Anna195 Anna195 komentáře u knih

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

4,5/5
Toto čítanie som si užila. Knihy s témou dohodnutého manželstva mám veľmi rada a táto kniha bola jedna z tých, ktorá bola skvelo spracovaná. Oceňujem slow-burn linku, pretože do tohto typu príbehu mi veľmi dobre zapasovala.

Jacksona a Biancu som si rýchlo obľúbila, spolu vytvárali zaujímavú kombináciu a oni dvaja boli presne tie typy postáv, ktoré ma nikdy neomrzia. Jackson neostal svojej prezývke Netvor nič dlžný, pôsobí na ľudí vo svojom okolí veľmi odmerane a povýšenecky, niet sa čomu čudovať, keďže sa ľudí doslova stráni. Ale vo svojom vnútri skrýva niečo omnoho viac, čo dokáže aj cez svoje činy. A presne tieto mužské postavy, za ktoré hovoria činy ma vedia vždy uchvátiť. Bianca so svojím podrezaným jazykom a neobyčajnou povahou bola pre Jacksona ako stvorená, pretože ona bola tá druhá polovica, čo mu chýbala. Ich doberanie a hašterenie spojené s iskrami, ktoré medzi nimi lietali som si zamilovala. Jednoducho táto dvojica si ma získala.

Na začiatku som si myslela, že príbeh bude plný erotických scén, ale tento príbeh sa zameriava viac na romantiku a problémy, s ktorými hlavné postavy bojujú. Ale samozrejme dôjde aj na intímne scény, a tieto scény autorka napísala bravúrne, takže klobúk dole. Musím priznať, že v niektorých situáciách ma príbeh vedel úplne rozcítiť a všetko som prežívala spolu s postavami. Jediné, čo mi prekážalo bol zrýchlený záver. V celom príbehu vládla slow-burn linka, preto bol na mňa záver prirýchly a vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly naviac. Čo zároveň musím vyzdvihnúť sú recepty, ktoré sa nachádzajú v knihe.

Knihu napriek záveru odporúčam, pretože vás rozcíti rozosmeje a všetko budete prežívať spolu s postavami.

30.08.2021 4 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Na posledný diel série Mount Trilogy som sa veľmi tešila, keďže autorka aj druhú časť série ukončila v tom najlepšom, takže som si musela počkať na záver. Ale vôbec mi to neprekážalo, pretože ja túto trilógiu doslova žeriem. Opäť autorka ide hneď na vec a nezdržuje sa zdĺhavými opismi, čo mne úplne vyhovovalo.

V záverečnej časti mi Lachlan Mount ukázal viac svojej ľudskej stránky a ponúkol srdce na dlani, ale zároveň stále zostal nemilosrdným kráľom. Túto jeho kombináciu som zbožňovala, pretože mi ukázal to, kým skutočne je. V tejto časti som mala možnosť nazrieť aj omnoho viac do jeho minulosti a zistiť skutočnosť, prečo sa stal takýmto Lachlanom a samozrejme mnohé ďalšie veci z jeho minulosti. Keira stále ostáva tou silnou ženskou postavou, ale aj ona mi ukázala viac zo svojich citov.

V tejto časti môžete cítiť medzi obama silnú vášeň a množstvo citov, pretože obaja sa nám omnoho viac otvorili. Títo dvaja sú pre mňa úžasní hlavní hrdinovia.

Království Hříchu sa odlišuje od predchádzajúcich dvoch častí najmä v tom, že je tu omnoho viac akcie a viac sme ponorení aj do sveta mafie. Samozrejme, že aj tu vyplávajú na povrch rôzne tajomstvá, nad ktorými som doslova vyvaľovala oči, pretože Meghan March ma vždy v jej knihách vie prekvapiť až ostanem bez dychu.

Táto séria je stále nereálna a šialená, ale ja som jej úplne prepadla a určite to je jedna z TOP sérií, ktoré som mala možnosť prečítať. Príbeh o kráľovi a kráľovnej som si poriadne užila... A epilóg, tak ten bol presne taký, aký som od autorky čakala.

05.07.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Pokračovanie tejto skvelej série som si opäť užila. Autorka ma úžasný štýl, ktorý vás donúti čítať ďalšie a ďalšie kapitoly. Kniha sa jednoducho nedá len tak odložiť. Hneď prvá kapitola ma zaujala, pretože tu uvidíme aj niečo z minulosti hlavného hrdinu.

