Anna195 Anna195 komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Musím sa priznať, že som si pri tejto knihe poplakala. Pre mňa to bol veľmi silný príbeh so silnou témou. Krásne prepojená minulosť s prítomnosťou. Postavy som si hneď obľúbila a hlavne Grahama, ktorý bol typ veľmi milujúceho manžela, aj keď v určitej časti príbehu vás možno zaskočí, čo urobí. Quinn ma v niektorých situáciách hnevala, ale ani ju nemôžem súdiť lebo je pravda, že neviem ako by som sa správala ja na jej mieste. Quinn aj Graham urobili chyby, ktorým sa musia postaviť.

Príbeh jednoznačne odporúčam a Colleen Hoover je pre mňa TOP autorka

02.10.2020 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Ak hľadáte humorno- romantický príbeh, tak presne táto kniha ho má. Myslela som si, že pôjde o nejakú milú oddychovku, ale kniha ma veľmi prekvapila. Od úplného začiatku až po koniec som sa smiala z plného hrdla, toľko vtipných a doslova realistických situácií som v knihe nečakala, ale poviem vám toto bolo dokonalé.

Hlavná hrdinka Lottie je jedna z tých, ktoré ja v knihách zbožňujem. Bola doslova šibnutá, ale v tom dobrom slova zmysle. Môžem povedať, že Lottie sa hneď tak rýchlo nevzdala a vedela z každej situácie vykorčuľovať fakt vtipným spôsobom. Huxley bol presne to, čo jej chýbalo. Ich hašterenie či "nenávisť" som si medzi nimi užívala, ale keď vyšli na povrch všetky ich emócie, tak to bolo doslova výbuch vášne. Toto bola presne tá romantická linka, ktorú v knihách milujem.

Humor, dokonalé intímne scény, slow-burn romantika, láska - táto úžasná kombinácia ma pohltila. Autorka volila ten druh humor, ktorý ja rozhodne môžem. Scéna s jednookou Judith bola pre mňa legendárna, pri tejto scéne som fakt nevedela zadržať smiech, doslova som plakala od smiechu. (Stále dúfam, že takto neprebiehajú predpôrodné kurzy.)

Napriek tomu, že zápletku hneď od začiatku poznáme, tak mi to nejako vôbec nevadilo, skôr som bola zvedavá na celkové rozuzlenie, a to, ako to ovplyvní postavy. Jednoducho toto bola pre mňa ďalšie knižné prekvapenie roka a dovolím si tvrdiť, že z tejto knihy by mohla byť skvelo sfilmovaná romantická komédia. (Samozrejme moje zbožné prianie.)

09.04.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Po pre mňa úspešnej prvej časti Jednou Za Život som sa vrhla na druhú časť, ktorá ma tiež bavila. Dokonca mi pristála k srdcu o čosi viac, najmä vďaka hlavnému hrdinovi Tristanovi.

A na Tristana som sa neuveriteľne tešila, keďže sa mi už v prvej časti zapáčil. Samozrejme aj on je tvrdý obchodník, no pod tým všetkým sa skrýval veľmi milý, vtipný a zábavný muž a nezabúdajme aj na jeho príťažlivosť. Ale keď stretne Claire, matku troch synov, tak je o zábavu rozhodne postarané, keďže Claire z neho hneď nepadne na zadok, ako je pri iných ženách zvyknutý. Veľmi som si obľúbila ich doberačky, pretože tie rozhodne stáli za to. Aj v tejto časti je množstvo vášne a iskrí to medzi nimi zo všetkých strán. Rozhodne autorka vie medzi postavami vyvolať skvelú chémiu, ktorú som cítila z každej prečítanej strany. Opäť aj tu autorka využila svoj skvelý humor, ktorý mne rozhodne sadol.

Samostatná kapitola sú synovia Claire, pretože to bolo niečo, ja som pri scénach s nimi doslova plakala od smiechu. Hlavne Harry dal Trinstanovi dosť zabrať, ale Tristan sa rozhodne nevzdával a zvládol to na výbornú. Pre mňa bolo úžasné sledovať Tristana, ako si postupne vybudoval dôvernejší vzťah k jej synom. Viem, že veľa čitateľom vadilo správanie Claire, ale vedela som ju pochopiť, keďže to v živote nemala vôbec ľahké a jej synovia boli pre ňu dôležití.

Tento príbeh si ma získal a dúfam, že bude preložená aj ďalšia časť o Elliotovi.

