Anna27 Anna27 komentáře u knih

Krásně zpracovaný komiks. Perfektně vyobrazeno, jak to tehdy za komančů bylo, jak režim udával, co lidé mohou a nemohou. Za mě rozhodně stojí za přečtení. Pan Zátopek je legenda.

18.06.2019 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Tato kniha mě naprosto pohltila! Od začátku do konce jsem měla "motýlky v břiše". Příběhu nic nechybí. Napětí, vzrušení....Jedno velké ááách. ❤???? Kdo má rád mírně erotické a vztahové zápletky, doporučuji!????

12.10.2018 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavý náměť, líbilo se mi to. Úplně to není můj žánr, takže nevím, jestli bych vydržela u tištěné knihy, ale je pravdou, že jak se dostala Nora do půlnoční knihovny, bylo to zajímavější než začátek knihy a na konci jsem byla ráda, že jsem doposlouchala.

13.01.2024 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Vždycky jsem si myslela, že introvert nejsem, ale i já jsem se v mnohém našla. Kniha, čaj, vypnuté zvuky na mobilu jsou ten nejlepší relax.

06.01.2024 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Měla jsem tu knihu doma x let, ale tehdy jsem detektivky nečetla a prodala ji. No, uběhl nějaký čas, ze mě je hltač detektivek a koupila si ji znovu. Jsem ráda, že ten čas na ni uzrál a já si ji přečetla. Perfektní příběh, promyšlený do posledního detailu. Miluju ty švédský jména, baví mě vztah Mikaela a Lisbeth a je super, že v Miléniu nepátrá po pachateli jen policie/detektivové, ale investigativní novinář a hackerka. Některé popisy scén byly dost nechutné, celá ta rodinka byla fakt "povedená". Za mě jedna z top detektivek, právem má tak skvělé hodnocení.

17.04.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Tak to dám v bodech za 1) nejlepší detektiv ve Švédsku tvrdí, že Jurek Walter stále žije a nikdo mu nevěří a chtějí ho poslat k psychologovi? za 2) Valerii hrozí, že ji Jurek unese a zabije a ona řekne: "Nemůžu odejít, mám tu své skleníky." To jako vážně? 3) Saga ví, že ji Jurek může sledovat a přesto zvoní na chráněný byt a vzápětí si to rozmyslí, odejde a co se asi stane, že? Za 4) Saga ví, že Jurek je chytrý a nenapadne ji, že může použít jejího otce jako návnadu? Proč se nejdřív neujistila, po kom vlastně střílí? Ne jeb ho, hned pálila, no a zabila si tatu. 5) Opravdu se v domě, kde nejspíš Jurek vězní své oběti, rozdělí? Proč nedrželi otce u sebe a neprohledali dům všichni zároveň? za 6) Jurek je tak nedostižný a pak někde mimo své území ho jednoduše Joona zastřelí? za 7) Valerii v nemocnici hlídá údajně 16 policajtů, ale u jejího pokoje není nikdo, že se dostane Bobr až k ní? Hlavně mě vadí ta přehnanost. Odstřelovačka má matku s Alzheimerem, policajtka, co hlídá byt s Pellerinou má matku, co si nasazuje paruky a věří v okultismus, Bobr nosí perličky v uších. Dvoumetrový hromotluk/zabiják s perličkama v uších, fakt to zní uvěřitelně? To jako vážně tam nemůže být jednou někdo normální, obyčejný nebo co třeba tam žádné takové detaily ze života někoho, kdo se v příběhu jen mihne, nedávat? Byla by to skvělá detektivka se sériovým vrahem, jako má např. Chris Carter nebo Bernard Minier, ale tady je to prostě hnáno až do absurdna. Ať jen nehaním, tak dávám plus, že kniha byla čtivá. Jsem ráda, že mám sérii dočtenou a v budoucnu si hodně rozmyslím, jestli přečtu následující díly.

28.10.2020 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Byla tam elitní škola, zazobané děcka, drogy, vraždy, sex, klece se zvířaty.... Člověk by si řekl, že je toho moc, ale v Adlerově podání to vyznělo celé uvěřitelně. Fakt bych například věřila, že je to podle skutečných událostí. Carl s Asadem a Rose jsou mi stále více sympatičtější. Za mě super detektivka a rozhodně přečtu celou sérii.