Príbeh je opäť nereálny a niektoré situácie šialené a asi sa budem opakovať, no mňa to stále baví. Samozrejme je v knihe opäť veľké množstvo intímnych scén, ktoré jednoducho ku Lachlanovi Mountovi a Keire patria.

V tejto časti sme sa dočkali viac kapitol z pohľadu Mounta, takže môžeme zistiť aj jeho pohľad na rôzne udalosti. Mount nám ukáže aj viac svojej citovej stránky, ale stále je to ten Mount, ktorého dobre poznáme, keďže je nemilosrdný, arogantný a predovšetkým dominantný hrdina. Medzi hlavnými postavami môžete cítiť silnú chémiu, ale nielen to. Mount a Keira medzi sebou zvádzajú ustavičný boj, kde bude ťažké odhadnúť víťaza, pretože ani Keira sa len tak nevzdáva.

Autorka ma znova zaskočila poslednou kapitolou, kde som mala len otvorené ústa a hľadala ďalšie strany v knihe. A viete čo?... Žiadne ďalšie strany som nenašla, takže budem musieť čakať na záverečný diel. Meghan March jednoducho vie, ako udržať čitateľa v napätí.

Ak hľadáte Dark Romance sériu, ktorú si zamilujete, tak Mount Trilogy vám môžem odporučiť všetkými desiatimi.

22.04.2021 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Autorka to jednoducho vie a ja jej knihy zbožňujem. Archerův Hlas je príbeh plný rôznych emócií. Od začiatku až do konca som všetko prežívala spolu s hlavnými hrdinami. Príbeh je pre mňa jedinečný a určite sa k nemu ešte niekedy vrátim.

Hlavné postavy ma hneď zaujali a autorka ani jedného nešetrila, obaja nesú so sebou niečo zo svojej minulosti. V kniha sa nachádza pohľad Archera aj Bree, čiže vám každý z nich ukáže svoj pohľad.

Archer bol pre mňa zaujímavá postava a úplne ma očaril. Autorka nám dávkuje jeho minulosť po častiach, ale práve to mi imponovalo, že čitateľa necháva tak trochu v napätí. Všetko čo prežil vyvolalo vo mne mnohé emócie, no najmä hnev na určitú osobu. To, ako ľahostajne sa správalo okolie k nemu, bolo pre mňa dosť smutné. No napriek tomu všetkému, čo prežil sa snažil žiť ďalej, tak ako najlepšie vedel.

Keď stretne Bree veľa vecí sa v jeho živote zmení. A práve ona mu bude dodávať odvahu a bude ho brať taký aký je. Bree to tiež nemala ľahké a musí sa vyrovnať s určitou udalosťou vo svojom živote. Jeden pre druhého sú oporou. Ich zbližovanie bolo postupné, ale v tomto príbehu som to uvítala. Veľmi sa mi páčilo budovanie dôvery medzi nimi, pretože tu je dôvera veľmi dôležitá. Citové otváranie Archera bolo niečo tak krásne... Tým si ma úplne získal. A jeho skutky a činy voči Bree hovorili za všetko. V knihe sa tiež nachádzajú zvraty, no najmä ku koncu som bola v šoku. No dúfala som, že všetko dopadne tak, ako má. Epilóg bol pre mňa taká čerešnička na torte.

Príbeh určite odporúčam a teším sa, keď sa pustím do ďalšej knihy od autorky. Autorku určite radím medzi moje TOP spisovateľky.

04.03.2021 5 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Absolútne som nečakala, že by ma tento príbeh mohol chytiť, ale áno ja som mu úplne podľahla. Autorka veľmi zaujímavo spracovala príbeh z kráľovského prostredia. Od začiatku do konca ma to bavilo a nemohla som sa od čítania odtrhnúť. Celé kráľovské prostredie som si obľúbila. Toto nie je úplne dokonalá kráľovská rodina, pretože táto rodina má množstvo tajomstiev, ktoré nesmú vyplávať na povrch.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky princeznej Adeline. Adeline bolo silná hrdinka, čomu som bola veľmi rada. Rebelka, ktorá má vlastnú hlavu a chce byť slobodná, pretože práve sloboda je to po čom túži. Hlavného hrdinu, herca Josha si snáď obľúbite, tak ako ja. Opäť autorka vsadila na sexy dominantného hrdinu. Pri tejto autorke ma tento typ mužov baví a Josh nebol výnimkou. (Aj keď môj favorit je stále Jesse zo série This Man).