25.03.2022 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Kniha je jedna veľká emotívna jazda a určite je to jedna z kníh, pri ktorej si poplačete. V príbehu hrá hlavnú úlohu smútok dvoch ľudí a tento ich smútok som cítila počas celého čítania, pretože oboch zasiahlo čosi, s čím sa veľmi ťažko vyrovnáva.

Páčil sa mi nápad rozdelenia knihy na dve časti. V prvej časti ma autorka zaviedla na strednú školu, kde sa Ellie a Grey zoznámili a už tu som vedela, že sú jeden druhému oporou. Ellie bola nezvyčajná ženská postava, ale takým spôsobom, že si vás hneď získa svojím vystupovaním a dobrým srdcom. Grey bol vtipný a milý, no najmä v tejto časti bol veľkou oporou pre Ellie, ktorá si prechádzala ťažkou situáciou. Druhá časť príbehu, kde sa Ellie a Grey znova stretnú je zasadená už do súčastnosti o 16 rokov neskôr. A práve tu na každej stránke je cítiť veľký smútok, ktorý prežíva Grey. No tu už som spoznala Greya, ktorý bol odťažitý a presný opak toho chlapca z minulosti. Vzhľadom na to čo všetko prežíval sa ho dalo pochopiť.

Musím povedať, že obe časti boli skvelo spracované a pri oboch je cítiť množstvo emócií. Čo sa mi páčilo na tomto príbehu je, že hlavné postavy boli jeden pre druhého oporou a navzájom sa zachraňovali. Ich vývoj, ako sa z ľudí, ktorí nosia v sebe množstvo smútku stanú ľudia, ktorí zistia, že aj oni majú šancu na šťastie, bolo niečo nádherné. Jednoznačne toto bol príbeh plný emócií, ktorý so mnou zamával. Musím povedať, že vedľajšie postavy v príbehu boli úžasné a každá postava tu mala dôležité miesto, pretože bez týchto postáv by nebol príbeh taký skvelý ako bol.

Knihu odporúčam a dúfam, že sa dočkáme prekladu knihy o Landonovi a Shay.

19.07.2021 5 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Analýza bola presne taká úžasná, ako som čakala, vlastne ešte aj predčila moje očakávania.Viem, že niektorým sa Analýza Lásky až tak nepáčila, ale u mňa nastal pravý opak, mne sa až nenormálne páčila, pretože Levi a Bee spolu... Toto si rozhodne musíte prečítať.

Vedecké prostredie, ktoré autorka vytvorila si ma získalo. Neviem, ako to robí, ale ani raz som sa pri čítaní nenudila, čo značí aj to, že som knihu mala prečítanú v priebehu jedného dňa. Opäť autorka stavila na moju milovanú slow-burn romantiku, ale tentoraz v spojení s menšou hate-to-love linkou. Do tohto spojenia som sa úplne zamilovala, toto bolo vymyslené bravúrne. Samozrejme, že na niektoré súvislosti som vedela prísť skôr, ale to mi rozhodne nepokazilo radosť z čítania.

Bee a Levi spolu boli úžasní, síce v niektorých veciach rozdielni ako deň a noc a v iných až veľmi podobní, ale pre mňa jednoznačne dokonalosť, pretože presne takto si predstavujem knižný pár. Ich hašterenie, doberanie a humor som si totálne zamilovala. Keď som si dala dokopy všetky súvislosti ohľadom Leviho správania, tak som ho vedela pochopiť a všetko do seba krásne zapadalo. Vlastne vtedy nabral celý príbeh úplne iný rozmer, aj keď Bee mu to vôbec neuľahčila.

Musím spomenúť vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali celý dej. Celá zápletka príbehu sa mi veľmi páčila a priznám sa, bola som prekvapená, kto bol záporák, pretože toto ma prekvapilo.

Knihu môžem len odporučiť. Po celý čas som mala úsmev na tvári, ktorý mi neschádzal z tváre ani po prečítaní.

13.06.2023 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Keďže mám veľmi rada príbehy z hudobného prostredia, tak som sa začítala do tejto skvelej knihy. Autorka bola doposiaľ pre mňa jedna veľká neznáma, ale už teraz viem, že sa teším na ďalšie príbehy od nej.

Libby žije svoj samotársky život, až kým jej doň nevstúpi muzikant Killian, ktorý ho prevráti naruby. Veľmi sa mi páčilo ich zoznámenie, no najmä to, ako Libby zareagovala na opitého Killiana, na tom som sa dobre pobavila a ich slovné prestrelky boli skvelé, jednoducho ani jeden si pred druhým nedával servítku pred ústa. Postupne sa z nich stávajú priatelia, začnú sa viac spoznávať a otvárať sa jeden druhému a toto priateľstvo prerastie do niečoho väčšieho. Keď si Libby a Killian začali vytvárať medzi sebou silné puto, tak hneď tu som vedela, že tieto postavy jednoducho musia byť spolu. To čo obaja zažili si zaslúži šťastný koniec. Killian a Libby sa v príbehu úplne dopĺňali.

