Anitram76 Anitram76 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka je opravdu skvěle napsaná, čte se jedním dechem. Příběh se zajímavě rozvíjel a odhaloval historii a tajemství hlavních postav. Je psaná čtivě, krásným jazykem. Téma války a koncentračních táborů mě děsí, ale tuhle knihu fakt oceňuji. Příběh mě velice zasáhl. Je to hluboký, dojemný, smutný, ale zároveň nadějný příběh.

07.07.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jako první jsem shlédla představení Skleněný pokoj v městském divadle v Brně. Představení mě fascinovalo a inspirovalo k přečtení knihy a jelikož ta hra přesně kopírovala knihu, bylo čtení jako bych se znovu dívala na to divadlo. Herci v MDB jsou úžasní! Kniha je tedy velmi působivou sondou do této předválečné a válečné doby a i když byl příběh smyšlen, částečně kopíruje tuto dobu, vztahy, kulturu a i osudy rodiny Tugenthat, která byla předlohou. Do vily jsem se hned po přečtení vydala a dovršila tak tento zážitek.

07.07.2018 4 z 5

Galilejec Galilejec Kristýna Freiová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ježíš je pro mě zajímavá postava a popravdě jsem čekala na příběh, kde bych se s Ním konečně mohla takto setkat. Možná jde o fikci, ale co my víme. Každopádně mi tento příběh přijde více než jen fikce. Plakala jsem dojetím, prožívala, učila se.....Rozhodně to je kniha na opakované čtení. Doporučuji všem, co jim není tohle téma cizí. Sama nejsem zastáncem žádného náboženství a o to více mě tahle kniha potěšila. Přesně vystihuje můj pohled na věc a Ježíše jsem zde pochopila a zamilovala si ho :-).

16.02.2018 5 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Mě kniha hodně překvapila. Zpočátku jsem si říkala, že ji asi odložím, jelikož mi to přišlo příliš fantazijní. Pak mě to ale nějakým záhadným způsobem chytlo a naprosto mě uchvátila. Je pravda, že jsem se občas sama neorientovala v čase, ale stejně je pro mě tako kniha velkým zážitkem. Zažila jsem si díky ní i dotek božské lásky - když Lilith padla na zem a chtěla zemřít - natolik mě to vtáhlo, že jsem si to prožila uvnitř svého srdce. Není to kniha pro plytké konzumenty. Musí na ni být asi i ta správná nálada. Každopádně doporučuji.

27.01.2018 5 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Kniha mě vtáhla docela rychle, při čtení jsem se nenudila. Je to velmi dobře napsané! Kdo je přemýšlivější a má rád knihy s hlubším dosahem, tak tohle je dobrá volba. Ještě dlouho o téhle knize budu přemýšlet.

24.04.2017

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Knížka mě velmi mile překvapila. Obvykle nemám ráda katastrofické vize budoucnosti, ale tato kniha byla tak nádherně poeticky psaná, že jsem vydržela až do konce. Konec mě ale vzal. Dal tomu na významu. Cokoli dalšího by bylo moc "umělé" a "sladké". Velmi krásná hluboká kniha!

07.07.2018 5 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Kniha je shrnutím velmi neobvyklého zážitku ženy, která zemřela při porodu syna a navíc o své smrti dopředu věděla. Ačkoli nebyla kniha literárně nijak ohromující, byla psaná (nebo přeložená) takovým normálním jazykem, byl ten příběh zajímavý. Není to ale asi pro každého. Já mám ráda knihy s tematikou NDE, takže doporučuji tomu, koho to také zajímá.

07.07.2018 2 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Mám přečtené všechny knihy od Liane Moriarty a tahle se mi četla fakt obtížně. Kdyby to byla první, na kterou bych narazila, tak bych ji ani nedočetla. Ale nějak jsem se rozhodla ji dočíst a dát jí šanci. Mnoho postav, špatně jsem se zpočátku orientovala. Pak už to šlo. Konec už se četl v pohodě. Pro mě jsou nejlepší Manželovo tajemství Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla.

31.10.2017