posledni kniha s HH, kterou jsem cetla, byla Nemesis. Je to uz ale delsi doba, a tak pisu komentar pouze ke Snehulakovi, ktereho jsem zakoupila z toho duvodu, abych se na filmove zpracovani mohla podivat az po precteni knihy.
Knizka je napinava od zacatku az do konce, rozhodne nema hlucha mista, nicmene zkuseny ,detektivkar, odhali vraha opravdu velmi rychle, a pak uz jen cte po stripcich, co si davno poskladal v hlave. Nicmene na dlouhe zimni vecery skvela zalezitost!

24.11.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Od S. Kinga jsem precetla jeho povidkovou sbirku, skrz horor To jsem se zkratka nejak nedokazala dostat, nicmene jsem tomu dala jeste jednu sanci se Rbitovem zviratek. I diky tomu, ze tahle kniha neni zrovna obsahla, tak se dala zvladnout precist relativne dobre. Ac bylo v knize na muj vkus az spoustu nudnych a nic nerikajicich stranek, ktere jsem mela chut opravdu preskocit, nakonec to az takove trapeni nebylo. Avsak od slavneho hororu bych cekala mnohem, mnohem vic, aspon to prave hororove napeti, ktere v knize najdeme opravdu jen na par strankach. S. King je zkratka autor, ktery mi nesedl, jeho knihy mi neprijdou tak napinave, jak bych cekala a o cteni jednim dechem nemuze byt vubec rec. Nicmene pro ty, kteri miluji rozsahle popisne charakteristiky jednotlivych postav a jejich zivota a nevyhledavaji dynamicke plynuti deje, je S. King jasnou volbou.

27.05.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Byt jsem cetla knihu v nemeckem prekladu, tak musim rict, ze se cetla velice prijemne. Vitam take osvezeni v podobe detektivky Eriky Fosterove, konecne jiny a velmi zajimavy typ mezi hlavnimi detektivnimi postavami jinych knih stejneho zanru. Velice dobry literarni pocin, ktery potesi kazdeho fanouska thrilleru a detektivek.

27.05.2019 4 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Ac nejsem fanda zdlouhavych popisnych del, kde jde spise o charakteristiku a vysvetlovani a dej se jen pomalu plazi, aby casto vyvrcholil jen na par stranach, tato knizka ma rozhodne sve kouzlo. Atmosfera zivota alpske vesnicky me zkratka uplne pohltila. Je jednoznacne, ze tahle kniha zkratka nezaujme kazdeho a dopredu tezko odhadnout, kteremu typu ctenaru sedne...Doporucuji cteni knihy nacasovat na dlouhe zimni vecery.

27.05.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Rozhodne ze vsech dilu spise slabsi. Jeste se mi u tehle serie nestalo, abych mela problem se prokousat pres nejake kapitoly. U Lovce kraliku se mi to bohuzel stalo, i kdyz ve druhe pulce se dej rozjede a clovek docte doslova jednim dechem. Presto se mi zda, ze se autori kazdym novym dilem vzdaluji hodne realite a mnoho scen na me uz pusobi spise komickym dojmem. Nicmene celou serii doporucuji k precteni. :-)

13.11.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Rozhodne napinava od zacatku az do konce, nicmene se nemuzu zbavit pocitu, ze autori se snazi spise ohromit ctenare tezko uveritelnymi scenami, nez zasadit pribeh do trochu realnejsiho prostredi. Lidem, kteri radi ctou severske detektivky pro jejich temne-chladnou atmosferu dilo doporucuji, i kdyz si myslim, ze kniha byla obcas psana az moc rychlou ,,rukou,,.

13.11.2017

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zatím jsem přečetla první tři díly (Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Svědkyně ohně), ze kterých je Svědkyně ohně jednoznačně nejpovedenějším dílem. Kniha udržuje napětí od začátku až do konce, nečekanými zvraty se doslova hemží a jednoznačně nabádá k nepřetržitému čtení. Nestává se mi často, abych se do čtení za celou knihu nemusela nutit, tzv. přečkat nudnější pasáže. Už se těším na další na díl.

20.07.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Napad s autistickym ditetem neni spatny, nicmene take to neni nic prevratneho, a bohuzel leccos z deje je predvidatelne. Rozhodne tato kniha ale patri k lepsimu cteni, i kdyz zdlouhave popisy obcas berou ctenari kus z napeti. Nepodarilo se mi ji precist tzv. jednim dechem, jako se mi stava u jinych knih, ale nenarocnym ctenarum, kteri si jen chteji uzit kus kvalitniho cteni, vrele doporucuji.

20.07.2016