V druhej polovici príbehu nás autorka presunie na turné Killianovej skupiny Kill John, kde spoznávame aj jeho kapelu a ľudí, ktorí pracujú s kapelou. Všetky tieto postavy, boli pre mňa, ako čitateľku zaujímavé. Táto časť bola viac živšia, pretože tu sme viac ponorení do sveta muzikantov a zároveň Killian a Libby musia prekonávať prvé prekážky. Tu cítite, že rozhodnutie, ktoré ku koncu obaja urobili nebolo pre to aby tomu druhému ublížili, ale práve naopak. Musím pochváliť záver príbehu ten si ma úplne získal. Príbeh je nielen o hudbe a svete muzikantov, pretože v tomto príbehu nájdete lásku, priateľstvo a úžasnú chémiu medzi postavami.

Áno, táto kniha je taká sladká romantika spojená s hudbou, ale musím povedať, že to, ako autorka poňala celý príbeh sa mi páčilo a už teraz sa teším na ďalšiu časť.

20.05.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Musím povedať, že toto bol pre mňa veľmi emotívny a zaujímavý príbeh. Ani som nečakala, že ma tento príbeh tak chytí. V knižke je veľa silných emócií a tém: strata blízkej osoby, sebaobviňovanie, hnev, strach ale aj odvaha a láska. Táto kniha vás donúti sa zamýšľať nad rôznymi vecami a hlavne, že by človek nemal mať predsudky voči iným ľuďom. Declan aj Juliet boli veľmi silné postavy a obe zaujímavo vykreslené. Obaja si hľadali cestu k sebe samým, ale zároveň, aj k tomu druhému. Myslim, že osud oboch postáv vás chytí za srdce. Nielen hlavné postavy som si obľúbila, ale aj vedľajšie a hlavne Reva a Melouňáka.

23.09.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Opäť moje milované hokejové prostredie od Elle Kennedy. No tentoraz prišiel na rad Hunterov príbeh, ktorý bol tiež veľmi humorný a plný lásky.

V príbehu sa nachádza menší milostný trojuholník, ale nie ten typický, na ktorý sme zvyknutí, čo mne len vyhovoval, keďže nemám milostné trojuholníky v obľube. V knihe Lov mi Hunter vôbec nebol sympatický (kto čítal určite chápe), no tu v jeho príbehu som zistila, aký skutočne je a vedela som ho lepšie pochopiť. Dosť ma bavilo to, ako autorka spravila z Huntera "mnícha", práve toto dodalo príbehu tu správnu šťavu, toto si ma získalo. Z Huntera "mních" nemožné?.. Ale autorka ma presvedčila, že možné to je.

Demi som si obľúbila úplne od začiatku. Opäť silná hrdinka, ktoré tak zbožňujem. Samozrejme maskot Pablo bol úžasný, toľko humoru bolo v tejto časti, že až.

Romantická linka bola z tých pomalších, ale takéto menšie slow-burn linky ja milujem, takže autorka mi zahrala na moju nôtu. V tejto časti sa mi páčil, taký ten prechod od priateľstva k láske, skvelo spracované. Neviem, ako to autorka robí, ale opäť vedela vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

V príbehu sa vyskytujú aj ďalšie postavy a ja mám veľkú radosť z Rupi a Hollisa, chcem ich vlastný príbeh, ten by určite stál za to.

Takže, ak milujete hokejové prostredie, silné priateľstvá, skvelý humor, množstvo chémie a neokúkaných situácií, tak vám celú sériu Briar U, ale aj Off Campus odporúčam.

03.08.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Keďže som už od autorky niečo čítala, tak som aj teraz siahla po ďalšom priebehu od nej. Tento príbeh na mňa urobil veľký dojem. Autorka vie písať silné príbehy, ktoré vás chytia za srdce a aj tu sa jej to opäť podarilo.

V príbehu poznávame Tristana a Liz, ktorí sú úplne zlomení a ich bolesť a smútok som cítila z každej prečítanej strany. No napriek tomu sa títo dvaja zlomení a zničení ľudia stretli, možno vďaka náhode alebo osudu. Ich postupné zbližovanie bolo úžasné, tak ako aj ich doberanie či množstvo tých vážnejších momentov, ktoré zažili pri svojom spoločnom zbližovaní, pretože, aj tieto horšie momenty k životu jednoduchou patria, o čom ma presvedčila táto kniha. Ale títo dvaja vám ukážu, aká silná dokáže byť láska a bojovať sa za ňu rozhodne vyplatí.

