Poslední z faraonovy družiny přehled

Poslední z faraonovy družiny https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66146/posledni-z-faraonovy-druziny-66146.jpg 5 30 30

Podmanivý dobrodružný příběh nás vtáhne do doby před třemi tisíci lety. Hlavním hrdinou je mladý Řek Bríseus, který se se svými druhy vrátil z dlouhé plavby za ostatky mytického předka, geniálního architekta Daidala. Má v plánu usadit se v rodné Trifýlii a založit rodinu s krásnou Egypťankou Amiai. Krutě zlomyslný osud jeho plány naprosto převrátí. Domů se dostává v okamžiku bojů o následnictví na trůně, záhadně zmizí jeho velká láska a on sám je ohrožen na životě...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední z faraonovy družiny. Přihlašte se a napište ho.

Sváťa3
06.04.2018 4 z 5

Příjemné čtení, takový Egypťan Sinuhet od českého autora.

angelice
25.01.2016 5 z 5

Knihu jsem četla , když mi bylo 11 let a už tehdy se jí podařilo upoutat mé roztěkané myšlenky. Kniha mi přirostla k srdci i díky tomu, že se děj začal odvíjet i v Egyptě, který v té době byl mou srdečni záležitostí. Velkým překvapením bylo přeskočení do jiného žánru, což mi u jiných spisovatelů vadí, zde to však vítám, neb děj dostane nový náboj, v té chvíly už pro dynamiku příběhu celkem potřebný.

tenax
29.11.2015 5 z 5

Naděje na zajímavé čtení rozhodně nebyla zklamána. Jde o nádhernou směs eposu, historie a mystiky. Epos rozmachem téměř homérský, historie zastoupená prostředím starověkého Řecka a Egypta i známými jmény Achnaton, Tutanchamon a Nefertari (Nefertiti) a mystika ve starém Egyptě nutně všudypřítomná, zejména když jde o přímé vyprávění starověkého hrdiny. A samotný příběh? Chytne a nepustí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední z faraonovy družiny v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x