Anna195 Anna195 komentáře u knih

Úsmev ženy Úsmev ženy Nicolas Barreau

4,5/5

Kto by nechcel navštíviť Paríž, pretože ja rozhodne áno. A presne autor knihy Úsmev Ženy ma do Paríža takpovediac premiestnil, aj keď len v myšlienkach. Takže môžem s kľudom povedať alebo skôr napísať, že moje prvé stretnutie s ním dopadlo skvelo. Autor ma svižný štýl písania s krásnymi opismi. Síce nie som veľká fanúšička opisov v knihách, keďže vo väčšine kníh ma jednoducho nudia, no tu ich musím len pochváliť.

V tomto románe je našou hlavnou hrdinkou Aurélie, ktorá je majiteľkou parížskej reštaurácie a vo svojom súkromí to nemá celkom ružové, keďže ju zradil najbližší človek. Možno to bola zhoda okolností, osud alebo jedna veľká náhoda, že Aurélie narazila na román, ktorý opisoval ju samotnú. Spolu s ňou sa vydávame na cestu za autorom románu.

Mňa si celkový námet knihy získal a páčila sa mi odvaha hlavnej hrdinky vyhľadať autora románu. Zápletka príbehu, ktorú nám odhalí jedna z postáv bola skvelo vymyslená. Keď som si prečítala vetu, kde nám táto postava odhalí zápletku, pýtala som sa, prečo nám to tak jednoducho predhodili, ale až neskôr som pochopila dôležité súvislosti.

Medzi našimi hlavnými hrdinami bola krásna romantika, najmä náš hlavný hrdina bol romantik ako vyšitý. Jediné, čo mi tu chýbalo bolo viac iskrenia medzi nimi, pretože tu sa mi toho zdalo na môj vkus málo. Ale kapitoly z pohľadu nášho hrdinu sa mi obzvlášť páčili a bolo dosť zábavné sledovať jeho strategické myslenie, ako dosiahnuť cieľ, ktorý chcel. Už vtedy som vedela, že nie všetko dopadne podľa jeho predstáv.

Tento román je také malé pohľadanie pre vašu dušu.

11.04.2022 4 z 5

Hriešne očarujúci Hriešne očarujúci Meghan March

Konečne som sa dočkala záverečného dielu tejto úžasnej série, no ak ste už od autorky niečo čítali určite ste si všimli, že Meghan March svoje série na pokračovanie vie ukončiť vždy v tom najlepšom a neostáva nám nič iné, len čakať na ďalšiu časť. Ale hlavné je, že som sa dočkala. Séria Hriech môže pripomínať príbeh Rómea a Júlie spojený s takou menšou telenovelou. Ale, kto nemá rád tému znepriatelených rodín, pretože ja áno. Opäť sa mi príbeh ľahko čítal, a to vďaka krátkym kapitolám a striedaniu pohľadov.

V tejto časti nebolo núdza o rôzne zvraty, intrigy, tajomstvá a niektoré odhalenia pri určitých postavách ma veľmi prekvapili. Áno pár rozuzlení som vedela odhaliť skôr, ale v tejto časti boli mnohé veci, ktoré som vôbec nečakala, a tým ma vedela autorka šokovať. Pri jej knihách nikdy neviete, čo sa v danom príbehu skrýva. Jediné negatívum v tejto časti vidím v tom, že príbeh obsahuje až priveľké množstvo problémov, ktoré musia Whitney a Lincoln riešiť, pretože len čo sa vyrieši jeden problém hneď ich čaká ďalší a ďalší.

Čo na tejto sérií, ale milujem je to, že všetky postavy, ktoré v príbehu vystupujú, tu majú veľmi dôležité miesto. Žiadna z postáv nie je v príbehu len na vyplnenie pár úsekov v deji. V tejto sérií je každá z postáv v určitej chvíli pre príbeh veľmi dôležitá a obzvlášť teraz pochopíte prečo.