No tento príbeh nie je len o smútku a bolesti, pretože tento príbeh vám ponúkne aj zopár úsmevných momentov, ale hlavne je o odpustení, o novom začiatku, o láske, ktorá je nekonečná a hlavne o šanci, ktorú si každý zaslúži. Autorka vytvorila aj skvelé vedľajšie postavy, ktoré som si hneď zamilovala. Taká Lizina najlepšia kamarátka, bola presne ten typ kamošky, ktorú Liz jednoducho potrebovala, pretože práve s ňou sa spája množstvo vtipných udalostí v príbehu.

Síce som zápletku príbehu odhalila skôr, ale to mi nezabránilo, aby som si tento príbeh zamilovala. A epilóg bol pre mňa krásna čerešnička na záver, takéto epilógy miluje.

Tento príbeh plný bolesti a lásky vám môžem len odporučiť.

07.07.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Toto je jedna z kníh, na ktorú som sa nechala zlákať vďaka pozitívnym recenziám. Môžem len potvrdiť, že recenzie rozhodne neklamali, pretože som dostala skvelý príbeh a objavila som ďalšiu autorku, ktorá si ma získala.

Od začiatku po samotný koniec som sa dobre bavila a užívala si autorkin humor. No v úvode príbehu som troška obávala či to nebude na mňa moc hrr, keďže naše hlavné postavy išli na to, od svojho vtipného zoznámenia, rýchlo. Ale potom som zistila, že autorka celú ich hru osudu veľmi dobre vymyslela. Viem, že tento príbeh ma množstvo vecí, ktoré všetci dobre poznáme: kancelárske prostredie, šéf a zamestnankyňa, ale toto bolo, tak úžasne napísané, že som si celý príbeh zamilovala. A poviem vám, že túto knihu som len veľmi ťažko púšťala z rúk.

Emily bola pre Jamesona ako stvorená. Aj takýto bohatý a namyslený chlap potrebuje ženu, ktorá ho územní a prinesie mu do života viac radosti a obyčajných dní. Tieto ich protichodné svety sa mi páčili, a keď sa k tomu pridal skvelý humor o zábavu bolo postarané. Taká scéna s kempovaním mi ostane ešte veľmi dlho v pamäti. A aj vtipné doťahovačky medzi nimi som si veľmi dobre užívala, keďže presne takéto doťahovačky mám veľmi rada.

Čo musím pochváliť na tejto knihe sú vášeň, iskra a erotika, pretože medzi hlavnými hrdinami toto všetko bolo. Knihu, kde by bolo toľkoto vášne som už veľmi dlho nečítala. A s každou kapitolou bolo vášnivejších scén viac a viac. Okrem toho si ma získali aj vedľajšie postavy, kamaráti Aaron a Molly boli presne tí kamoši, ktorých Emily potrebovala.

Celý tento príbeh ma očaril a už sa teším, keď si prečítam aj Tristanov príbeh.

11.03.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Autorka ma svojím štýlom očarila už v prvej časti tejto série. No príbeh Taju Pro Tebe sa mi páčil ešte viac, a to vďaka hlavným postavám, humoru či sarkazmu, ktorý z nich pri každej príležitosti doslova sršal.

V tomto príbehu pochopíte, ako veľmi dokážu slová ublížiť. V podstate sa ani nečudujem, že Joellen mala sebavedomie na bode mrazu a zmýšľala o sebe tak, ako zamýšľala. Ale podľa mňa bola úžasná, získala si ma humorom, sarkazmom a svojou starostlivosťou. A jej nový sused ragbista zo Škótska, ktorý jej bol ochotný pomôcť so srdcovými záležitosťami?... Tak Cam určite očarí nejednu čitateľku. Pri mne sa mu to rozhodne podarilo, pretože to všetko, čo robil, sa len tak nevidí, no pri tom sa s ním život, teda vôbec nemaznal. Pri niektorých situáciách by som fakt chcela čítať aj kapitoly z jeho pohľadu.

