AndyV AndyV komentáře u knih

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Čo napísať ku knihe, u ktorej už bolo napísané všetko?
Mohla by som vám dať odkazy na plno recenzií, s ktorými zdieľam rovnaký názor.

Už určite viete, že milujem Darkromanc, milujem v knihách tému mafie, milujem, keď má hlavný hrdina dušu z polovice, alebo aj celú čiernu
@leshiana_author pripravila príbeh, ktorý všetko toto má.

Kasian je hlavný hrdina, ktorý do Darkromanc patrí. Jeho duša je teda poriadne temná, je tajomný a ak prídete na to: Kde bol? Prečo prišiel? Na čo prisiel? Čo má v pláne? Tak to vám naozaj zatlieskam. Ja som sa len v jednej otázke u neho trafila.

A vlastne v takejto tajomno - napätej nálade sa nesie celá kniha. Mňa si získala už prvými stranami, teda prológom. Začítala som sa naozaj rýchlo a s nedočkavosťou som otáčala strany. A čím som sa v deji posúvala ďalej a ďalej, získavala som viac otázok a odpovedí, o ktorých som si myslela, že sú odpovede, ale na druhú stranu som nevedela odhadnúť, či naozaj sú, alebo mi len autorka opäť motá hlavu.
No poviem vám Leshiana si nachystala také prekvapenia, že doteraz nad nimi premýšľam a vytváram si rôzne teórie.

Najradšej by som si knihu prečítala znovu a pomaly sa sústredila na čítanie a študovala vetu po vete, či nenájdem niečo medzi riadkami, ale to by som nebola ja, mne keď kniha sadne, nevnímam ani svoje okolie a knihu prečítam naozaj rýchlo

Hlavnou hrdinkou v príbehu je Vivian, mafiánska princezná, žijúca v zlatej klietke, ktorej chýba sloboda.
Naozaj mi pripadala zo začiatku naivná, ale môžem sa jej diviť? Odpoveď je, nie. Chápala som jej činy a správanie. A veľmi sa mi páčil vývoj jej postavy.

Na konci som zistila, že som vlastne nedostala skoro žiadnu odpoveď, ale pribudli otázky a ja som naozaj zvedavá, ako sa to bude celé rozuzlovať. Takže súrne potrebujem dvojku!!!

07.03.2024 5 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu Chlad ohňa a chuť kokaínu Monika Wurm

Na túto novinku sa môžete tešiť už koncom septembra. Ja sa chcem zo srdca Monike poďakovať, že som si mohla knihu prečítať ešte pred vydaním. Čítať ju bol neskutočný zážitok.

Príbeh hlavnej hrdinky Valentíny, sa za začína v chudobnej rodine zberačov kokainovníka, už ako dieťa je nevedome súčasťou podsvetia, ktoré jej pripraví neľahký osud. Už pri prológu vám zovre hruď, ale práve ten je znakom toho, že táto kniha vás oberie o dych.....

Mňa o dych obrala.....

Veľmi sa mi páči, akým štýlom poňala Monika knihu napísať. Písaná je v ich - forme z pohľadu Valentíny. Možno niekomu bude chýbať pohľad mužskej hlavnej postavy Fábia, ale mne nechýbal, čo väčšinou v knihách oceňujem. Ale tentokrát som to brala v prvom rade ako príbeh Valentíny....

Popravde sa mi nechce veľmi rozpisovať o deji a rôznych momentoch, nech niečo neprezradím. Ale u niektorých kapitolách som nemohla udržať plač, niektoré ma nútili nenávidieť, iné mi privodili úsmev na tvári a radosť v duši. Potom prišli kapitoly kde som cítila povestné motýliky v bruchu. No a potom tu boli také, z ktorých som v šoku ešte teraz....

Kniha napísaná kruto a krásne zároveň - to je Chlad ohňa a chuť kokaínu.

01.10.2023 5 z 5

Odhalenie Odhalenie Monika Kasášová

Táto kniha!!! To bolo také perfektné čítanie, že doteraz nechápem ako som ju mohla tak dlho obchádzať.

Som vďačná, že som si túto knihu mohla prečítať, lebo by som prišla naozaj o veľa. Moje ďakujem patrí @moderne_romany za poskytnutie knihy na recenziu.

Knihy, kde sa stále niečo deje, knihy plné akcie a zvratov to je niečo pre mňa a Odhalenie také veru je. @monika.kasasova.autorka ma nenechala ani vydýchnuť. Je pravda, že tu veľa romantiky nenájdete, ale to vôbec nevadí (aspoň mne). Predpokladám, že keďže je to prvá časť, bola zameraná skôr na tajomstvo okolo Alexinho brata Dareka a láska medi Alex a Halom dostane viac priestoru v ďalšej časti.

