Srdce rebelky

Srdce rebelky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339114/bmid_srdce-rebelky-uHF-339114.jpg 4 84 17

Skotsko, 1745 Na pozadí osudové bitvy u Cullodenu na Skotské vysočině, v níž jakobitská vojska utrpěla porážku od Angličanů, se odehrává jiný souboj – mezi mužem a ženou, jehož vítěznou trofejí je čest, respekt a láska. Skotka Serena MacGregorová už od dětství, kdy jejich údolí napadla skupina vojáků, nemá Angličany vůbec v lásce. A přítel jejího bratra Brigham Langston není výjimkou, přestože stojí ve sporu o krále na straně Skotů… a přestože Serenu přitahuje. I když si tenhle sympatický a příjemný muž získá náklonnost celé MacGregorovy rodiny, Serena se stále zdráhá připustit si ho k tělu. Ale Brigham s ní má jiné plány. Její krása, nadšení a oddanost ho uchvátily natolik, že je rozhodnutý vybojovat nejen svobodu Skotů, ale i Serenino srdce!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Harlequin

Rebellion , 1988

moudivlacek
04.04.2021 5 z 5

Na pozadí krvavých skotských událostí v 18. stol. se odehrává příběh o mladé skotské dračici Sereně, která nenávidí celým srdcem Angličany. Když se bratr Col vrací domů z ciziny se svým přítelem anglickým hrabětem Brigem, dojde k napadení. Serena tak poznává Briga za smutné události. Skotové chystají pomoci princi Karlovi na skotský a anglický trůn. Přesto to není jen příběh o smutku, ale také o milující rodině, o pevné soudržnosti skotských klanů a rodin, ale také o lásce, která se neohlíží na příslušnost zamilovaných. Moc se mi to líbilo. Skotská Vysočina má trvalé místo v mém srdci.

Zelvicka03
06.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale podruhé už ji číst asi nebudu.

Petrush
11.12.2019 2 z 5

Romantická oddychovka, ale nijak zvlášť chytlavá.

katallinka
01.02.2019 3 z 5

Na můj vkus příliš červená knihovna. Nicméně příjemná oddechová kniha.

Mruskulka
22.01.2019 5 z 5

Mám ráda historické romány a tenhle zasazený do divokého Skotska se mi obzvlášť líbil. Příběh poutavý, kniha se četla sama.

Skalara
19.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, dost jsem u knihy brečela. Ale veškerá bojovnost se mi líbila :) Ale detektivky této autorce jsou lépe jak ta historie. Doufám že bude psát detektivní popřípadě romantické příběhy :D

Amitiel76
21.08.2018 4 z 5

Má první kniha od této autorky.....
Miluji příběhy ze Skotské Vysočiny, a po přečtení všech dostupných dílů "Cizinky", jsem bez váhání sáhla i po této knize. Slibovala příběh z doby Jakobitského povstání....
No, ale nemohu říct, že bych byla knihou nějak zvlášť okouzlená. Byla to více méně pouhá romance. Nic víc, jsem si bohužel neodnesla.
Dá se říct, že po pár dnech jsem děj už téměř zapomněla. Rozhodně mi v paměti neutkví....
Ale nebudu knihu úplně zatracovat. Příběh byl jinak pěkný :-)

PavlínaAlžběta
04.02.2018 5 z 5

Od této autorky znám několik knih, naprosto jiného žánru, kde sice vládne romantika, ale historicko-romantický román byl pro mě překvapením. Kniha se čte velmi pěkně, poutavý děj, Skotská vysočina v době 18. století, prvky napětí v podobě bitvy, nechybí zápletky ani pravá romantika. Autorčin velmi popisný styl, dokázal vykreslit hlavní hrdinku i hrdinu velmi skvěle i jejich charaktery. Příběh je oddychový pro ženy, dokáže vtáhnout do děje. I když jsem narazila na pasáže, které se táhly. Přesto kniha u mě má 5 hvězd, protože ráda si počtu historické romance a zde nemám výtku. Někteří čtenáři mohou nazvat knihu jako pohádku pro dospělé či romantické klišé a ty já občas ráda

ariel platto
19.11.2017 5 z 5

Kniha byla opravdu krásná...autorka bezvadně ztvárnila nevraživou přitažlivost mezi hlavními hrdiny a touhu, která je naprosto pohltila. Oba byli skvělí, on samozřejmě víc :)

Ivetaa
18.09.2017 5 z 5

Kniha se četla "sama" - hezký příběh odehrávající se na skotské Vysočině - autorka mile překvapila.

alnahu
31.07.2017 5 z 5

Příběh lásky mezi Serenou a přítelem jejího bratra Brighamem Langstonem ze Skotské vysočiny se mi velmi líbil.Doporučuji všem ,kdo má rád romantické knihy.

raty
03.07.2017 4 z 5

Pěkná pohádka, když se vám zachce odpočinku u lehčího čtení. Kniha nápadně připomíná skotské příběhy Jude Deveraux.

Ditules
15.06.2017 3 z 5

Jelikož miluju sérii Diany Gabaldon Cizinka, tak jsem po téhle knize musela hned sáhnout. Bohužel ale nenaplnila tak úplně má očekávání - málo boje, málo interakce mezi hlavními hrdiny. Ale zase pobavilo oslovení ,,ty anglická svině" :D

mikika
12.06.2017 3 z 5

díky tomu, že se děj odehrává v takové minulosti, tolik nevadí, že byl napsaný v 80.letech - Harper collins recykluje staré autorčiny harlekýnky a u těch "ze současnosti" to fakt bolí... tady se mi líbil ten ostrý kontrast mezi vycepovaným aristokratem a divokou Skotkou...

Andrys
09.06.2017 2 z 5

Kdyby to byla jiná autorka, tak dám 3*, ale ona je to má oblíbená NR. Knize chybí právě to něco navíc, co mám u jejích knih ráda (nemyslím žádnou fylozofickou myšlenku, ale akci a správné napětí). Ano, je tam popsaná krvavá bitva, ale nijak se neliší od jiných historických romancí. Jsem moc ráda, že se NR dál ve své tvorbě vydala jiným směrem.

maryzka
24.05.2017 2 z 5

Romantická kniha u které si budu muset zopakovat dějiny Anglie a Skotska především královského rodu ,,Štuartovců". Jinak pro zimní večery nebo pro letní čtivo na zahrádce docela slušné čtení.

mariva
23.05.2017 4 z 5

Jsem zvyklá, že knihy Nory Roberts mají strhující děj, který čtenáři nedá vydechnout a ani na chvíli knihu odložit, a to mi u této knihy chybělo. Obvykle taky nepíše historické romány a v tomto se věnuje stejnému období, jako Diana Gabaldon v Cizince, kterou jsem nedávno četla, a ta se mi líbila víc. Prostě jsem od spojení mé oblíbené autorky + historie Skotska čekala víc. Tohle byla docela zajímavá historická romance, ale nechytila mě tolik, jako jiné autorčiny knihy.