Anie.M Anie.M komentáře u knih

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

velikánský hlad, který je nutné něčím zahnat, možná nějakým činem. u prvního i druhého útoku se mi zdálo, že znuděně hnedají, jak přesně a kde sehnat jídlo a jestli přepadení je skutečně dobrý nápad .... hlad na něco, nevím co. takové hledání toho, po čem prahnu.
Murakamiho styl se mi velmi líbí, zaujalo mě tam i spoustu dalších nastíněných myšlenek a pasáží z vyprávení hlavního hrdiny.
teším se na další z kratkých povídek.

13.01.2019 4 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Mumínci jsou pro mě velká nostaglie. ráda vzpomínám jak na čtení příběhů, tak na sobotní rána u televize. nicméně jsem si řekla, že si jí zkusím přečíst v angličtině a hned na začátku mě břinknul do očí překlad Moomintroll, to se s roztomilým jménem Mumínek nedá srovnat, čeština je prostě čeština.

09.11.2018 5 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Kniha mě až neskutečně pohltila. je tam vše, co do knihy patří. zprvu jsem ji hltala jen pro tu španělskou energii, pro café con leche, pro tanec a odpolední siestu. poté jsem se čím dál víc zajímala o osudy hlavních hrdinů, jak to muselo být těžké pro každého jinak a co vše válka dokáže. I přes to, že u nás byla válka taky zrůdná a knih i filmů je všude až moc, stejně to velmi silně zasáhne. Řekla bych, že to je i tím, jak obratně to autorka dokázala napsat. také styl "příběh v příběhu" mě velmi zaujal.

Celkové mám z knihy pozitivní pocit. člověk musí být vděčný za to co má. každopádně večer to vidím na nějaký klub se španělskou hudbou a další dovolená bude rozhodně v Andalusii.

24.08.2018 5 z 5

Psi v lásce nikdy nelžou Psi v lásce nikdy nelžou Jeffrey Moussaieff Masson

z této knížky jsem si mnohé odnesla. četla jsem jí velmi dlouho, protože jsem se kolikrát zastavila a vyhladávala další informace o zmíněných lidech, o dalších publikacích, o různých teoriích. historie psů, vlků a obecně přírodní zákony a to, jak člověk zasahuje do přirozenosti mě jako téma velmi zajímá - hodnotím tedy 5 hvězdičkami.

"jakmile emoci naplno prožijí, najednou je pryč, co je, to je a oni jsou otevřeni dalšímu zážitku. Psi patrně neztrácejí čas přemítáním nad minulostí nebo úzkostným očekáváním hrůzyplné budoucnosti. Jsou neustále v přítomnosti."

07.08.2018 5 z 5

O koních a lidech O koních a lidech Monty Roberts

zajímavé a poučné, dobré se nad jednotlivými myšlenkami zamyslet a třeba je zkusit přenést do našeho života, podívat se na věci jinýma očima - možná lepšíma ?

"hodně lidí se dívá, avšak jen málo lidí vidí"
"násilí je posledním útočištěm neschopného člověka"

07.08.2018 4 z 5

Poklad pana Arna Poklad pana Arna Selma Lagerlöf

Krátká povídka o zločinu na severském venkově, o svědomí, o lásce k rodině tak silné, že mladá dívka je odhodlaná stát proti žoldákům a pomstít svou sestru. nechyběla ani typická chladná a surová atmosféra severu a pan Arne tomu dodával trochu nadpřirozena. měla možnost pouze mluveného slova (doporučuji) a doufám, že v budoucnu na knihu v nějakém antikvariátu narazím.

19.01.2019 4 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

příjemné čtení o jedné takové "kouzelné babičce" z vesnice, která má spoustu rad na neposlušné děti.

25.08.2018 3 z 5