AnnaR. AnnaR. komentáře u knih

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Naturalistický popis života na francouzském venkově, byl pro mě docela šokující, protože jako "socialistické dítě" jsem měla zkreslený pocit, že všude na západě se žilo mnohem líp, než za železnou oponou. Situace popisující mučení Eddyho spolužáky byly tak sugestivní, až se mi z toho zvedal žaludek. Zajímavá, avšak depresivní kniha.

18.02.2022 3 z 5

Alžběta a Marie Alžběta a Marie Jane Dunn

Velmi čtivé, velmi zajímavé.

10.10.2020 5 z 5

Ty víš, že to chceš Ty víš, že to chceš Kristen Roupenian

Některé povídky byly dost bizarní, ale celkově se mi kniha líbila.

11.03.2023 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Irena Obermannová

Pro mě milé připomenutí doby i míst, které důvěrně znám.

14.02.2023 4 z 5

Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Michal Viewegh

Název této knihy měl být podle jiné povídky a to Hrob hoven. Protože by to lépe vystihovalo celkovou úroveň tohoto dílka.

17.10.2022 1 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Kniha se dobře čte, avšak nic moc nového jsem se nedozvěděla.

21.09.2022 3 z 5

Jiří Hubač: Šlechtic příběhů Jiří Hubač: Šlechtic příběhů Patrik Ulrich

Pro mě velmi špatně a amatérsky sepsaná biografie o výborném dramatikovi. Kniha mi stylem psaní připomínala spíš diplomovou práci, než erudovanou literaturu. Co se týká osobnosti Hubače je jeho osobnostní charakteristika velmi povrchní, jako o člověku se o něm dozvíme velmi málo. Spíš se jedná o rozbor jeho díla, avšak opět povrchní - autor nám předkládá více méně pouze obsah jednotlivých her a tv inscenací a vlastně jedinou invencí je přirovnávání postav k figurkám na šachovnici, což bylo dost nezáživné. Často se opakovalo to, co už bylo napsáno v předchozích kapitolách. Škoda promarněné šance.

10.06.2022 1 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Moc mi nevyhovoval styl psaní, který by se spíš hodil k románu pro ženy, nikoliv k memoárům. Navíc se autor až zbytečně zabýval nepodstatnými a nedůležitými podrobnostmi - např. co se týče oblečení, pokrývky hlavy, počasí a detailní popisy prostředí na úkor jiných, mnohem důležitějších momentů v životě H.H., které byly popsány velmi stručně a povrchně. Ovšem výživná byla kapitola o záměně honoráře patřicí Karlu Gottovi. Dle mého se národem opěvovaný mistr zachoval vůči kolegyni vysloveně sprostě.

06.06.2022 3 z 5