Opäť tu máme slow-burn linku, ktorá sa sem skvelo hodila, keďže tak som si mohla užiť ich postupné zbližovanie a chémiu, ktorú autorka medzi nim veľmi dobre spracovala. Ich iskrenie bolo cítiť z každej prečítanej strany. Od začiatku až po samý koniec knihy som mala úsmev na tvári. Buď som sa usmievala nad tým, čo všetko bol ochotný urobiť Cam pre Joellen, alebo som sa smiala z plného hrdla nad ich doberaním, haštrením či slovnými prestrelkami. Dokonca autorka túto ich vlnu doberania udržala až do úplného konca.

Niekto by povedal, že je tento príbeh klišé, keďže knihy s podobnou témou nájdeme v knižnom svete veľa. Ale tu mi to vôbec nevadilo, pretože toto bolo skvelo napísané. Určite sa k tomuto príbehu ešte niekedy vrátim. Ak sa chystáte knihu čítať, tak vám odporúčam prečítať si aj poďakovanie od autorky.

17.01.2022 5 z 5

Van Van Melanie Moreland

Keďže táto séria je moja srdcovka, tak som si ani Vana nemohla nechať ujsť. Áno séria je taká sladšia romantika, ale mňa to stále baví a patrí medzi moje obľúbené.

O Vanovi a Liv sme sa v predchádzajúcich častiach moc nedozvedeli, ale o to lepší bol ich príbeh. Myslím, že pre mňa bolo príjemná zmena v podobe hlavnej hrdinku Liv, ktorá si už čo to v živote zlého zažila, najmä v podobe mužov. No aj čosi získala... Niekoho, kto je pre ňu veľmi dôležitý. Tým, ako všetko sama zvládala si ma získala a zároveň bolo pre mňa najsilnejšia ženská postava, akú autorka zatiaľ v tejto sérii vytvorila. Van, ktorý vynikal vo svojej práci by mohol byť chlap snov pre všetky ženy: úprimný, milý, nápomocný, starostlivý a samozrejme, že aj dobre vyzerá, čo si budeme hovoriť. Najviac mi na ňom však imponovala, tá starostlivá stránka jeho osobnosti. Nuž ja tých starostlivých chlapov žeriem, jednoducho jeho činy hovorili za všetko. Avšak ani Van nemal ružovú minulosť a vôbec som nečakala, že by čosi takéto mohol zažiť. Čo oceňujem, že sa autorka s ich minulosťou veľmi dobre vyhrala.

Citové prepojenie medzi oboma môžete vnímať z každej prečítanej stránky a k tomu všetkému dopomohla aj Myška, ktorú si som si hneď obľúbila, inak to ani nešlo. Medzi postavami je úplne hmatateľná chémia. Celkový zvrat sa mi veľmi páčil, pretože tým sa stal príbeh viac zaujímavejším.

Epilóg bol ako vždy úžasný a Reed pekne doplnil ich príbeh. Toto bol veľmi krásny príbeh a Van je u mňa hneď v tesnom závese za Maddoxom. Stále viac a viac sa mi páči sila rodiny a priateľstva, ktorú autorka vytvorila a tú silu vidíte najmä pri riešení rôznych problémov.

10.06.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Toto je moja úplne prvá skúsenosť s autorkou. A určite si musím zakúpiť aj ďalšie knihy od nej. Autorka má skvelý štýl písania, ktorý ma nútil čítať ďalšie a ďalšie kapitoly. Tak, ako už anotácia naznačuje ide o príbeh o dohodnutom manželstve, ale nebude to len taký obyčajný príbeh. Knihu by som popísala ako krásnu a dojemnú romantiku. Príbeh obsahuje zmes emócií. Ale nájdete tu aj množstvo vtipných príhod, na ktorých sa schuti zasmejete, mňa napríklad veľmi pobavila scéna s bylinkami od Charlotte. Obe hlavné postavy ma uchvátili. Grayson aj Kira si v živote veľa vytrpeli a ani neviem posúdiť, kto z nich mal ťažší osud. Pretože obaja boli zničení. To, aké detstvo prežil Grayson mi lámalo srdce, inak by som to ani nemohla nazvať. Grayson a Kira boli fakt skvelo vykreslení, páčilo sa mi, ako sa na začiatku doberali a hašterili sa a vďaka tomu vznikali rôzne zábavné príhody. Obľúbila som si aj ich prezývky, ktoré si dali Čarodejnica a Drak, pretože práve tieto prezývky ich charakterizovali. Pri čítaní tohto príbehu určite pochopíte ich význam. To, ako spoznávali jeden druhého bolo krásne...niečo pre moju romantickú dušičku. Do príbehu zasiahnú aj záporné postavy, ktoré určite budete nenávidieť. Ale nájdete tu skvelé vedľajšie postavy, ktoré si naopak zamilujete...Walter, Charlotte a mnohé ďalšie postavy si vás určite získajú. Táto nežná romantika vás snáď uchváti tak ako mňa. Epilóg bol veľmi nádherné napísaný. Túto knihu jednoznačne odporúčam. Jednoducho pohladenie pre dušu.

