andrej0867 andrej0867 komentáře u knih

Najhoršie lietadlá sveta Najhoršie lietadlá sveta Bill Yenne

Nadherny prehlad slepych uliciek.

08.01.2022 4 z 5

Zelený Mars Zelený Mars Kim Stanley Robinson

Dejovo trosku redsie ako Cerveny Mars, ale boli tam technologie, terraforming, politika, opis byvania, partizanske boje, takze sumarne celkom fajn diel. Som zvedavy na Modry Mars.

10.11.2021 4 z 5

Král Krysa Král Krysa China Miéville

Originalny napad. Fantasticke prvky nerusia. Celkovo slusna nahanacka Londynom. Laviciarsky zaver si China mohol odpustit.

30.10.2021 4 z 5

Ambasadov Ambasadov China Miéville

Uvod fajn, potom vata az to cca jednej tretiny, knizka sa rozbieha az potom. Uzasna obrazotvornost Arieckeho biotechu, mozno ako Zergovia zo Starcraftu. Skvely napad s immerom. Skvely napad s Jazykom. Skvely preklad. Zaver velmi zaujimavy. Horsie ako Perdido ale lepsie ako Jazva.

13.10.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

nove bizarne jedla (a zvyky) included

04.09.2021 4 z 5

Rudý Mars Rudý Mars Kim Stanley Robinson

Nudne vztahy. Zaujimave technologie.
Svojim skoro az vedeckym popisom mi to pripominalo Dračí vejce Roberta Forwarda.

07.07.2021 4 z 5

Záludný vesmír Johna Wyndhama Záludný vesmír Johna Wyndhama John Wyndham (p)

Kolo a Pitoma Martanka boli super, Rude svinstvo slusny nadpriemer, ostatne priemer az podpriemer.

09.02.2021 5 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

Florida konca 80-tych rokov bez iluzii.

23.11.2020 4 z 5

naivne beletrizovany bestiar

13.08.2020 2 z 5

Tisíc a jeden vtip – po 50 rokoch Tisíc a jeden vtip – po 50 rokoch Ján Kalina

(SPOILER) Pýtajú sa Slovenského roľníka:
Dali by ste štátu kravu?
Veru dal.
A koňa?
Aj toho.
Aj sliepky?
To už nie.
Prečo?
Lebo sliepky mám.

13.07.2020

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

tesim sa na pokracovanie na ktore si autor spravil skvelu pripravu

27.05.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Zaver robi slusny zaklad pre Narezy preto treba citat po Vlkoch a pred Narezmi.

23.09.2019 4 z 5

IWoz IWoz Steve Wozniak

tesim sa na spominane nezazivne technicke a inzinierske pasaze...

13.06.2019

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Treba si pozriet britsku 4-dielnu miniseriu s Ianom Richardsonom.

26.09.2018

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Kolisava kvalita. Najlepsia je poviedka Metastáze, vyborna je aj Doba mrchožroutů (ale tu som cital az po knizke takze mi nedala nic nove). Su tam aj vyslovene slabe alebo chaoticky napisane veci ako E-lístek alebo ta o skautovi a vetereanovi s Gettysburgu.

11.07.2018 3 z 5

Mezihvězdní piráti Mezihvězdní piráti Marie Grubhoferová

zlosyn Juda Lowy, rok vydania 1939, ...

21.02.2018

Spin Spin Robert Charles Wilson

Pekny pribeh. Na niekolkych miestach a niekolkymi sposobmi poukazuje na nutnost vidiet veci v spravnej perspektive. Slusny zaver so zopar prekvapeniami.
Minus jedna hviezda za velmi pomaly (viac ako 1/3 knizky) rozbeh a za skakanie v case.

11.12.2017 4 z 5

Místo, místo! Více místa! Místo, místo! Více místa! Harry Harrison

Umelecke spracovanie "modernej" predstavy vseobecneho univerzalneho prijmu (narokovatelne penazne a potravinove davky bez poskytnutej protihodnoty od prijimatela) ktorym sa niektori snazia "riesit" problem s ubytkom robotnickych pracovnych miest v dosledku robotizacie nekvalifikovanych pracovnych cinnosti.

30.06.2017 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Nepravdepodobne napisana vykradacka Enderovej hry. Jedno z mala pozitiv je Another one bites the dust od Queenov v soundtracku Hrr na hry.

27.02.2017 3 z 5