Medzi oboma to iskrí hneď od začiatku a to, čo sa zdalo ako hra sa zmení v čosi iné. Príťažlivosť medzi nimi sa nedá prehliadnuť a veľmi sa mi páčila dominancia Josha v tomto príbehu. Samozrejme ich čaká veľa prekážok. Kniha má množstvo zvratov, autorka ku koncu nenechá čitateľa dýchať. Pretože, to čo sa tam všetko udeje som musela vstrebať. Opäť ma kniha otvorený koniec, takže budem potrebovať druhú časť a ja pevne verím, že sa jej prekladu dočkám.

Mňa si autorka týmto príbehom opäť získala, takže knihu určite odporúčam.

23.02.2021 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Vôbec som nevedela, čo môžem čakať od tohto príbehu. Trent(Mute) je štvrtý člen partie HotHoles, ale najviac záhadný.Teda aspoň pre mňa bol v predošlých knihách. Pre Trenta je dôležitá, len jeho dcérka a pre ňu by urobil všetko na svete. Trent postupne ukáže, že sa v ňom skrýva oveľa viac. Edie ma fakt dostala a veľmi som si ju obľúbila, aj keď bola o dosť mladšia od Trenta, prišla mi vyspelejšia na svoj vek, a hlavne kvôli tomu, ako sa dokázala k určitým veciam postaviť. Nemala to ľahké, pretože všetko čo robila, robila pre niečo čo bolo v jej živote dôležité. Pri tomto príbehu som bola celý čas v napätí. Kniha je plná tajomstiev, ktoré sa odhaľujú. Páčil sa mi vzťah medzi Lunou a Edie, to bolo niečo jedinečné a fakt ma to chytilo za srdce . Zvrat v príbehu je veľmi zaujímavý a nečakala som úplne niečo takéto. Autorka ma vždy vie prekvapiť, úžasne spracovala tento príbeh a niektoré scény som musela predýchať. A epilóg opäť veľmi dobre podaný.

Výnimočný príbeh od autorky, ktorý ma dostal. A som zvedavá čo si autorka prichystala pri ďalšom príbehu.

24.11.2020 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Milujem túto sériu a tento druhý diel mi to len potvrdil. Opäť bol plný vtipných situácií a humoru, takže ak ste nečítali máte sa na čo tešiť. Milujem autorkin humor a aj v tejto knihe ho opäť plne využila, zároveň je tu množstvo trápno-vtipných scén, kde som sa hanbila spolu s našimi postavami.

JP ma očaril už v prvej časti. Musím povedať, že JP bol muž činu a zároveň to, ako sa postupnými krokmi približoval a získaval si Kelsey bolo niečo nádherné. Jednoducho sa len tak ľahko nevzdal a bojoval. Najviac ma prekvapilo, aký bol pod povrchom, keďže navonok pôsobil ako namyslený chlapík, ale v skutočnosti to bol veľmi dobrosrdečný a milujúci chlap. A jeho podpora v holuboch Tak to bolo niečo.

Kelsey zo začiatku mala v sebe množstvo domienok, čo nemusí každému sadnúť, ale chápala som, prečo bola na začiatku taká. Som rada, že tu Kelsey prešla takým prerodom, keď začala spoznávať skutočného muža svojho života. Ale JP sa ani jej počiatočným správaním nedal odradiť, za čo získal u mňa plusové body.

Chaválim slow-burn romatiku, táto linka sa sem skvelo hodila a ani chvíľu ma ich zbližovanie nenudilo. Zároveň chémia medzi nimi bola nesutočná a hlavne to neustále napätie, kedy to vybuchne. Inak epilóg v tejto knihe zbožňujem.

Už sa teším na poslednú časť.

08.12.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Kniha spomínaná, tak na celom bookstagrame, fakt som ju videla všade), no ani ja som si ju nemohla nechať ujsť, keďže som chcela zistiť či je taká dobrá, ako ju všetci prezentujú. Jednoznačne musím povedať... Áno, je skvelá a získala si ma.

Opäť tu máme slow-burn romantiku, čo ja môžem. Rozhodne autorka týmto u mňa zabodovala. A čo ďalšie u mňa zabodovalo, bolo prostredie, pretože vedecké prostredie sa nevidí v každej knihe, takže pre mňa skvelá zmena, toto bolo niečo nové a neokukané.

Bavia ma zaujímavé postavy a Olive a Adam presne takýmito postavami boli. Úsmev na tvári som mala počas celého čítania, hlavne, keď boli Adam a Olive spolu, pretože títo dvaja mali spolu skvelý humor. A síce Adam môže na začiatku pôsobiť ako nevrlý chlap, no zdanie môže klamať a mne osobne sa páčia presne takéto mužské postavy, ktoré mi odhaľujú svoje skutočné ja cez svoje činy. A za Adama jeho činy rozhodne hovorili, aj keď potreboval, také malé postrčenie. Nuž, čo môže spraviť jeden malý bozk.