19.10.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla. Takhle má vypadat správná detektivka. Že se bojíte číst dál, buší vám srdce a čekáte, co přijde na dalších stránkách. Zvrat, napětí, mnohdy až absurdní scény, díky kterým hltáte jednu stránku za druhou.

13.08.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Miluju happyendy a ještě před otevřením knihy jsem si přála, aby se to s Wolfem a Baxterovou někam posunulo, jsem nadšená. Byla jsem v napětí, smála jsem se nahlas, měla slzy na krajíčku, prostě všechny emoce, které od knížky chcete. Těším se na další autorovi knihy.

20.07.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pokud má někdo strach z tlustých knih, tak tady se rozhodně bát nemusí. Děj vás strhne. Začnete ráno, večer máte dočteno. Napínavé, propracované postavy. Hned jsem se pustila do dalšího dílu. :)

20.03.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

I přesto, že mi téma drog a rozsekaných lidí hodně vadí, tak tohle byl nejnapínavější díl série. Robert dobře popsal, jak dokáží drogy úplně změnit osobnost, no a závěr knihy mě totálně dostal. To byla síla. Akorát mě mrzí, že tam teď nebyl Peterson. V příběhu mi chyběl.

18.01.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Super díl, kniha je extra čtivá, nechybělo napětí, Eričin soukromý život. Na konci jsem se i bála, jak to vlastně dopadne. Určitě si tuhle sérii přečtu ještě jednou. Je dobře, že Robert upozorňuje i na nebezpečí sociálních sítí. :-)

18.01.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Za 2 týdny jsem přečetla 5 dílů této série a to o něčem svědčí. Opět maximálně čtivý díl, který vás prostě nepustí, dokud jej nedočtete. Kim je má oblíbená knižní postava, vidím v ní takového Roberta Huntera v ženském vydání. Kdyby se tihle dva v nějakém díle spojili, mohlo by to být fakt zajímavé. Děj, postavy, řešení případů...prostě TOP! :-)

27.12.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Zjistila jsem, že detektivky, kdy je vrah prozrazen už na začátku, jako ve Zlobě a tady v Nenávisti Lucien se mi líbí víc, než když se vrah prozradí až na konci knihy na pár stránkách a ještě stroze. Jinak opět čtivý příběh, kterému nechybělo napětí. Doufám, že Lucien už se v žádném dalším díle neobjeví a jen bude zmínka o tom, že dostal křeslo. Roberta i Tracy je mi líto, už by si zasloužili štěstí a klid alespoň v soukromí. Těším se, co nám Carter přichystá na příště. :-)

02.12.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Super,super,super. Já se prostě u každé Carterovi knihy opakuji, ale i kdyby se mi na ní něco nelíbilo, už jsem se s touhle sérií tak sžila, že začínám doufat, že detektiv Hunter je reálná postava a nikdy neumře a je krásnej, svalnatej, sexy a blablabla. :D Když žijete nějakým příběhem 9 dílů, už je to závislost a Cartera doporučuji na 100%. :-)

27.11.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Silný příběh plný emocí, který ve vas vyvolá radost, smích, bušení srdce i slzy. Opravdu skvěle napsané, doporučuji a určitě si přečtu další autorčiny knihy.

23.11.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná myšlenka a poselství. Ilustrace od pana Čecha jsou kouzelné.

01.11.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek. Knihy jsou strašně čtivé, vtipné, napínavé, sarkastické. Prostě nic jim nechybí. Těším se na další knihy.

12.08.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jsou knihy, které když dočtete, tak zjistíte, že za chvíli nevíte ani jména hlavních postav. S touhle knihou se vam to nestane. Theovi vědecké postupy, zajímavé postavy, napětí při řešení případů dělá z knihy opravdu výjimečný thriller. Poslední stránky jsem dočítala se zatajeným dechem. Za mě rozhodne doporučuji.

04.10.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělé drama se zajímavým příběhem, film jsem viděla po knize a bylo to s ní opět nesrovnatelné.

22.06.2021 5 z 5