Príbeh Lincolna a Whitney som si užila a určite odporúčam aj vám sa do neho pustiť.

Malá vsuvka na záver... Kto by tiež chcel čítať knihu o McKinley a Asovi?...Ja určite áno.

29.10.2021 4 z 5

Sedem hriešnych nocí Sedem hriešnych nocí Anna Campbell

Toto bolo moja čítacia premiéra v podobe historického románu, keďže čítam skôr dej zasadený do súčasnosti. Vôbec som nevedela, čo všetko môžem od tohto príbehu čakať, ale anotácia ma dosť nalákala, keďže sľubuje aj slušnú dávku erotických scén. Názov knihy presne vystihuje tento príbeh, pretože autorka vám vážne ponúkne Sedem Hriešnych Nocí.

Zároveň mi autorka dala záhadného hlavného hrdinu Jonasa, ktorý navonok môže pôsobiť drsne a ako taký darebák, ale vo vnútri je úplne iný. Pred svetom nosí určitú masku, najmä kvôli tomu, čo sa mu stalo v minulosti, ale jeho skutočné ja odhalí práve Sidonie. Za Jonasa hovoria hlavne jeho činy a presne takéto mužské postavy obľubujem. Jednoznačne Jonas mi ako hrdina príbehu sadol aj s jeho minulosťou, ktorú si musel vytrpieť. Sidonie môže v prvých kapitolách pôsobiť ako nevinná žienka, ale mne naopak prišla vo veľa veciach odvážna a vedela presne, čo vo svojom živote nechce nikdy zažiť. Aj keď ku koncu príbehu si množstvo vecí svojím klamstvom sťažila a dalo by som to všetko ľahšie vyriešiť, ale dokázala som ju pochopiť keďže chcela niekoho chrániť. Ale musím pochváliť záporného hrdinu, ktorý bol skvelo vykreslený a dodal do deja určité napätie.

Pri čítaní som si užila hašterenie a doberanie medzi Jonasom a Sidonie. Od začiatku to medzi oboma iskrilo a príbeh je plný vášne. Musím poznamenať, že som sa najmä bála, ako budú v takomto príbeh na mňa pôsobiť erotické scény, ale myslím, že ich autorka zvládla skvelo.

Určite nájdete podobných príbehov veľa, ale ja som bola milo prekvapená.

28.06.2021 4 z 5

Hriešne vinný Hriešne vinný Meghan March

Pokračovanie príbehu Lincolna a Whitney, ktorý môže pripomínať príbeh Rómea a Júlie alebo takú menšiu telenovelu, som si užila. Autorka ma hneď vtiahla do deja a pokračovala presne tam, kde skončila prvá časť série Hriešne Bohatý, čo oceňujem, pretože sme sa nemuseli vracať späť v deji.

Opäť sa v knihe prelína minulosť s prítomnosťou, najmä kvôli tomu aby ste vedeli pochopiť všetky zvraty, ktoré autorka prichystala. Určité veci z prvej časti, ktoré ma šokovali sú viac vysvetlené v tejto časti, ale autorka ani v tejto časti neprestane šokovať. A týmto si ma Meghan March získala, pretože nikdy neviem, čo v jej príbehoch môžem čakať.

Lincoln a Whitney budú čeliť rôznym prekážkam, ktoré musia prekonať a vôbec to nebudú mať ľahké. Títo dvaja si jednoznačne zaslúžia svoj šťastný koniec. Čo sa mi na tejto sérii páči je to, že každá postava je pre príbeh dôležitá či kladná alebo záporná. A tie záporné som fakt nenávidela( čo značí to, že autorka ich skvelo vykreslila). Keď som si myslela, že už nič zlé sa nemôže stať, tak zrazu príde otvorený koniec.Takže si musím opäť počkať na posledný diel.

Tento svet dvoch znepriatelených rodín a osudovej lásky, ktorý je plný intríg som si úplne zamilovala. A už sa teším na poslednú časť série pod názvom Hriešne Očarujúci.