Vždy som sa tešila na ich spoločné chvíle a najmä doberanie, pretože to doberanie, chémia a iskry medzi nimi bolo niečo, čo práve na takýchto príbehoch milujem. Musím spomenúť aj vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali dej príbehu. Celá zápletka príbehu sa mi páčila, aj keď som vedela určité veci predvídať, no napriek tomu som si celé toto čítanie užívala.

Takže ja knihu môžem len odporučiť. Snáď bude preložená aj ďalšia kniha od autorky, pretože potrebujem ďalší príbeh od nej.

21.09.2022 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Konečne som sa dočkala poslednej časti Savage Trilogy. A musím povedať, že čakanie sa rozhodne vyplatilo, keďže ukončenie druhej časti bolo dychberúce.

Hneď po prečítaní niekoľkých kapitol sa mi potvrdilo to, čo som si myslela na konci druhej časti. A v tom momente som si opäť vydýchla, keďže pri tejto autorke je všetko možné, ale dopriala mi to, po čom moja čitateľská duša túžila.

Táto časť skrýva množstvo tajomstiev a z niektorých z nich som bola veľmi prekvapená. Povedzme si pravdu autorka sa s čitateľmi veľmi dobre pohrala, pretože takéto vyvrcholenie série som vôbec nečakala, najmä zistenie, kto za všetkým bol, bolo pre mňa veľmi prekvapivé. Pri čítaní by mi ani nenapadlo, že práve takéto odhalenie ma bude čakať. Čo si budeme autorka je v tomto veľký génius a vie vždy prekvapiť...Vie šokovať, čo potvrdila aj v tejto sérii.

Epilóg bol úžasný a tu mi autorka vyčarila úsmev na tvári, nuž milovníčka romantiky sa vo mne nezaprie.

Jednoznačne toto bolo úžasné ukončenie série a snáď sa dočkáme aj prekladu dilógie, kde bude hlavnou postavou kontroverzná Magnolia, ktorú už vďaka Mount Trilogy a Savage Trilogy dobe poznáme. Autorka si určite zaslúži preklad jej ďalších kníh.

30.06.2022 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Od autorky som už čítala nejednu knihu, ale pri tomto príbehu sa nedajte oklamať obálkou, pretože príbeh vo vnútri stojí za to. Skôr ide o sladší príbeh alebo možno o rozprávku pre dospelých s veľkou škálou emócií, okorenenú o skvelé intímne scény.

Logana a Lottie som si hneď zamilovala. V ich prípade išlo o osudovú lásku, áno bolo to sladšie, ale týmto dvom by som všetko uverila. Ich láske som rozhodne uverila. Autorka opäť vytvorila pár, ktorý má medzi sebou skvelú chémiu s množstvom nádherných citov a toľko vášne, že by aj stránky v knihe mohli zapáliť. Logan bol typ muža, ktorým by nepohrdla žiadna žena, napriek svojmu drsnému zovňajšku bol milý, dobrosrdečný a zároveň veľmi vášnivý. Ak hľadáte v knihách hrdinov typu "ochranca", tak Logan je práve tento typ, teda aspoň voči Lottie, taký bol. On sám vám ukáže, že peniaze nie sú úplne všetko, pretože v živote sú omnoho dôležitejšie veci.

Keď som spoznala Lottie, tak ma prekvapovala svojou obetavosť voči rodine a ťarchou, ktorú so sebou nosila. Aj keď jej rodičia boli kapitola sama o sebe, možno by mi malo byť ľúto Lottie, ale skôr som cítila ľútosť k nim, že zabudli na svoju dcéru, no najmä na to, čo by ju mohlo urobiť šťastnou a radšej sa uzavreli vo svojich životoch. Ako sa vraví aj rodičia robia chyby, no aj oni sú len ľudia, a práve táto kniha je toho dôkazom.

Tento príbeh nie je len o osudovej láske, ale aj o porozumení, odpustení, prekonaní samého seba, ale hlavne o novej šanci. Mňa si tento príbeh získal, vďaka emóciám, ktoré vo mne kniha zanechala a sile odpustenia. Jednoznačne príbeh odporúčam, pretože napriek sladkosti v sebe skrýva omnoho viac.