12.01.2021 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Neviem, prečo som tak dlho tento príbeh odkladala, ale o to viac som bola po jeho dočítaní nadšená. Toto bolo čítanie podľa môjho gusta.

Mne sa veľmi páčilo úplne prvé stretnutie Ronana a Novy, pretože tam som si povedala... haló chcem vedieť viac, proste princezná Leia. A to viac mi autorka jednoducho dala.

Hlavné postavy mali medzi sebou až nenormálnu chémiu, ich romantická linka bola skvelo vystavaná. Aj Ronan aj Nova bojujú so svojimi démonmi, najmä Ronan, keďže veľakrát bol v mnohých citových situáciách nerozhodný. No mne sa páčilo, že nám autorka nedala úplnú istotu v tom, že všetko dopadne, ako my chceme. Jednoducho naše postavy čakalo množstvo prekážok, ktoré museli prekonať. A poviem vám spolu im to išlo úžasne.

Milujem v príbehoch, tie malé mestečká, plné ľudí, ktorým záleží na druhých. Samozrejme aj tu máme jedno také mestečko s ich obyvateľmi, kde som doslova hltala ich životné strasti a slasti. Proste mestečko Blue Bell a ich obyvateľov som si zamilovala. Kto miluje humorné situácie, tak si určite príde na svoje toľko humoru tu bolo že až. A epilóg stojí za to, úsmev mi pri jeho čítaní vôbec neschádzal z tváre. Už teraz netrpezlivo čakám na Tucka a jeho príbeh.

07.08.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Ak by som mala odporučiť sériu, plnú humor, lásky, vášne a neobyčajných postáv bola by to určite séria Milesov Klub. Bez Zábran je tretia časť, z ktorej som rovnako unesená ako z prvých dvoch. Knihu som už čítala v češtine, ale ani slovenské vydanie som si nemohla nechať ujsť, veď len pozrite na tú obálku. A opäť to milujem ako po prvýkrát.

Tentokrát je hlavný hrdina Elliot, ktorý bol tak troška slepý, keďže nevidel ženu svojho života, ktorá bola priamo pred ním. Ale, čo si budeme v jeho prípade platí staré známe: "Lepšie neskoro ako nikdy." Ale tu som spoznala skutočného Elliota, ktorý bol milý, láskavý a obzvlášť pozorný. Tohto Elliota som úplne žrala.

A práve on k sebe potrebovala silnú ženu, ktorou Kate aj skutočne bola. Rozhodne Elliot spoznal ženu, s ktorou to ľahké teda nebolo. A to ma na tom najviac bavilo, keďže Elliot sa musel snažiť. Aj keď ma v určitých situáciách štval, ale mal šťastie, keďže dostal rozum a pochopil, čo znamená osud, keďže téma osudu je v tomto príbehu veľmi dôležitá.

Ich doťahovania a dialógy som si hneď zamilovala. Vždy som čakala, kedy sa spolu objavia na scéne, keďže to vždy stálo za to. O ich chémii ani nehovorím... Čosi neskutočné.

Poviem vám toto je rozhodne príbeh o osudovej láske, síce s množstvom prekážok, ale tie prekážky stáli za to.

24.07.2023

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Viete, ako zistíte, že vás kniha nesmierne baví? Tak, že sa ani nenazdáte a máte ju prečítanú v priebehu jedného dňa.

Ja som sa od príbehu nevedela vôbec odtrhnúť. Táto séria je čítanie priamo pre mňa. Čakala som či autorka dokáže udržať tú skvelú vlnu, ako v predchádzajúcich dvoch častiach..a vynikajúco sa jej to podarilo, opäť vytvorila nezabudnuteľné postavy.

Kate bola skvelá a rozhodne nenechala so sebou zametať, pretože Elliotovi vracala všetko aj s úrokmi. A Elliot? Tak ten bližšie spozná ženu, ktorú mal dlhé roky pred sebou, aj keď povedzme si pravdu 7 rokov bol slepý, ale v knihe sa niekoľkokrát spomína slovo osud, ktorý v tomto príbehu hrá dôležitú úlohu a niekedy si treba, len počkať, čo je aj Elliotov prípad. No s radosťou som spoznala Elliota známeho Casanovu, ktorý bol s v skutočnosti veľký romantik s dobrým srdcom.