12.06.2021 5 z 5

Na úteku Na úteku Michala Ries

Akože toto je autorkina prvotina? Nechce sa mi veriť, pretože túto jazdu som si užila. Nejde len o romantiku, príbeh sa zaoberá stratou blízkej osoby, hľadaním samého seba, ale aj láskou, ktorá nie je vôbec jednoduchá a toto všetko dopĺňa skvelý homor. Celé motorkárske prostredie ma uchvátilo a som rada, že autorka zasadila dej knihy na Slovensko.

Neskutočne mi sadli hlavné postavy. Júlia mi hneď bola sympatická a zbožňovala som jej poznámky, na tých som sa fakt dobre pobavila. V príbehu zvádza vnútorný boj a nemala to vôbec ľahké, pretože voľba je v takomto prípade veľmi ťažká. Krásny vzťah mala k svojmu otcovi, to ako o ňom zmýšľala, obdivovala ho bolo pre mňa jedinečné.

Adam/Vlk, motorkár telom a dušou, verný snúbenec, ktorý slovami neplytvá a hovoria za neho činy. Chápem, že bola ním Júlia, tak okúzlená, pretože mňa si Adam tiež získal. Takýchto tajomných hrdinov ja môžem. Veľmi sa mi páčilo on-rozprávanie(Adamov pohľad) na konci každej kapitoly, dodávalo to celému príbehu ešte lepšiu iskru. Pri každej kapitole som sa tešila, kedy sa Adam objaví na scéne a na jeho pasáže obzvlášť. Pripadala som si ako Júlia keď čakala, čo povie.

Na to, že v knihe je málinko intímnych scén a pomenej dialógov, tak chémia medzi Júliou a Adamom bola úplne hmatateľná. Už len, keď sa na seba pozreli tak to medzi nimi iskrilo. A Betka? Keby je aspoň mrcha, ale nie ona bola milá, kamarátska a o to horšie sa cíti človek, keď chce aby to dopadlo podľa jeho predstáv. Ale za toto musím pochváliť Mišku, že vytvorila skvelý ľúbostný trojuholník. Keď už človek fakt verí, že vie, ako to dopadne, tak príde koniec, ktorý vás rozseká. Šťastie, že na pokračovanie už nemusím čakať dlho.

17.05.2021 5 z 5

Má půvabná žena v blázinci Má půvabná žena v blázinci Mark Lukach

Kniha je o Markovi a Giulie, ktorí sa do seba zamilovali v 18 a v 24 rokoch sa vzali. Mali skvelý život v San Franciscu, plný plánov, ale keď mala Giulia 27 rokov začala trpieť psychózou.

Čítanie knihy som si musela dávkovať po častiach, pretože toto bol určite najsilnejší životný príbeh, aký som čítala a zároveň bol plný rôznych emócií. V tejto knihe zistíte, že duševná choroba si nevyberá koho zastihne. Kniha je napísaná z pohľadu manžela Marka. Spolu s ním si prejdete rôznymi životnými situáciami, ktoré ich počas boja s touto chorobou čakali. Choroba neovplyvňovala len Giuliu, ale aj Marka a ich spoločný život. Príbeh zobrazuje niekoľko rokov boja s touto chorobou, ktorá sa jeho manželke vracala.

Musím povedať, že počas celého čítania tohto príbehu som Marka obdivovala. No najmä to, ako vždy stál pri svojej žene, pomáhal jej a bol jej oporou. Keď sa Giulie vrátila choroba aj po narodení ich syna, zvládal úžasné výchovu ich synčeka. Mark a Giulia mali okolo seba aj skvelých priateľov a rodinu, ktorí pri nich stáli.

