AnetK AnetK komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Neplánovala jsem komentovat, protože všechno už je popsáno dole, ale nedávno jsem zažila rozhovor, o který se musím podělit.
XY: Anet, ty si četla padesát odstínů, že jo?
Já: Jo, no a?
XY: Marťa si to teď koupila a začala číst.
Já: A baví jí to?
XY: No to nevím. Čte jenom scény, kde si to spolu rozdávaj.
Došla mi slova... Vypovídá to dost o povaze této knihy?

05.06.2015 1 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Všichni se učíme o Holokaustu. O studentu Janu Opletalu. Kdo však ví o teroru, jenž nastal v pobaltí? Druhou světovou válku jsme probírali před pár měsíci (jsem ve druhém ročníku na SŠ) a o tomto tam nebyla jediná věta. Jen rychlá zmínka o okupaci Norska, Dánska, Belgie. Pobaltské státy tehdy tvrdě doplatily na sovětskou politiku a ani teď více než 60 let poté se o tom nemluví.

Jinak příběh je psán velmi realisticky, znázorňuje bolestnou naději a víru v lepší zítřky. Z Linina pohledu vyplývá, jak neočekávané tehdy zásahy NKVD byly a jak kruté zacházení byli lidé z "podřízených" ras/národů nuceni snášet.

06.05.2015 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Nejvtipnější historická romance, jakou jsem kdy četla.

27.04.2015 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

První se nic moc neděje a poté vám záhy dojde zbytek příběhu. Jinak autorka příšerně tlačí na pilu...

30.03.2015 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Slátanina naprosto nelogických situací, která vyústila v předpokládaný konec.

25.03.2015 1 z 5

Zkažená holka Zkažená holka Thea Devine

Autorka by se mohla pustit do psaní scénářů pornofilmů, úroveň jejich zápletek se dá směle porovnávat s tímto příběhem. Každopádně pokračovat v kariéře spisovatelky bych nedoporučovala.

24.03.2015 odpad!

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Prožívám hluboké zklamání, protože Zoner Press se očividně nechystá vydat další díly. A aby to už tak nebylo dost špatný, autorka je běloruska, což zabíjí jakoukoliv šanci na čtení knihy v originále.

14.03.2015 4 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

I když je to pro mě trochu nezvyklý žánr, tak je to opravdu krásný příběh, který dojme, tolik nepodobný dnes hojně vydávaným kýčovitým románům.

14.03.2015 4 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Představte si, že vás honí banda zombíků. Určitě se nezastavíte na místě a nebudete přemýšlet nad dokonalostí svého společníka.
Tato a podobné scény mi po celou knihu lezly na nervy. Dobrý nápad byl zabit hloupostí hlavních postav.

24.02.2015 1 z 5