Andrys Andrys komentáře u knih

Lirael Lirael Garth Nix

Knížka se mi moc líbila, jen mě mrzelo, že když se to rozjelo, tak byl konec :(.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Nejprve jsem viděla film, no nebyl zrovna z těch, které mě zaujaly a tak jsem neměla v plánu tuto knihu číst. Náhodou jsem ji zahlédla v intrácké knihovně a jelikož bylo zkuškové období a neměla jsem co číst, tak jsem po ní sáhla. A opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohem lepší než film. :)

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Tato kniha vyšla také pod názvem Na rozhraní života.

Majdalenka na zahrádce Majdalenka na zahrádce Alena Chudíková

Krásná knížka, líbila se mi i většina ilustrací (krom té na obálce, ta spíše odrazuje). Jen mi přišlo líto konce, najednou tam byl a šmitec. Klidně bych přidala aspoň dalších deset stran a nějak to více zakončila.

13.11.2019 5 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Nějak jsem se pořádně nemohla začíst. Chyběla mi dynamika mezi postavami (stále jsem se nevyrovnala s vykáním mezi hlavními postavami). Skoro mi přišlo, jako kdyby knihu napsal někdo jiný. Nápad to byl dobrý, ale v této sérii je to průměr a možná i méně.

13.12.2018 3 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Maya Banks

I v tomto žánru se najdou o hodně lepší knihy. Bohužel nemohu posoudit, zda se jedná o divný překlad nebo už originál je psán zvláštně. Neustále se opakovaly určitě pasáže. Na začátku se hrdinka chová spíš jako pes - vrčí, cení zuby... Sama autorka na začátku používá drsnější slova než je nutné, ale zároveň záporáka, kterého popisuje jako zrůdu, označuje za lumpa? Moc jsem jim to nevěřila a ufňukanost Gracie mě odrazuje číst předchozí díly. Jediné plus je, že se kniha čte rychle.

29.11.2018 2 z 5

Srdce rebelky Srdce rebelky Nora Roberts

Kdyby to byla jiná autorka, tak dám 3*, ale ona je to má oblíbená NR. Knize chybí právě to něco navíc, co mám u jejích knih ráda (nemyslím žádnou fylozofickou myšlenku, ale akci a správné napětí). Ano, je tam popsaná krvavá bitva, ale nijak se neliší od jiných historických romancí. Jsem moc ráda, že se NR dál ve své tvorbě vydala jiným směrem.

09.06.2017 2 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Kniha se mi velmi líbila, i když některé události, které popisovala byly strašné. Nezdá se mi, že by kniha byla místy trošku hodně zdlouhavá a popisná. Popis se hodil k vykreslení atmosféry a prostředí (při čtení jsem se začala i rozhodovat, zda nejet do Granady na dovolenou). Konec Mercedes jsem tušila asi od třetiny knihy (možná dříve) a odhalení na konci mě mile překvapilo.
Zároveň jsem zjistila, že ve škole nám toho moc neřekli o této občanské válce (snad jen to, že Franco byl fašista, k převratu mu pomohli M. a H., ale pak se do II.světové nezapojil) a tak jsem si dohledala nějaké informace.

Knihu určitě doporučuji si přečíst.

* Sonia nezaslechne cizí rozhovor, jen si čte průvodce a číšník-majitel ji nahlédne přes rameno a tím vše začne.

08.03.2012 5 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Přišlo mi to podobné s dějem knihy V pravou chvíli plus navíc mi nějak neseděly roky na začátku některých kapitol s věkem Reeny. Potom mě zarazilo, když Bo říkal manželce Sala paní Haleová, když Sal je bratrancem Reeniny matky. Stejně jako mi přišlo neuvěřitelné, jak ustála ten konec.

10.02.2012 3 z 5

Pozvání Pozvání Neil Gaiman

Autorka převedla první čtyři komiksové díly od Neila Gaimana do prózy. Nemělo by se jednat pouze o převyprávění, ale i o něco navíc.

Do určité míry mi knížka připomíná Harryho Pottera. Sice není tak obsáhlá, ale Tim se chová celkem normálně. Líbil se mi i nápad zasadit do příběhu Johna Constantina.

05.12.2011 4 z 5

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Jé, jen doufám, že operace mozku v takovém rozsahu ještě nějaké to století nebudou reálné, aby se u nich museli řešit tyto "praktické záležitosti". Pokud ovšem nejste vědec v oboru neurochirurgie a nezabýváte se otázkou co by se mohlo stát, kdyby...

06.10.2011 5 z 5

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Série není špatná, jen některé části/nápady mi přišly nedotažené do konce. Nadějné nápady končili dost mdle nebo nebyly pořádně využity. No a vše nevýrazné završila postava Felixe.
Každopádně jsem moc nepochopila POŘADÍ JEDNOTLIVÝCH DÍLŮ. Všude se uvádí Když uvěříš jako první díl, ale já bych doporučovala jako první díl Máš proč věřit. Při zachování stávajícího pořadí vás druhý díl o nic neposune, není tam žádné napětí, protože víte, jak vše dopadne.

30.09.2011 4 z 5

Nekropole Nekropole Anthony Horowitz

Byla jsem docela ráda, že Matt zůstal ústřední postavou, Kapitoly s nám mi nějak rychleji utíkaly, než ty, které se týkaly pouze Scar. Také se mi zdálo, že ztráta rodiny u ostatních členů je pro ně v konečném důsledku zvýhodňující. I když ...

Nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečný díl.

Jen se mi tam trochu nezdály počty členů Nexusu. Mělo by jich být 11 ne jen 10.

21.08.2011 4 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

No nevím, mě tato kniha nechytla. Místy se mi z ní zvedal žaludek a po přečtení se dostavil pocit úlevy místo ohromení z děje a trochy smutku, že kniha skončila. No a co ten konec? Deus ex machina.

17.03.2011 2 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Útlá knížečka psaná stylem písma spíš pro devítileté děti, i když píší pro čtenáře od 11let. Ale příběh splňoval to co sliboval. Děj hezky plynul jako čas odtikávaný hodinkami a najednou byl konec :).

26.01.2011 5 z 5

Mí přátelé, mé lásky Mí přátelé, mé lásky Marc Levy

Souhlasím s ostatními komentáři, rozhodně se dostatečně nasmějete. Jen mi trochu vadil Mathias. Co mi ale hodně vadilo, byla nepozornost překladatelky. Nevím, jak jinak to pojmenovat. V celé knize je používáno jméno Yvonne a asi na str 192 je použito Ivone.

Dávné proroctví Dávné proroctví Paul Stewart

Hezká kniha pro děti kolem 10let, ale ani starším neuškodí. Občas se sice chovají jako rozmazlené děti, ale to se dá překousnout.

30.11.-0001 4 z 5

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Vztah nevztah mezi Ryanem a Tempe mě už nebaví. Hezkým oživením děje byl příjezd Harry (ze začátku jsem si z toho moc nadčená nebyla, ale po chvilce jsem si říkala, že by se mohla objevovat častěji).
Hippo se objevil už v minulém díle?

30.11.-0001 3 z 5

Klient Klient John Grisham

pro Asam: :D no jasně, že tomu nevěřím, jen mi to trochu kazilo čtení.

30.11.-0001 4 z 5

Runový meč Runový meč Pavel Renčín

U této knihy nelze začít druhým dílem, protože pak se plně nedocení první knha, díky které si Prahu velmi oblíbíte (teda aspoň já). O to drtivější je dopad této knihy a úplně vyrazí dech.
Takže teď nezbývá nic jiného, než přečkat dobu do vydání posledního dílu.