Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se neskutečně těšila. Hlavně jsem se nechala unést hodnocením knihy zde na databázi. Ale asi jsem od knihy očekávala, až příliš. Kniha je psaná hezky, čtivě. Ale nějak mě nezasáhla a nevtáhla do jejího děje. Jednotlivé části mi přišly občas velmi si podobné. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Mrzí mě to, ale chvílemi jsem se do čtení musela nutit, abych danou pasáž dočetla.

05.08.2020 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se četla velmi dobře. Její obsah je dost k zamyšlení. Určitě doporučuji přečíst.

21.06.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý příběh, opravdu chvílemi psycho, že někdo takhle dokáže přemýšlet a manipulovat s lidmi.

19.04.2020 4 z 5

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Knížka mého dětství. Měla jsem ji strašně ráda, hlavně zazvonit na dveře a otočit list :-)

02.02.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběh knihy nebyl nijak špatný, ba naopak, nápad příběhu dvou naprosto stejných jednovaječných dvojčat, kdy jedno zemře, nebyl vůbec špatný. I postupné odhalování tajemství a zamlčených skutečností mezi rodiči. Na začátku knihy to pěkně odsýpalo a mělo silný ráz, ale v polovině knihy, jakoby autorce došel dech a místy se to až nesmyslně vleklo, dynamický konec nebyl úplně nejhorší, ale můj dojem na knihu už nezachránil. Knihu bych zhodnotila spíše, jak oddechové čtení s chvilkami mrazivého napětí.

16.12.2021 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásné čtení. Vůbec jsem nečekala, tak krásný příběh. Opravdu doporučuji přečíst. Chvílemi i slzička ukápla.

28.06.2021 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Po přečtení prvního dílu o osudu sestřičky Silvie jsem se pustila hned do druhého, ten jsem měla přečtený za víkend a nezklamal mě. Musím se přiznat, že tento díl mě místy dojmul až k slzám, což se mi u prvního nestalo. Takže za mne jednoznačně knihu doporučuji k přečtení.

07.03.2021 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Opět od autorky krásně napsaná kniha popisující osud mladě sestřičky Silvie. Kniha se mi četla velmi dobře. Děj se po celou dobu nikde nezadrhával a netáhnul. Hned po jejím přečtení jsem musela začít číst druhý díl.

07.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechové čtení, u kterého se i dost nasmějete. Za mne určitě doporučuji.

Švestka a zloděj klobásek Švestka a zloděj klobásek Gill Lewis

Lehké čtení pro děti na prvním stupni. Příběh je pěkný, jednoduchý na konci s rozuzlením zápletky. Ilustrace jsou docela hezké. Do čtenářského deníku ideální.

14.05.2023 5 z 5

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Moc pěkné příběhy včelích medvídků. Jednotlivé příběhy jsou max na dvě stránky a vždy doplněné o krásnou ilustraci. Pro čtení před spaním, nebo děti, které se učí číst ideální.

16.04.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

pěkné vyprávění pro děti o kocourkovi Modoočkovi.

08.11.2020 5 z 5

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla, když mi bylo náct. A myslím si, že k tomuto věku i patří a měli by si ji přečíst všichni náctiletí. Dnes už je asi situace v této problematice trošku jinde, ale kniha i dnes je stále MEMENTEM, jak může člověk dopadnout při užívání drog.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha, kterou lze číst opakovaně a neomrzí. Prostě klasika. Četla jsem ji už před lety a teď se ji zase chystám přečíst.

O Fyláskovi O Fyláskovi Zdeněk Matěj Kuděj

Dnes jsem v knihovně u syna narazila na tuto knížku a nostalgicky zavzpomínala, když jsem ji četla v dětství já. Krásný příběh o jezevčiku Filáskovi.

20.01.2022 5 z 5

Rybí sliby Rybí sliby Daniela Krolupperová

Krásné naučné čtení pro menší děti, které je doplněno krásnými ilustracemi. Všechny knížky od paní autorky jsou kouzelné.

17.01.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se nečetla špatně, pro mne spíše oddechové čtení. Chvílemi zdlouhavé.

21.06.2020 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha. Opravdu doporučuji. Velmi něžně napsaný příběh o velmi statečné ženě a jejím nelehkém osudu. Velmi krásný popis přírody. Stojí za přečtení

07.05.2024 5 z 5

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Moc pěkné čtení pro malé čtenáře. Příběhy žabáků jsou veselé a baví. Kniha je doplněna o pěkné ilustrace. Syn knihy s příběhy Kvaka a Žbluňka má moc rád a já také.

17.01.2022 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Tuto knihu jsem četla na doporučení známé a musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Krásný a dojemný příběh a na konci jsem se neubránila ani slzám. Spíše slaďárna, ale pěkně napsaná.

20.11.2021 5 z 5