07.06.2022 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

4,5/5

Nie je žiadnym prekvapením, že si od autorky vždy rada čosi prečítam. Na samom začiatku ma zaujala krásna obálka (čo viac dodať chlap v obleku) a v neposlednom rade jednotlivé postavy či zaujímavá zápletka príbehu.

Ale ani taký úvod tejto knihy nebol na škodu, keďže práve v úvode sa naše postavy Stella a Hudson spoznávajú za veľmi vtipných okolností. Ich zoznámenie, teda bolo niečo, ja takéto vtipné zoznámenia milujem a tu mi to autorka dopriala. Aj keď v jednej situácii mi bolo trápne aj za Stellu, keď sa celá pozornosť upriamila na ňu. Asi by som sa od hanby prepadla. No Stella to zvládla skvelo.

Poďme k hlavnej hrdinke Stelle, ktorá si ma získala svojim nezvyčajným povolaním, keďže s povolaním parfumérky som sa ešte v knihách nestretla. Ale Stella to rozhodne nemala ľahké, pretože za svoj sen musela veľa bojovať, no vôbec sa nevzdávala. Tu sa ukázala jej veľká bojovnosť, ktorou ovplývala. Ďalšou vecou, ktorou si ma získala bola jej nezvyčajná záľuba, ktorá ju robila ešte viac neobyčajnou. A ja som rozhodne netušila, že sa niekto môže niečomu takému venovať.

Hudson môže na začiatku pôsobiť arogantne voči Stelle, ale to som po ich zoznámení úplne očakávala. Neskôr spoznáte jeho pravú stránku a aj to, že je omnoho láskavejší.

Romantická linka bola pomalšia, ktorá mne práve vyhovovala. Samotnú zápletku som odhalila skôr, ale to mi rozhodne dojem z knihy nepokazilo, keďže ma zaujímalo, ako sa celá situácia vyrieši. A tu je aj pre mňa jediné nagatívum príbehu, autorka v závere celú zápletku až prirýchlo vyriešila, prijala by som o čosi viac rozvinutejšie riešenie zápletky.

Napriek tomu príbeh odporúčam, pretože ma fakt milo prekvapil.

28.03.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak toto bola veľmi príjemná oddychovka a mňa si autorka opäť príbehom získala. Namiesto kancelárskeho prostredia nás zaviedla do prostredia motoriek, no a musím povedať, že to bola veľmi príjemná zmena.

Hlavné postavy, Maxx a Charly (Zrzka), ma bavili hneď od samého začiatku. Obaja boli takpovediac protiklady a veľmi dobre sa dopĺňali, ale ich doberačky fakt stáli za to. Veľakrát počas čítania som sa pri nich dvoch len usmievala, keďže inak to ani nešlo.

Ak aj vás bavia svojské hrdinky, tak ako mňa, tak si vás Charly určite získa. Charly bola tá druhá polovička, ktorá Maxxovi chýbala a jej slovník som doslova zbožňovala. Nikdy som nevedela, aké slovné hračky z jej úst môžem čakať. Maxx na začiatku môže pôsobiť ako nevrlý a večne podráždený chlap, ale všetko toto v ňom vedela svojim správaním vyvolať hlavne Charly. A hlavne vďaka jeho nevrlosti som si toto čítanie ešte viac užívala, pretože práve jeho správanie vyvolalo množstvo vtipných scén, na ktorých som sa dobre pobavila. Maxxa by som zaradila do kategórie mužov, za ktorých hovoria ich činy, pretože jeho činy za neho skutočne hovorili. Autorka sa dobre pohrala s jeho minulosťou, ktorá mnohé veci neskôr vysvetlila. Veľmi ma bavili aj vedľajšie postavy, pretože práve oni celý tento príbeh ešte viac pozdvihli.

Mňa si príbeh Zrzky a Maxxa získal a autorka opäť dokázala, že vie písať romantické príbehy. A epilóg musím len pochváliť.

15.12.2021 5 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Ďalší diel zo série Vested Interest za mnou, a teda tento diel si ma úplne získal, jednoducho autorka to s romantikou vie, čo dokázala aj v tomto príbehu. Áno, síce používa takú sladšiu romantiku, ale mne to pri jej príbehoch vôbec nevadí, pretože to vždy vie vyvážiť. A presne táto séria je jedna z tých, ktoré mne učarovali.