Všetko, čo popisoval Mark v knihe som musela veľakrát predýchať. Niektoré situácie, ktoré zažili a najmä, keď bola Giulia na tom najhoršie boli fakt šialené. No veľa vecí, čo sa týka tejto choroby som sa aj vďaka tejto knihe naučila. Giulia bolo veľmi silná napriek tomu, že sa jej choroba vrátila, tak sa nevzdávala a bojovala, aj keď niekoľkokrát prepadla depresiám. Jednoznačne v tomto príbehu pochopíte vety: V dobrom aj v zlom. V zdraví aj v chorobe.

Kniha mi ešte dlho ostane v pamäti.

13.05.2021 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Hodnotenie: 3.5/5
Opäť som sa pustila do ďalšieho príbehu od autorky, ktorá píše silné príbehy a nebojí sa písať o vážnejších témach.

• Príbeh Leo nám rozpráva hlavná hrdinka Evie, ktorá bola silná ženská postava. Napriek tomu, čo všetko zažila so svojou matkou a neskôr skončila u pestúnov, tak sa nevzdala a prekonala svoju minulosť. Hlavný hrdina bol pre mňa záhada, pretože na začiatku som nemala k nemu, takú dôveru ako Evie. Medzi obama môžeme cítiť silnú chémiu a iskrenie, ale na môj vkus mali postavy veľmi rýchly posun vo vzťahu. Hlavný hrdina bol ohľadom svojho života mlčanlivý a chcela som vedieť, prečo veľa vecí tají. V niektorých situáciách som si pomyslela, že by Evie mala na neho viac zatlačiť. Určitú skutočnosť o ňom som vedela skôr odhadnúť, ale to bude tým, že som mu hneď nesadla na lep. No keď na konci odhalil svoju celú minulosť, tak ma dosť vecí prekvapilo. Veľmi sa mi páčili v príbehu útržky z minulosti Evie. Jediné, čo mi v príbehu vadilo bol zrýchlený dej v niektorých pasážach a spomínaný rýchly posun vo vzťahu.

01.05.2021 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Opäť musím pochváliť obálku knihy, tá určite zaujme každého tak, ako aj anotácia tohto príbehu. Ale dosť mi bilo do očí množstvo chýb v texte, ktoré už nešlo prehliadnuť.

Začiatok knihy ma absolútne nechytil musela som sa fakt donútiť čítať prvých cca 120 strán. No neskôr sa mi kniha o niečo lepšie čítala. V príbehu podľa mňa bolo dosť zbytočných opisov, niekedy až nepodstatných. Čo príbehu dosť uškodilo a mňa ako čitateľa to odrádzalo od čítania.

Hailee mi ale že vôbec nesadla. Nezaujala ma ako hlavná hrdinka. V podstate som z jej správania a zmýšľania bola zmätená, pretože samotná Hailee pôsobila na mňa zmätene. Celý príbeh zachraňoval hlavný hrdina Chase. Ten mi naopak veľmi sadol. On bol typ dobrého chalana, ktorý si zaslúži šťastie. Chase si nejde nezamilovať. Romantická linka medzi nimi bola veľmi pekne spracovaná, tu som si hlavného hrdinu veľmi obľúbila. Ale, čo ma prekvapilo bol vek hlavných hrdinov, pretože na mňa pôsobili svojím správaním omnoho mladšie.

Vedľajšie postavy - ich priatelia ma zaujali, škoda že im nedala autorka väčší priestor. A čakala som aj o Jesperovi čosi viac, keďže bol v tomto príbehu dôležitý. Napriek tomu všetkému ma námet knihy zaujal. Síce vyvrcholenie som odhalila asi v polovici knihy, takže pre mňa až takým prekvapením nebol. Príbeh skončí veľmi zaujímavo, takže pokračovanie si kúpim hlavne kvôli tomu, že chcem vedieť, ako to celé dopadne. Záverom knihy autorka naláka na ďalší diel, ktorý potrebujete, ak chcete poznať celý príbeh.