Ich dialógy plné doťahovačiek boli úžasné a samozrejme nechýba veľká dávka sarkazmu. Niet sa, čo čudovať títo dvaja sa proste našli. Toľko vášne a iskrenia bolo medzi nimi, že by aj stránky vedeli zapáliť. Opäť nechýbajú vtipné momenty, ktoré sú plné smiechu, tieto scény vždy milujem. A aj tu som sa schuti zasmiala.

Síce určité zvraty som vedela odhaliť skôr, no ani to mi nezabránilo si príbeh vychutnať, keďže som bola zvedavá, ako sa Kate a Eillot s určitou informáciou vysporiadajú. No vďaka tomuto príbehu zistíte, ako môže vyzerať, taká osudová láska.

Opäť skvelý epilóg a som zvedavá na cestovateľa Christophera, čosi mi hovorí, že to bude tiež parádna jazda.

04.09.2022 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Príbeh o Jaxovi (Johnovi) je iný ako predchádzajúce 2 časti, ktoré som čítala, pretože tento príbeh v sebe skrýva ešte väčšiu hĺbku, najmä vďaka silnej téme, ktorej sa autorka v tomto príbehu venuje. Na začiatku som bola veľmi zvedavá, ako autorka pojme Jaxov príbeh, keďže vieme, čím si musel on sám prejsť. No som veľmi rada, že autorka ide na všetko pomaly, pretože tu som si to pomalšie tempo užívala.

John a Stella sa spoznávajú za veľmi vtipných okolností. Mne sa vždy páčia takéto vtipné situácie pri zoznámení postáv. A pri tejto situácii so zmrzlinou, to tiež nebolo inak. Obaja sú si v rôznych veciach podobní. Bolo milé vidieť, koľko toho majú spoločného a zároveň som s radosťou sledovala ich vtipné doberanie. Stella bola pre mňa zaujímavá hrdinka a dosť sa mi páčilo jej nezvyčajné povolanie a záľuba, ktorá ju napĺňala šťastím.

Ako som spomínala autorka zvolila pomalšie tempo, takže aj John a Stella idú na všetko pomaly, spoznávajú jeden druhého, zverujú sa navzájom so svojimi trápeniami a pomaly budujú medzi sebou hlbší vzťah. Samozrejme aj tu je skvelý humor, vtipné situácie či skvelá chémia a vášeň medzi postavami. Ale tento príbeh je aj emóciách, odpustení, dôvere, priateľstve, láske, ale aj o bolesti. Doslova som cítila bolesť, ktorou si John, no aj Stella prechádzali, pretože ani Stella to nemala v živote ľahké.

V knihe sú aj časti, pri ktorých môže vyhŕknuť pár sĺz, ale autorka to vedela vyvážiť krásnou romantikou či humorom. Celý dej dotvárajú vedľajšie postavy, ktoré už dobre poznáme. Jednoznačne táto časť bola silná a dunutí vás zamyslieť sa nad rôznymi vecami.

07.04.2022 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

„Nie sme ideálni a ani nikdy nebudeme, ale to, čo nás dokázalo spojiť, si musíme vážiť a navždy uchovať."

Ak hľadáte knihu, z prostredia mafie, ktorá vás úplne pohltí, tak kniha Konflikt je jasná voľba práve pre vás. Dokonca v tomto príbehu nájdete aj ďalšie 2 témy, ktoré ja osobne mám veľmi rada, a to dohodnuté manželstvo a haters to lovers. Celé toto spojenie sa autorke veľmi dobre vydarilo.

Hlavný hrdina Nero svojej prezývke mafiánsky princ neostal nič dlžný, keďže arogancia a nadradenosť z neho úplne sršali. Raz som ho milovala a inokedy nenávidela. Ale povedzme si pravdu, kto by mu odolal, keď napriek všetkému vedel ukázať, že aj on má srdce. Tie momenty, keď som Nera neznášala mi vynahradila Elisa, ktorá mu rozhodne nič nedarovala a ja som jej v tých momentoch veľmi fandila. Elisa nebola žiadna sivá myška, ale žena, ktorá pred Nerom rozhodne strach nemala a ukázala mu, že so sebou zametať nenechá. Ja takéto hrdinky milujem. Vždy, keď sa Nero a Elisa objavili spolu na scéne, tak iskry lietali všade naokolo. Podľa mňa by vedeli spoločne aj oheň zapáliť.