Na stretnutie s právnikom Halom som sa tešila a fakt bol skvelo vykreslený. Síce navonok môže pôsobiť na ľudí nekompromisne, odmerane a bez štipky citu, ale vo svojej podstate bol úplne iný. Páčilo sa mi, že dokázal pomáhať ľuďom, ale nielen ako právnik, ale hlavne ako obyčajný človek. Ja tých chlapov, za ktorých hovoria činy jednoducho zbožňujem a za Hala činy určite hovorili. Aj napriek tomu, že mal okolo seba postavený takzvaný múr, čomu sa nečudujem, keďže zažil detstvo, aké zažil, ale Fee tento múr postupne búrala.

Obaja sa v tomto príbehu skvelo dopĺňali, chémia medzi nimi sa dala doslova krájať, a to ich vtpiné doťahovanie stálo za to. Ale pravdou je, že Fee to tiež nemala ľahké, no napriek tomu s čím musela bojovať alebo skôr s kým, pôsobila na mňa ako silná žena, ktorá chce tiež zažiť svoju lepšiu budúcnosť. Je pravda, že Hal dlho odolával svojim citom a niekomu sa môže zadať, že sa tým príbeh tiahol, ale práveže mne to tak neprišlo. Ja som si búranie jeho múrov užila, no v jednom momente som s ním chcela aj zatriasť. Nuž niektorým chlapom dôjde všetko troška neskôr.

Opäť v príbehu vystupujú postavy z predchádzajúcich dielov, ale aj nová postava René, ktorého som si obľúbila, s jeho skvelou povahu to inak ani nešlo. Epilóg bol nádherný a tento pár si svoj šťastný koniec zaslúžil.

08.11.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Toto autorské duo je pre mňa vždy stávka na istotu. Áno viem, že nie každému sa môžu ich knihy páčiť, ale mňa tieto dve autorky stále bavia.

Musím povedať, že tento príbeh môže pripomínať rozprávku, ale mňa si získal najmä tým, akú hru osudu autorky v tomto príbehu vytvorili. Aj, keď všetky tieto poprepletané životné situácie, ktoré sa v knihe nachádzajú sú v skutočnom živote veľmi málo pravdepodobné, ale zaujala ma myšlienka osudu, s ktorou sa autorky tak troška pohrali.

Opäť tu máme skvelé hlavné postavy, ktoré si nejde nezamilovať. Autorky dokázali vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami. Sadie a Sebastian boli dvaja ľudia, ktorých dala dokopy jedna veľká náhoda alebo spomínaný osud a presne toto sa mi najviac páčilo, akým spôsobom sa títo doposiaľ neznámi ľudia spoznali. Mňa príbeh bavil hneď od začiatku a najmä listy, ktoré písala malá Birdie hlavnej hrdinke Sadie. A niektoré listy fakt stáli za to.

Vo väčšine milostných príbehoch som zvyknutá, že ak nastane nejaký problém, tak postavy jednajú bez rozmyslu, no tu bolo pre mňa príjemným prekvapením, že Sebastian a Sadie, ak nastal nejaký problém si medzi sebou všetko vysvetlili. Áno, tento príbeh je taká menšia rozprávka pre dospelých, ale mňa táto hra osudu bavila. A epilóg?... Tak ten si ma doslova získal na plnej čiare, pretože, čo si budeme všetci sme radi, keď sa nám potvrdia naše domnienky.

16.10.2021 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Tak tento príbeh bol pre mňa veľmi milým prekvapenie a absolútne som nečakala, že ma príbeh tak chytí. Autorku som doposiaľ vôbec nepoznala, ale už teraz viem, že si od nej prečítam aj ďalšie príbehy, pretože jej štýl som si zamilovala.

Hneď na začiatku ma autorka vedela rýchlo vtiahnuť do deja. Zoznámenie hlavných postáv Jacka a Eleny som si užívala. Takéto náhodne zoznámenie so skvelou dávkou humoru zbožňujem, a že som sa dosť na tom pobavila.Autorka jednoducho vedela do príbehu zakomponovať tú správnu dávku humoru.

Hlavná hrdinka Elena si ma hneď získala, keďže bola svojská, vtipná, nápomocná a ešte k tomu mala zaujímavú záľubu, ktorá ju robila ešte viac výnimočnou a jej domáci miláčik bol úžasný. Mňa takéto svojské hrdinky vždy bavia. Podľa anotácie som čakala, že hlavný hrdina Jack bude typický playboy, ale opak je pravdou a autorka mi ponúkla omnoho lepšiu verziu Jacka. Tento chlap v sebe skrýval veľa dobrého a pritom si to sám ani neuvedomoval, no zároveň bojuje s nedôverou, čo v podstate vyplýva z jeho minulosti a najmä z toho, čo všetko prežil. Mne sa páčilo, ako sa postupne Jack v príbehu menil, aj keď nie vždy sa zachoval správne voči Elene.