05.02.2021 3 z 5

Horkosladké esencie Horkosladké esencie Baja Dolce

Neviem či sa niekomu už stalo, že sa do nejakého príbehu doslova zamiloval, pretože mne sa to stalo práve pri tejto knihe. Zamilovala som si celý príbeh troch žien, každá z nich ochutnala sladkú a zároveň aj horkú príchuť lásky. To spojenie a prepojenie príbehov do jednej knihy bolo úžasné. Linda, Olívia, Stela, každá z nich má svoj vlastný horkosladký príbeh.

Kniha zobrazuje dva veľké príbehy. Príbeh Lindy a jej kamaráta Danka od ich detstva po dospelosť, kde obaja musia prekonať množstvo prekážok. Príbeh Lindinej starkej Olívie, ktorá si musela prejsť úplným peklom a pri tomto príbehu som sa doslova rozplakala .

Autorka ma opäť tak vtiahla do deja, že som si vedela reálne predstaviť prostredie či jednotlivé scény. Gaštanovú alej som si úplne zamilovala a s radosťou by som sa tam teleportovala ak by to bolo možné. Nachádzajú sa tu aj prvky fantasy, ktoré boli do príbehu veľmi dobre zapojené a podľa mňa mu dodali originalitu. HSE ma pohltili a vyvolali vo mne emocionálnu smršť..bola som šťastná, smutná, nahnevaná, ale aj šokovaná. Niekoľkokrát som musela knihu zavrieť aby som dokázala predýchať jednotlivé scény, ktoré ma emocionálne šokovali a skoro som dostala infarkt. Kniha je plná zvratov a tajomstiev, ktoré postupne odhaľujete a zistíte, že všetko môže byť úplne inak, ako ste si mysleli. Puto medzi Lindou a starkou Olíviou bolo tak silné, a tak krásne, že mi to pripomenulo vlastnú babičku. Záverečné kapitoly a epilóg mi vyčarovali úsmev na tvári a zároveň mi bolo ľúto, že už som na konci. Pri čítaní tohto príbehu mi veľmi často napadla jedna a tá istá myšlienka ...bolo by úžasné vidieť tento príbeh sfilmovaný. HSE by som odporučila úplne všetkým.

18.01.2021 5 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Tretia časť série PS a podľa mňa aj o čosi slabšia než prvé dve, ktoré som čítala. Obe postavy boli zaujímavé a tiež mali v sebe nejaké tie rany z minulosti, ale príbeh bol na mňa o čosi rýchlejší než som si predstavovala. Očakávala by som viac napätia. Príbeh bol rozprávaný z pohľadu oboch postáv, čo mám rada v knihách. Prvá polovica príbehu sa mi páčila o čosi viac, než druhá. Ale v podstate je to príjemná oddychovka pri ktorej vypnete.

30.09.2020 3 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

(SPOILER) Táto kniha je druhá v poradí, ktorú som od autora čítala. Owen a Margo su dlhoroční kamaráti, ktorí spolu pracujú v jednej spoločnosti a vzájomne si vždy pomáhajú. V jeden večer na sa obaja opijú sa a stane to čo sa nemalo stať, iba ak tak v ich myšlienkach. A ako sa majú všetkému postaviť, keďže musia spolu ešte k tomu natáčať vlog o rande s opačným pohlavím. A čo sa stane ak sa možno zamilujete? Owen je chlap, ktorý môže mať každú na ktorú ukáže a vzťahy ho nezaujímajú. Margo sa od univerzity zmenila,dospela, momentálne je po rozchode. A ak ju zaujímajú vzťahy mali by byť dlhodobejšie. Zaujal ma nápad, že sú dlhoroční kamaráti a aj spolu pracujú. Postavy mi boli sympatické a obe zaujímavé. Páčila sa mi zmena z chlapa, ktorý má každú na chlapa, ktorý chce len jednu a nechce ju vidieť s nikým iným. Užila som si chvíle, keď robili rande vlog. Ale chýbala mi nejaká väčšia bodka na konci. Keď chcete milú oddychovku určite po nej siahnite.

03.09.2020 4 z 5