annes annes komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Ohó, přeskočila jsem první díl, protože mi tenhle víc utkvěl z filmů. Rozhodně jsem neudělala chybu když jsem po tomhle autorovi konečně sáhla. Nějaký další díl si ráda přečtu, ale musím si dát chvíli od těch syrovostí pauzu. Myslím, že by na mě hlavní hrdinka tolik nezapůsobila, kdybych neměla vlastní holčičku, ale jinak zápletka byla skvělá a atmosféra případu mě chytla. Uvidíme, co nějaký další příběh přinese :⁠-⁠)

29.01.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když se řekne sci-fi moc se mi do toho nechce, ale u téhle knihny jsem moc ráda, že jsem to udělala. Příběh se mi vážně líbil, včetně umně vloženého vysvětlování světa/tradic/pozic/historie a vážně DÍKY za ten slovníček pojmů vzádu ;-) Na druhý díl se moc těším a jestli bude stejně poutavý, tak si tě Stehlíková pořizuju do knihovny :-) a budu tě nesnášet, že třetí díl vyjde až v březnu :-)

27.08.2019 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Po delší pauze od prvních dvou dílů jsem se na tenhle opravdu těšila.
Čekala jsem víc tajemna, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, spíše bych řekla, že mě to nadchlo mnohem víc než bych čekala.
Zatím se tímhle dílem celá série dostala do vrcholku mého žebříčku.

15.11.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Obálka mě zaujala hned v novinkách, ale nějak nebyl čas. Naštěstí letošní čtenářská výzva tomu chtěla, že jsem knihu otevřela a rozhodně to stálo za to. Kdyby příběh nebyl v českém prostředí (hlavně jména a ta mentalita) asi by mě uchvátil ještě víc i ta atmosféra a tajemství. Na české poměry je to pro mě hodně super čtení a když bude čas možná mrknu i na něco z historie oblasti a jejího znovu obydlení, rozhodně mě to zaujalo.

03.07.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Uff, to bylo tak napínavé! Kam se hrabe film. Všechno bylo tak promyšlené a zapadlo do sebe, tak jak mělo. Nedá se říct že by to úplně dobře dopadlo s tím rozuzlením, ale v rámci možností asi ano. Snad bude čas na pokračování. Hlavní protagonisty jsem si oblíbila:-)

18.10.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

To je teda povedená tragédie - ta ponurost a nedosažitelnost snů..

03.11.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jako chápu, že to musí skončit napínavě, ale až tak? Achjo, teď čekání do června :-(

20.10.2019 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Musím se zajet podívat na Sitno. Fakt jako jedu na dovolenou a přečtu si to tam klidně znovu a budu tam sedět celý den (samozřejmě až bude tepleji).
Měla jsem trochu obavy, jak to bude probíhat, když se naše parta rozdělí, ale nemělo to chybu. Příběh měl zase všechno - poklad, legendu, dobrodružství, tajemno, vraždu i romantiku. Paráda!

15.11.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor, určitě bych nechtěla být v tvojí kůži... hlavní hrdinka mi byla sympatická hned od začátku, ty její hlášky a přirovnání, to jak tráví večery atd., nicméně jsem ráda, že se posunula dopředu, to se vždycky hodí :-)

05.09.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Scifi vážně nemusím a tak jsem klasiku v podobě složitého světa Duny odkládala na velmi daleké neurčito. Nicméně po shlédnutí filmu jsme opravdu neodolala a chtěla jsem zjistit víc. Hlavně "BeneGesseriťanky" o jejich výcviku a celém fungování bych si klidně přečetla celou knihu :-)
Jedno ale musím nechat celému dílu nechat a to rozmanitost světa a složitost kultur národů.. rozhodně se k tomuhle příběhu chci vrátit a zjistit něco víc:-)

12.01.2022 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Krkonošské lesy a tajemno. Zase něco pro mě. Detektivní zápletka měla skvělý zvrat a jsem teda ráda, že si ho Johanka nevzala. Nicméně už jako ráda nejsem za Jaroše! Doufám, že tam jako nakonec něco bude (za několik dílů klidně, ale BUDE). Těším se na další díl v Plzni, zrovna tam budeme mít cestu, tak určitě rozečtu :-)

20.12.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Film jsme neviděla, ale kniha byla řekněme zajímavá, hlavně díky formě. Velmi neobvykle zpracovaná trojice žen, každá se svými problémy a povahami.

10.12.2021 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Vůbec nechápu proč jsem to nečetla dřív a přitom příběh i téma je mi víc než známo právě z mladých skautských let...asi bych to tak neocenila, ale ted je pro mě nemyslitelné si o téhle partě nepřečíst další knihy, případně i jiné tituly protože předpokládám že budu stejně nadšená.

19.11.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Ach Anna...Tolik fantazie nemá snad nikdo! Myslím, že patří mezi knihy, které by si mělo přečíst každé děvča už jen kvůli Anině optimismu a hledání dobrých stránek snad ve všem.

03.11.2021 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Vždycky jsem se chtěla naučit bridge, ale doufám, že až ho budu hrát nestane se vražda:-D
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Opravdu se nezapře autorčin um vymýšlet brilantní zápletky! Agáta je prostě TOP:-)

17.10.2021 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Viděla jsem snad všechny verze, ale ta knižní je po čertech stejně napínavá a ten konec mi udělal velkou radost. Poirot není žádný fanatik jako ve filmech, ale normální člověk a velmi lidský. Za mě rozhodně velmi poutavé čtení a hodně napínavé.

09.10.2021 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Vůbec nechápu proč jsem tak dlouho otálela s dalším čtením od Červenáka..velká chyba..příští rok určitě zase něco přečtu :-))

08.12.2020 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

OOO...jakože cože? celý život jsem si myslela že film je super, ale ta KNIHA! Dokonce si myslím, že Vianne v podání čarodějky je mnohem lepší, než žena která je ve filmu..Fakt pecka! Vůbec nechápu, jak mi takhle kniha mohla tak dlouho unikat.

02.12.2020 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jména. Jména? Jména! Tohle dílo jich bylo opravdu plné. Můj největší nepřítel. Naštěstí v dnešní době už existuje internet takže u čtení rozhodně nechyběly otevřené záložky s rodokmeny a mapami. Chvíli jsme měla pocit, že si to čtení nebudu mít šanci užít, ale naštěstí se to nestalo a po několika "kapitolách" jsem se víc zorientovala a pak už jen četla další a další příběhy z dávných časů. Není to tak velkolepé jako pp už jen kvůli struktuře psaní, ale chápu že jedno epické dílo za život je opravdu ažaž. Díky za seskládaní a publikování. Bylo by škoda kdyby tyhle příběhy nebyly zveřejněny;-)

03.07.2022 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Povedená rodinka :-D Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jako obvykle u Agáty jsem sázela na špatného koně. Nicméně souhlasím, že rodinné svátky bývají zajímavé a o to víc, když se stane vražda a ještě z ní kápnou peníze.

12.02.2022 5 z 5