Celý dej príbehu je svižný a rozhodne som sa pri čítaní nenudila. V každej kapitole sa niečo deje a stránky som pretáčala jedna radosť. Autorka ma niekoľkokrát vedela šokovať, že som si niektoré veci musela aj dvakrát prečítať, aby som sa ubezpečila, že dobre vidím. Aj keď som v určitom momente vedela, kto za všetkým je, tak mi dojem z knihy nepokazilo. V závere musím pochváliť epilóg, pretože takýto koniec nenájdete v každej knihe a ešte dlho po dočítaní som nad koncom rozmýšľala. A jednoznačne mne sa páčil.

08.03.2022 5 z 5

Nevhodné správanie Nevhodné správanie Vi Keeland

Opäť ďalšia prečítaná kniha od autorky, ktorá ma bavila od začiatku do konca. Príbeh veľmi dobre plynul a ani raz som nezaznamenala hluché miesta. Áno, znovu tu máme tému šéf a zamestnankyňa, ale tento príbeh skrýva v sebe omnoho viac než len túto tému.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Keďže je príbeh písaný z oboch pohľadov mohla som lepšie pochopiť hlavné postavy a vcítiť sa do nich. Ireland bola typ nebojácnej ženy, ktorá si ide za svojimi snami a nedá sa nikým a ničím zastrašiť, a aj keď mala veľmi ťažkú minulosť, tak dokázala nájsť vo svojom živote chuť žiť ďalej. Toto je presne typ ženskej postavy, ktorú v knihách obľubujem, pretože to nie je žiadna naivka, ale presne pozná svoju hodnotu. A Grant? Tak ten ma s každou prečítanou stranou viac a viac prekvapoval, najmä čo sa týka vecí, ktoré dokázal urobiť pre Ireland. Bol to jednoducho muž činu.

Grant tiež nemal peknú minulosť, pretože zažil niečo, čo ho veľmi zasiahlo. A túto jeho minulosť autorka spracovala v niekoľkých útržkoch, no musím sa priznať niektoré kapitoly z jeho minulosti bolo veľmi ťažké čítať. Ale vďaka týmto kapitolám som mohla lepšie pochopiť jeho správanie a aj jeho rôzne reakcie. Medzi Ireland a Grantom to hneď od začiatku iskrí a samozrejme, že príbeh má aj niekoľko vtipných momentov, ako napríklad e-mailová komunikácia na začiatku medzi Ireland a Grantom, na ktorej som sa veľmi dobre pobavila.

Knihu môžem jedine odporučiť, pretože sa nejedná len o klasickú kancelársku romantiku, ale skrýva v sebe dôležitú tému a veľkú silu odpustenia.

06.09.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

4,5/5
Toto čítanie som si užila. Knihy s témou dohodnutého manželstva mám veľmi rada a táto kniha bola jedna z tých, ktorá bola skvelo spracovaná. Oceňujem slow-burn linku, pretože do tohto typu príbehu mi veľmi dobre zapasovala.

Jacksona a Biancu som si rýchlo obľúbila, spolu vytvárali zaujímavú kombináciu a oni dvaja boli presne tie typy postáv, ktoré ma nikdy neomrzia. Jackson neostal svojej prezývke Netvor nič dlžný, pôsobí na ľudí vo svojom okolí veľmi odmerane a povýšenecky, niet sa čomu čudovať, keďže sa ľudí doslova stráni. Ale vo svojom vnútri skrýva niečo omnoho viac, čo dokáže aj cez svoje činy. A presne tieto mužské postavy, za ktoré hovoria činy ma vedia vždy uchvátiť. Bianca so svojím podrezaným jazykom a neobyčajnou povahou bola pre Jacksona ako stvorená, pretože ona bola tá druhá polovica, čo mu chýbala. Ich doberanie a hašterenie spojené s iskrami, ktoré medzi nimi lietali som si zamilovala. Jednoducho táto dvojica si ma získala.

Na začiatku som si myslela, že príbeh bude plný erotických scén, ale tento príbeh sa zameriava viac na romantiku a problémy, s ktorými hlavné postavy bojujú. Ale samozrejme dôjde aj na intímne scény, a tieto scény autorka napísala bravúrne, takže klobúk dole. Musím priznať, že v niektorých situáciách ma príbeh vedel úplne rozcítiť a všetko som prežívala spolu s postavami. Jediné, čo mi prekážalo bol zrýchlený záver. V celom príbehu vládla slow-burn linka, preto bol na mňa záver prirýchly a vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly naviac. Čo zároveň musím vyzdvihnúť sú recepty, ktoré sa nachádzajú v knihe.

Knihu napriek záveru odporúčam, pretože vás rozcíti rozosmeje a všetko budete prežívať spolu s postavami.

30.08.2021 4 z 5