angelice angelice komentáře u knih

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Četla jsem ji jako dítě (je mi 15 takže asi před 6 lety) a stále se k ní vracím... Je nádherná, žádné nudné pasáže - ty jsou až v dalších dílech, protože May se opakoval,- opravdové hrdinství, jako holce mi tam sice trochu chyběla romantika, teď však souhlasím s autorem, který ji tam přehnaně nemíchal. Vlastně jsem po přečtení toužila prožít to samé jako hrdinové knihy. Moje doporučení patří všem věkovým kategoriím, jestli však chcete dětem něco číst před spaním, nešahejte po pohádkách. Tohle je nahradí perfektně a ještě si z toho děti odnesou pocit, že lidi mohou být hrdinové, existuje opravdové přátelství a víra ve spravedlnost.

04.12.2015

Hrdost do vínku Hrdost do vínku Hana Parkánová-Whitton

První opravdová historická knížka co jsem četla. Rozhodně autorce děkuji že mě vtáhla do světa již pozapomenutých osobností, do světa o kterém už můžeme jen číst.

Prodané dcery Habsburků Prodané dcery Habsburků Thea Leitner

Nečekala jsem že u ní budu brečet, nicméně je tak smutná že se dojetí jen tak někdo neubrání.
Jinak se mi líbilo nepřikrášlování už tak citlivé situace princezen, které musely plnit svůj úděl.

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Od Stanislava Rudolfa mám knížky moc ráda, půjčuju si je od prarodičů, kteří mi dobu v nich zachycenou svým vyprávěním ještě víc přibližují.

04.12.2015 3 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

perfektní...jen jsem to asi měla číst později než v 11. Teď však vřele doporučuji.

Parádní eso Parádní eso Radka Doubravská

Citlivá a napínavá, na druhou stranu prostá a obyčejná kniha se hodí spíše jako oddychová četba.

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

krásné, krásné, ubrečeně krásné, krásné...četla jsem ji mnohokrát, pořád mi přijde dojemně prostá a nádherná

04.12.2015 5 z 5

Tři mušketýři - díl 1. Tři mušketýři - díl 1. Alexandre Dumas, st.

Nesmrtelné!

04.12.2015 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Pro někoho odpočinková knížka, osobně jsem však na ní jeden čas byla vyloženě závislá. Je vtipná, celkem napínavá a na to, že se v ní objevují upíři, není nechutná.

Znamení bohyně Isis Znamení bohyně Isis Stephanie Dray

Skvělá knížka, další krok v mém rozhodnutí být historičkou. Zajímavé je, že tato knížka je obsahově přístupná i dětem, což se u většiny historických románů říct nedá, takže jsem ji půjčila i bratrovi, který z ní byl taky nadšený.

Nefertiti - dcera věčnosti Nefertiti - dcera věčnosti Michelle Moran

Jedna z prvních knížek, díky kterým jsem se zamilovala do historie.
Četla jsem ji několikrát, nejspíš mě nikdy neomrzí. Rozhodně můžu doporučit...

04.12.2015 3 z 5