Andrejka Myers Andrejka Myers komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

ač takových knih se v poslední době vydává opravdu na můj vkus moc, tak tato na mě zatím působí zajímavě. Některé pasáže a zápletky v knize jsou snadno předvídatelné, ale věřím, že pro generaci, na kterou je tato kniha zaměřena, se bude líbit. Já jakožto už trochu náročnější čtenář mám z toho trochu rozpolcené pocity. Ještě bych podotkla, že se mi opravdu nelíbí "moderní" vyzobrazení démonů :D Souhlasím s níže uvedeným komentářem, že hlavní představitelka "je tupá" :D :D

Ale čekala jsem od této knihy víc. První polovina mi přišla moc nudná....

02.07.2011 1 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Když jsem poprvé viděla film, byla jsem unesena.... avšak s knihou se nedá srovnávat... Kniha je opravdovým skvostem doprovázená mistrovskými malbami. Děj je skvělý: od romantiky přes hnus, nechybí sarkasmus, cynismus..... Vnitřní bolest O'barra je zde zkutečně znát.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

povídka o pokrytectví... Myslím, že v tomto jsme se nikam nepohnuli....

29.12.2010 4 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Kniha je velice emotivní. Celou dobu jsem marně doufala v nějaký štastný konec pro Gwynplaina a na konci mi pro něj ukápla i slza. Ovšem dobře to skončit nemohlo, protože jeho život skončil v tu chvíli, kdy vydechla jeho milovaná Dea. Jeho duše byla ryzí, ovšem uvězněná v těle, které mu bylo znetvořeno. Netvor nebyl on, ale šlechta, která tohle dopustila.

Mohu srovnat s filmem, ale tomu chybí ono filosofické rozmlouvání hlavního hrdiny, a vlastně i pohled, kde je vidět, že je mladý, naivní, plný odhodlání. Dostane se do světa, kterým je omámen, pohlcen. Růžové brýle sundá bohužel příliš pozdě, a to je i jeden z důvodů jeho konce.

19.05.2014 4 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

dávám dvě hvězdičky a to jen díky tomu, že mám v úctě Damona Salvatoreho.... celej děj by se mohl shrnout cca do 40 stránek... uprostřed knihy se absolutně nic neděje..... dokonce ani nevím, proč Elena umřela.. třeba je to tím, že to byla taková nuda, že jsem už nedávala pozor... přečtu si ještě Temné shledání a tím končím s autorkou, která vylíčila Katherine jako Drusilu z Buffy.... seriál je mnohem lepší, podle mého názoru..

30.12.2010 2 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

velice zdařilá kniha, hodně jsem se nasmála :D

27.12.2010 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

lepší než předchozí díl

16.05.2011 3 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

ač jsem říkala, že už další díl číst nebudu, neodolala jsem a udělala jsem dobře. Zatím nejlepší díl. Konečně se tam začalo něco dít, napětí, žádné milostné scény... moc dobré... Bohužel se to trochu pokazilo koncem, kde je opět happy end. Ale to se dalo čekat.. Jinak opravdu dobré :)

11.01.2011 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

krásná kniha... je velice vtipná... galantnost mužů, elegance dám, prostě nádhera.

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Nikdy jsem nebyla na romány pro ženy, dokud se do ruky nedostala sága Dark Hunters. Nezačala jsem sice číst popořádku, začala jsem pěkně Acheronem, který oproti Nočním rozkoším je o dost lepší, ale i tak tuto knihu hodnotím velice kladně. Moc se mi líbí ironie, cynismus, sarkasmus a styl humoru, který v knize autorka používá. Hlavní hrdina - Kyrián - je sympaťák, jehož osud není vůbec lehký. Jelikož nejsem vyznavač sladkých happy endů, tak mě konec trochu zklamal.

Co se týče propletení řecké a římské tématiky - to je naprostá bomba a slast pro moji duši. Pasáže, které popisovali Kyriána jako ještě smrtelníka byly opravdu famozni.

14.05.2014

Ďáblovy deníky Ďáblovy deníky Nicholas D. Satan (p)

Kniha je opravdu krásná, do detailů propracovaná co se týče ilustrací. Během čtení jsem se zasmála, ale věřím, že pro lidi, kteří neznají souvislosti, tak občas těžko na pochopení. Každopádně jsem ráda, že jsem ji mohla držet v ruce, a přečíst :)

09.02.2012 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

aspoň jsem se přiučila pár věcí, o kterých jsem před tím neměla ani páru. Kniha byla zajímavá a napínavá :)

09.02.2012 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

český skvost na světové úrovni :)

16.05.2011 4 z 5

Zrození bestie Zrození bestie Jana Švecová

krapet hambatá kniha :)

27.12.2010 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

pro fanoušky stmívání jak dělané... bohužel pro fanoušky, kteří čekají víc, moc ne... já zastávám názoru, že zfilmovaná kniha je propadák, ale u této knížky udělám vyjímku, protože je mnohem lepší....

27.12.2010 3 z 5

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Originální námět. Jediné mínus asi je, že se děj moc táhne, ale i přes to jsem dala pět hvězdiček.

11.12.2010 5 z 5

Lucien Leuwen Lucien Leuwen Stendhal (p)

typická kniha z období romantismu, kde hlavní hrdina je vnitřně roztrhán. Moc se mi to líbilo.

11.12.2010 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

První kniha o válce, kterou jsem původně četla z donucení do školy.... Po pár stránkách se moje nechuť proměnila v nadšení a zhltla jsem ji za odpoledne. Kniha má opravdu silný děj, nad kterým člověk hodně přemýšlí, o smyslu války a osudů rodin a vojáků, kteří bojují za něco, v co nevěří.

Orlando Orlando Virginia Woolf

Kniha Orlando je spíše takové hledání za smyslem života. Jelikož autorka bojovala za práva žen, zde je to opravdu znát. Snaží se ukázat myšlení ženy i muže jakožto rovného člověka, ale bohužel společnost je jiná. Kniha se mi líbila, proto dávám 4 hvězdičky.

11.12.2010 4 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Přiznám se, že její knihy nečtu popořádku. Četla jsem prvně Acherona, nedávno se vrhla na Styxxe.... Kdybych nehltala Styxxíka plnými doušky, po této knize bych ho označila za prevíta, kde se tak jevil právě i v knize Acheron. Ovšem, když příběh znám i z druhé strany, veškeré jeho jednání chápu...

28.06.2014 4 z 5