angelice angelice komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

ACH BOŽE...už chápu, když se řiká, že do některých knih musíte dospět. Já připravená nebyla...

25.01.2016 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Četla jsem celou sérii a musím říct, že tuto knihu z ní mám nejradši. Rick Riordan je jedním z těch autorů, kterým by se mohlo povést přivést náročné mladé lidi ke čtení. Uvolněná a přesto napínavá atmosféra se krásně doplňuje s autorovým smyslem pro humor, citem pro mezilidské vztahy a osudy stvořených postav. Opravdu nemohu říct, kterou osobu mám z celé série nejraději, protože Riordan nevytvořil dobré a méně dobré postavy. Povedli se mu všichi...

20.12.2015 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Překrásné. Kniha je tak podivná, čtivá, laskavá a na problémy společnosti ukazující že mně mrzelo, že není delší.

04.12.2015 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Sarkastické seznámení se s komunistickým režimem mně bavilo a udivovalo zároveň.

04.12.2015 4 z 5

Královna ze Sáby Královna ze Sáby Marek Halter

Odpočinkový román, který není tak úplně odpočinkový vás vtáhne velmi rychle do děje. Oba hlavní hrdinové, dají-li se tak nazvat, jsou velice inteligentní a charakteristikou i popisem zapadají do autorem načrtnuté epochy opravdu věrně. Mám ráda, když je kniha něčím specifická a autor ji takovou udělal. Někomu možná bude vadit absence srdceryvných výlevů, osobně mi to však připadá spíše jako plus. Prostě by se sem nehodily.

04.12.2015 4 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Kniha je střízlivá i citlivá, jednoduchá i bohatá na detaily. Dualita mezi obyčejností dne a rozkošných drobností v něm je opravdu dech vyrážející.

04.12.2015 3 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Od Stanislava Rudolfa mám knížky moc ráda, půjčuju si je od prarodičů, kteří mi dobu v nich zachycenou svým vyprávěním ještě víc přibližují.

04.12.2015 3 z 5

Tři mušketýři - díl 1. Tři mušketýři - díl 1. Alexandre Dumas, st.

Nesmrtelné!

04.12.2015 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Dost kontroverzní kniha, kdy se i film celkem povedl. Pomohla mi, abych trochu víc pochopila tyto lidi. Orientaci, ani věkové zaměření si nevybíráme, nicméně to není omluva. Aktér se ze začátku sice snažil nepoškodit ,,dětskou křehkou psychiku" dívky, jakmile však byla překonána překážka v podobě matky, jakékoliv zábrany opadly. Člověk vždycky moc rád podlehne svým tužbám. Lo sice měla zkušenosti, ale on jí izolací a zneužíváním zničil život. Jeho samotného zas nedostatek citu Lolity k němu týral, stejně jako její nevěra a opovržení. Ale stejně by mu dál stačilo ji milovat po svém. Člověk jej za chvíli chápe, lituje a sympatizuje s ním. V knize mi vadily sáhodlouhé popisy americké krajiny, daly by se dost zkrátit. Příběh mě zas tak nešokoval, samotný název napovídá, o čem kniha bude.
V každém případě je skvěle napsaná a přirostla mi k srdci.

17.07.2017 4 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Skvěle napsané, mnohem lepší než film, který za moc nestál, je skvělé, že jakž takž vychází z původních osudů postav, nikoli jak zmíněný film, který se dějem inspiroval kdoví kde. K tomu výborně nakresleno, osobně mi však nesedla ta čistá brutalita, nad kterou asi jiní čtenáři jásájí...celkově ovšem dobré využití potenciálu, které toto téma má

21.01.2017 3 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Bohužel,ta barevnost mi vadí...to jen pro začátek. Jinak kniha byla, stejně jako i ostatní, skvělá, osobně bych ale uvítala trochu víc..hmm..napětí? Špinavosti? Snad o ještě něco víc kontroverzních témat, která v dosavadních Sandmanach byla...i přes to, že se odehrávala prakticky pořád ve snu, byla mnohem realističtější a poněkud nudnější, než bych očekávala..ale celkově koupě nelituji

12.01.2017 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Silné...hrozně moc hrůzu nahánějící, často se nelze ubránit znechucení z lidské přízemnosti nebo strachu z fanatické víry v ideály. A největší paradox hry, tedy Galénova smrt, už po tolika psychických otřesech vyvolá už jen smutný úsměv.