Medzi postavami je úžasná chémia, ktorú môžete cítiť už od ich prvého stretnutia. Čo musím pochváliť je mestečko Daisy, kde sa odohráva podstatná časť deja. Toto je presne to mestečko, kde sa každý s každým pozná a všetko sa tu šíri raketovou rýchlosťou. Toto mestečko si nejde nezamilovať, a to predovšetkým, vďaka ich obyvateľom, ktorí celý tento príbeh lásky dotvárajú. A na záver krásne napísaný epilóg, ktorý si ma získal.

Už sa teším na ďalšiu časť tejto série.

08.10.2021 5 z 5

Buď so mnou Buď so mnou Jennifer L. Armentrout

Opäť ďalšia úžasná kniha od autorky a musím povedať že sa mi páčila o čosi viac ako prvá časť. Táto časť je o Camovej sestre Tess a o jeho najlepšom kamarátovi, a zároveň je príbeh plný rôznych emócií. Ale nejde tu len o romantiku, pretože tento príbeh ma chytil za srdce, najmä kvôli 2 hlavným témam, ktorými sa kniha zaoberá.

Obe hlavné postavy Jase a Tess si ma hneď získali a pôsobili na mňa ako veľmi silné postavy, a to hlavne kvôli tomu, čím si v minulosti prešli. Jase je typ knižného hrdinu, ktorého nejde nemilovať. Páčilo sa mi na ňom to jeho sebavedomie a hravosť a pre Tess by urobil všetko, aj keď vás v určitých situáciách môže hnevať, ale keďže s niečím bojoval vedela som ho pochopiť. Tess bola pre mňa silná hlavná hrdinka, ktorá si veľa zlého vytrpela už v minulosti. Musím povedať, že autorka ani jedného z nich nešetrila.

Tento príbeh je tak trochu o zakázanej láske, no hlavne je o prekonávaní samého seba, ale aj o prekonávaní strachu. Jase a Tess sú postavy, ktorým som celý čas držala palce, aby aj oni mali svoj šťastný koniec, a tá chémia a spojenie medzi nimi bolo úžasné. Jednoducho sú pre mňa jeden z TOP knižných párov. Autorka si ku koncu prichystala aj veľmi zaujímavý zvrat, ktorý ma ohromil. Jednoznačne vie vytvoriť slušnú dávku napätia. A epilóg bol doslova čerešnička na torte.

Túto knihu, ale aj sériu vám určite odporúčam a už sa teším na ďalšie časti, len aby čím skôr vyšli.

30.06.2021 5 z 5

Počkám na teba Počkám na teba Jennifer L. Armentrout

Túto sériu som už čítala v CZ jazyku ako e-knihy, ale keďže postupne vychádza táto séria aj u nás, tak konečne ich budem mať postupne aj v knižnej podobe. Opäť som sa s radosťou ponorila do príbehu o Camovi a Avery. Tieto príbehy z vysokoškolské prostredia milujem.

Cam a Avery si ma hneď získali a myslím, že aj vy si ich zamilujete. Ich prvé stretnutie môže niekomu pripadať otrepané, nuž ale mne to k tomuto príbehu pekne pasovalo. Veľmi sa mi páčilo, ako autorka dokázala vykresliť postavy. Cam bol úžasný knižný hrdina. Jednoducho typ chlapa, ktorého by chcela každá, keďže bol milý, vtipný a sebavedomý, samozrejme v dobrom slova zmysle a ovplýval veľkou vytrvalosťou voči Avery. To sa mi na ňom najviac páčilo, že sa nevzdával. Autorka mu vymyslela aj zaujímavú minulosť, ktorá mňa jednoducho chytila za srdce. Avery som chápala, prečo sa v určitých situáciách správala tak, ako sa správala. A dosť ma mrzelo správanie jej rodičov. A jej mama?... Tak to je kapitola sama o sebe, ale napriek tomu sa postupne z Avery v príbehu stáva silná žena, ktorá dokáže veľa vecí prekonať.

V knihe bola medzi nimi úžasná chémia. Hneď som cítila, to správne prepojenie, čo mali medzi sebou. Jednoducho toto bola krásna romantika, plná citov, ale nebude to len o romantike, pretože príbeh sa zaoberá aj dôležitou témou.

18.06.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak toto bol tak skvelý príbeh. Už chápem chvály na autorku, pretože má fakt úžasný štýl písania. Knihu som nedokázala pustiť z rúk, tak super sa to čítalo a nevedela som sa od nej odtrhnúť.

