Aneleh Aneleh komentáře u knih

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Knihy o lásce čtu ráda, tuto jsem však chvílemi i chtěla odložit, pak ale zase přišly trochu více záživné a celkem zajímavé postřehy. Takže ze zajímavosti jak to dopadne jsem dočetla, trochu však znechucená přemírou vulgárních slov. Příběh je však ze života, spousta dívek a žen dává samu sebe a vášnivou lásku muži, který si to nezaslouží.

17.10.2013 3 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Netradiční kniha vyznávající se z lásky k našim čtyřnohým věrným kamarádům - kočičkám. Autorce se podařilo napsat knihu, která chytí všechny milovníky koček za srdce. Jejího "lidského" kocourka Caspera proslavilo cestování autobusem, díky němu změnila Susan svůj pohled na svět a mnohé se naučila. Ve své knize s citem a láskou vysvětluje, co všechno a proč pro vás může znamenat zvířecí kamarád. Jelikož sama chovám a miluji kočičky, stala se tato kniha pro mě jednou z nejkrásnějších na světě.

12.10.2013 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Autorka patří mezi moje nejoblíbenější, ale z této její knihy mám smíšené pocity. Na můj vkus až příliš moc krve, i když vykreslení postav je opět výborné. Její předchozí knihy mě však více zaujaly.

06.10.2013 3 z 5

Můj okamžik prozření Můj okamžik prozření Jill Bolte Taylor

Jsem ráda, že se mi tato knížka dostala do ruky. Je velmi zajímavá a poučná. Koho z nás by nezajímalo, jak funguje náš mozek, jak přemýšlíme, cítíme a jak můžeme ovlivnit svoje myšlenky, když získáme určité znalosti. Emocionální zpověď autorky a také hlavní hrdinky této knihy je psán velmi výstižnou a přitažlivou formou. Jsme vtaženi do jejích pocitů a nenásilným, srozumitelným způsobem se dozvídáme spoustu neuvěřitelných poznatků o ohromné síle lidského mozku a také o umění být šťastný. Kniha ve mě zanechala hluboký dojem.

17.09.2013 5 z 5

Samota pro dva Samota pro dva Táňa Kubátová

Odpočinková kouzelná kniha o lásce se hezky čte. Hlavní hrdinka Adéla se necítí atraktivní a rozhodne se žít sama. Ale jen do té doby dokud nepozná Igora, pro kterého se stává "gotickou madonou", který jí ukáže její krásu a přesvědčí ji, že může existovat samota pro dva. Navíc mě blízké prostředí knihovny a počítačů mě nedovolilo knihu odložit, dokud jsem nebyla na konci.

25.08.2013 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Je to druhá kniha, kterou jsem zatím od této autorky přečetla a určitě si přečtu další. Zajímavá zápletka, skvělé psychologické vykreslení jednotlivých osob, z nichž každá má to svoje tajemství, k tomu trochu strašidelné a zároveň atraktivní prostředí koňských dostihů. Není to jako klasická detektivka, spíš poutavý příběh složený z mnoha lidských osudů a povah.

18.08.2013 5 z 5

Příliš hořká čokoláda Příliš hořká čokoláda Zuzana Rampichová

Detektivka s dobře vykreslenými charaktery a psychologií jednotlivých postav, skvěle se hodící do letošního horkého léta.

27.07.2013 4 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Moje pocity po přečtení této knihy nejsou moc dobré. Spíše se cítím trochu znechucená. Muž, který je naprosto bezcharakterní, ublíží tolika blízkým lidem a ještě se k tomu veřejně přiznává. Asi bych se spíš schovala za nějakou fiktivní postavu, když už bych měla tu potřebu svoje neomluvitelné činy někde vypsat.

11.07.2013 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Velké zklamání, nedočetla jsem, únavné, bez nějakého pořádného děje, nejhorší kniha, jakou jsem kdy vzala do ruky, ztráta času a bohužel musím dát to nejhorší hodnocení.

06.07.2013 odpad!

Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Kathy Lette

Krásný černý humor, pasáže, kde se musíte smát nahlas se střídají s depresivními a neuvěřitelnými, až krutými zážitky tří přítelkyň. Takový je ale sám život. Doporučuji přečíst všem ženám, ale raději ne těm čerstvě zamilovaným a mužům už vůbec ne :-).

03.07.2013 5 z 5

Hrníček z lásky Hrníček z lásky Táňa Kubátová

Lehká oddechovka, moje první kniha, kterou jsem četla od této spisovatelky. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout a navodit si dobrou náladu u příjemného, optimistického čtení.

08.06.2013 4 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Knížka od Martiny Formanové je zajímavá a psaná velmi poutavě a s humorem, přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Dozvíte se i spoustu zajímavých věcí o životě a vlastnostech slavných osobností, jako je Karel Gott a Miloš Forman. Je to druhá kniha, kterou jsem od Martiny přečetla a ani ta mě nezklamala, určitě si přečtu ještě pokračování její autobiografie "Snědla dětem sladkosti".

02.06.2013 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Je to moje první kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla a jsem plná dojmů, pocitů a emocí, které ve mě zanechala jen málokterá kniha. Je psaná takovým stylem, že příběh musíte prostě citově prožívat . Vím, že jsem dočetla knihu, na kterou nikdy nezapomenu a určitě si přečtu od tohoto geniálního spisovatele další. Přečíst si tuto knihu určitě není ztracený čas a všem ji doporučuji.

29.05.2013 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Neuvěřitelně citlivě a krásně napsaná kniha, která vás vtáhne do svého děje a jíž čtete jedním dechem až do konce. Dovoluje nám nahlédnout přímo do lidských srdcí a navíc nás nutí k zamyšlení nad rodinnými vztahy a úlohou rodiny všeobecně.

21.05.2013 5 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Perfektní oddechové a poutavé čtení, jako všechny knihy této autorky jsem opět i tuto přečetla jedním dechem. Trochu mi vadil otevřený konec vztahu hlavní hrdinky Julky s Viktorem. Nedozvěděli jsme se, zdali opustila ranč a nastěhovala se k němu nebo on stále jen jezdil za ní, líbilo by se mi pokračování tohoto příběhu.

06.05.2013 5 z 5

Zítřek Zítřek Graham Swift

V knize jsou zajímavé myšlenky, pokud se prokoušete zdlouhavým začátkem. Nejvíce mě zaujal děj okolo umělého oplodnění, jeho přirovnání k nevěře. Hrdinka až po skutečné nevěře dokáže k tomuto zásahu svolit, přesto je to pro ni velmi těžké, když si tolik přeje mít děti s milujícím partnerem. A samozřejmě jako pro milovnici koček bylo pro mě velmi zajímavé sledovat úlohu kocourka, který svým zvířecím instinktem dokázal oba hrdiny správně nasměrovat ve svých rozhodnutích a když jeho úloha skončila, opustit je.

29.04.2013 5 z 5

Muzeum zkamenělin Muzeum zkamenělin Margaret Atwood

Zajímavý pohled na mezilidské vztahy viděný očima všech zúčastněných a skvěle vykreslená psychologie jednotlivých postav mě zaujaly.

17.04.2013 5 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Knihu jsem přečetla za jediný večer, je to dobrá oddychovka, o krizi středního věku a o roli internetu v našem životě.

31.03.2013 5 z 5

Zpověď Maxe Tivoliho Zpověď Maxe Tivoliho Andrew Sean Greer

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je to strhující příběh o času, který utíká opačně. Román je napsán velmi čtivě a myslím si, že není tak sci-fi a ukazuje lidskou tragédii, která se týká každého z nás. Hrdina se vyvíjí opačně - jeho duch stárne, ale tělo mládne. Staří lidé jsou jako malé děti, to se neříká nadarmo. Osobně mě tato kniha zaujala a je v ní hodně pravdy.

30.03.2013 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Knížka mě nadchla, je poutavě napsaná od začátku až do konce, přečetla jsem jí jedním dechem a všem doporučuju.

11.02.2013 5 z 5