S Alex som mala na začiatku problém, zdala sa mi taká bojazlivá, nevedela sa slovné brániť, kvôli strachu nevedela povedať nie. Neskôr som jej toto správanie nezazlievala. Žila si svojím kľudným ale až smutne samotárskym životom, keďže o rodičov prišla. Mala len brata a hŕstku osôb vo svojom okolí, ktoré ani nenazvem priateľmi... možno len Rodney. Bez vlastného pričinenia sa dostala do problémov a do nebezpečných situácií, ktoré začali zmiznutím jej brata. Postupom času ju k odvahe nútil strach....

A v jej živote sa objavil Hal.... No poviem vám, kadejaké tipy som mala, hlavou mi prebehli rôzne scenáre o tom, kto vlastne Hal je.... no na koniec som sa to dozvedela.... bol to jeden z mojich tipov, ale aj tak to čo sa udialo na konci mi nedalo spať.... Keď sa pustíte do tejto knihy... pripravte si aj pokračovanie!

03.09.2023 5 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Tak toto!!!! Toto bolo tak iskrivé čítanie a to skoro doslova... Lebo z tej chémie medzi Tenebrisom a Stellou lietali iskry takmer aj zo mňa

Nemala som žiadnú skúsenosť s čítaním fantasy a keďže ma tento žáner neuveriteľné lákal, rozhodnutie bolo jasné... začnem Tenebrisom.
A lepší vstup do sveta fantasy som si nemohla predstaviť.
Možno pre niekoho sčítanejsieho v tomto žánri, to je len tak pobozkané fantasy, ale pre mňa to bolo na začiatok akurát.

Čítanie som si neskutočne užívala, celý svet, ktorý vytvorila @michaela.b.autorka bol jedinečný. Postavy, či už tie hlavné alebo vedľajšie mali v príbehu svoje miesto a dodali mu ten správny náboj

Keď som si myslela, že vášnivejší, iskrivejší vzťah ako je medzi Tenebrisom a Stellou byť nemôže, prišli na rad.... A veď si to prečítajte a zistíte sami... viac vám neprezradím

06.02.2023 5 z 5

Nič ma nezlomí Nič ma nezlomí Veronika Fecková

Nečakaj, že ti život prinesie šťastné chvíle, po ktorých hneď skočíš. Ak zabudneš na všetko, čo sa stalo, nikdy sa nedostaneš tam, kam chceš."

Ak ste milovníčkami/milovníkmi krásnych romantických slow burn príbehov, v ktorých je zakomponovaná aj ťahšia téma, tak toto bude určite pre vás

Keď som si túto knihu vytiahla z balíku, bola to láska na prvý pohľad, obálka je krásna, aj keď ja knihy nehodnotím podľa obálky, táto mi hneď padla do očí.

@veronika.feckova.autorka ma prekvapila už na začiatku epilógom, ešte sa mi nestalo, žeby som takú zlosť cítila hneď na prvých stranách. To, ako Veronika opísala, čo Olívia už ako štrnásťročná musela zažiť v detskom domove, ma presvedšilo o tom, že táto kniha sa mi bude naozaj páčiť.

Nič ma nezlomí je príbehom Olívie A Willa, ktorí určitý čas strávili spoločne v detskom domove. Čo sa tam dialo, sme sa dozvedeli prostredníctvom spomienkových kapitol očami oboch hlavných hrdinov, pri ktorých sa mi nie raz tlačili slzy do očí.

Olívia je jedna veľmi silná hlavná hrdinka, ktorá aj keď zo zlomenou dušou a poznačená znásilňovaním, našla svoje miesto v živote.
Will, tak tohto chlapa si zamilujete. V poslednej dobe som vyhľadávala majetníckych alfasamcov v Dark romance a pri Willovi som zistila, že aj takýto typ hrdinov, ktorý sa nespráva akoby práve vybehol z jaskyne, vám spôsobí motýliky v bruchu. Aj keď na Badboyov nedám dopustiť, takúto zmenu som uvítala

Celý príbeh sa mi páčil od začiatku do konca. :) Zbožňujem ho a odporúčam všetkými desiatimi a zároveň sa teším na ďalšie knižky od Veroniky...;)

30.10.2022 5 z 5

Na úteku Na úteku Michala Ries

skvelá kniha, teším sa na pokračovanie

19.02.2021 5 z 5