Obe postavy: Allie aj Kaden mi sadli. Ani jeden z nich nebol dokonalý, a práve vďaka tomu sa pre mňa stali viac reálnejšími. Obaja niečo nesú v sebe s čím bojujú. S Allie aj s Kadenom sa život úplne pohral. Allie bola skvelá, dokázala odísť a začať odznova, aj keď so sebou stále bojovala. A Kaden? Tak toho nejde nemilovať. Na prvý pohľad drsniak, ale v jeho vnútri úplný opak.

Asi viete, že ja zbožňujem doťahovanie a humor medzi postavami v takýchto príbeh a tu mi to autorka doslova naservírovala. Slovné prestrelky medzi nimi som milovala a aj rôzne situácie, kde si navzájom robili napriek. V knihe bolo veľa vtipných situácií, na ktorých som sa schuti zasmiala. Iskrenie a chémiu môžete medzi nimi cítiť od začiatku, aj keď tá skutočná vášeň a láska prídu neskôr. Veľakrát za Kadena hovorili činy. Síce nie vždy bolo jeho správanie dokonalé, ale nedalo sa tomu diviť, keď si musel určitou situáciou prejsť. V príbehu bol skvelý vývoj hlavných postáv. Obaja si navzájom začali časom viac veriť a zdôverovať sa. Posledné kapitoly som sa doslova usmievala, no najmä nad činmi Kadena. Kto by nechcel takého Kadena, ktorý si chce všetko zaslúžiť.

V príbehu sa zoznámime aj s ich priateľmi... Spencer, Dawn, Monica, Scott, Ethan. Toto bola úžasná zmes priateľov, ktorí sa navzájom chránili a podporovali.

Príbeh odporúčam a idem sa vrhnúť na príbeh Spencera a Dawn.

19.03.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Toto bola úžasná jazda a knihu som nemohla odložiť, dokým som ju nedočítala. Opäť ma autorka vtiahla do deja už od prvej kapitoly. Čítalo sa to úplne samo. Istotne nájdete podobných príbehov množstvo, ale mňa to jedoducho bavilo. Od knihy nemôžete čakať sladkú romantiku, pretože autorka vám naservíruje úplný opak. Celé je to totálne nereálne a niektoré situácie šialené, ale príbeh si ma získal.

Obe hlavné postavy ma veľmi zaujali, no najmä hlavný hrdina Lachlan Mount. Príbeh je rozprávaný z oboch pohľadov, ale z pohľadu Mounta nájdete v knihe len zopár kapitol. Hlavný hrdina, ako už názov naznačuje je nemilosrdný, arogantný, dominantný a zároveň úplne záhadný. Samozrejme ako každý takýto dominantný hrdina je príťažlivý a má veľkú moc. Škoda, že v príbehu je len zopár kapitol z jeho pohľadu, pretože tie ma veľmi bavili, ale práve tým docielila autorka záhadnosť. O hlavnom hrdinovi sa dozvieme informácie, len z pár historiek a z dedukcií ostatných postáv. Takže pre mňa je stále záhadou.

Keira bola podľa mňa silná postava
(tvrdohlavá, cieľavedomá) a páčilo sa mi, že napriek všetkému dokázala Mountovi vzdorovať. Síce zvádzala vnútorný boj a niekomu sa môže zdať, že mu rýchlo podľahla, ale v podstate nemala na výber.

Príbeh je plný rôznych intímnych scén s dávkou pikantnosti, ktoré k tomuto príbehu jednoducho patria. Záver knihy opäť vo mne vyvolal možnostvo otázok, pretože autorka aj tento príbeh ukončila v tom najlepšom. Takže už len čakať na ďalšie dve časti.

Samozrejme nie každému môže byť po chuti tento typ príbehu, v ktorom je množstvo sexuálnych scén. Ale mňa si príbeh získal aj napriek tomu, že nemá s realitou nič spoločné.

16.02.2021 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Táto kniha moja najobľúbenejšia od autorky. Hlavné postavy som si hneď zamilovala inak to nešlo. Páčilo sa mi najmä časti z minulosti tie boli fakt super . Kniha sa mi veľmi rýchlo čítala. Príbeh bol vtipný najmä ich stretnutie a dialógy medzi nimi boli úžasné. Mám rada, keď sú príbehy rozprávane z oboch pohľadov, ako aj pri tejto knižke, kde viac pochopím obe postavy. Jednoznačne úžasná knižka.

31.12.2020 5 z 5