14.12.2016 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

I u tohodle dílu jsem se skvěle bavila, pravdou ovšem je, že prokousat se jí bylo trochu těžké, což se mi často nestává.

11.10.2016 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Knížku jsem přečetla jedním dechem, sice je napsaná spíš jako pohádka, byla jsem však ujištěna, že epická stránka příběhu se s dalšími díly stupňuje. K srdci mi přirostl obzvláště Halt, díky kterému mé zatížení na tajuplné, nepřístupné osoby ještě vzrostlo.

04.04.2016 4 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Pokud patříte do třídy lidí, kterým čtení není moc vlastní, po přečtení tohoto dílka se z ní rozhodně vymaníte. Sadie s Cartrem přisrostou k srdci stejně rychle, jako jiné postavy Riordanem vytvořené.

31.03.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Jako už mnohokrát, i tady mě udivuje, jak mohli zkopat film, když předloha je tak úžasná.
Jinak, Riordana znovu chválit by bylo zbytečné, svou závislost na jeho tvorbě klidně přiznávám.
Není moc autorů, kteří vám nabídnou svět, kde byste chtěli být, jemu se to však skvěle povedlo. Všem dopuručuji přečíst si sérii Bohové Olympu, jež je ještě vtipnější, akčnější a nabitější než řada omezená na pouze Percyho.

31.03.2016 4 z 5

Móda - Úžasný příbeh fenoménu Móda - Úžasný příbeh fenoménu Marnie Fogg

Nejsem si až tak úplně jistá, zda si tuhle knihu, neboť je spíše encyklopedií, mohu zařadit do přečtených. V každém případě musím kladně hodnotit umělecké zpracování celé knihy, protože většina fotografií a ilustrací byla naprosto famózní. Trochu hůře se mi četla. Autorka evidentně není románovou spisovatelkou, což bych ani u této knihy nevyžadovala, přesto mi však chyběla trocha elegance a poetičnosti ve stylu psaní, která by se k tématu módy hodila. Navíc se mezi řádky dalo vyčíst, jak moc jsme my lidé ovlivnitelní, a za šetrnou nepodbízivost tohohle sdělení autorce děkuji. Skvělý mi přišel i opravdu velký repertoár stylů, detailní zaměření se na střihy i to, co vyjadřují.
Všeobecně koupě a přečtení knihy nelituji, jakožto někdo, kdo se v módě snažil zorientovat tak, aby nepodlehl střednímu proudu, mi přišla obohacující, i když se mnou mnoho lidí, kterým oblékání a vizáž přijde povrchní, nebude souhlasit. Ať už se nám to ovšem líbí nebo ne, móda je prvkem naší společnosti, takže proč v ní nehledat smysl?

27.02.2016 3 z 5

Poslední z faraonovy družiny Poslední z faraonovy družiny Luděk Václav Wellner

Knihu jsem četla , když mi bylo 11 let a už tehdy se jí podařilo upoutat mé roztěkané myšlenky. Kniha mi přirostla k srdci i díky tomu, že se děj začal odvíjet i v Egyptě, který v té době byl mou srdečni záležitostí. Velkým překvapením bylo přeskočení do jiného žánru, což mi u jiných spisovatelů vadí, zde to však vítám, neb děj dostane nový náboj, v té chvíly už pro dynamiku příběhu celkem potřebný.

25.01.2016 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kdyby nebylo krásné obálky, nebylo by na této knize pozitivní vůbec nic...je mi to líto, protože sérií drahokamů autorka dokázala, že psát umí a teď produkuje díla jako je tohle... Jasně, jsem teen, takže by se mi měla líbit, ale díky bohu mám alespoň trochu vkusu na to, abych tohle zbožňovala. Nebyla vtipná, napínavá a romantická zápletka byla jedno velké klišé.

25.01.2016 odpad!

Zorro: Legenda začíná Zorro: Legenda začíná Isabel Allende

V knize mi chyběly dechberoucí, odvážné a zlu se vysmívající skutky, které bych od postavy jako je Zorro kýčovitě čekala.

25.01.2016 3 z 5