Andrej.s Andrej.s komentáře u knih

Bez frází a bez jůtubu Bez frází a bez jůtubu Dominik Landsman

Osvěžující a vtipné počtení, i když bylo nejprve nutné se vcítit do role prvostupňového školáka, což mi nedělá problém. Doporučení hodná čítanka do hodin čtení s poutavým sportovním příběhem, odstrašující dvojicí mladých ztracenců ve virtuálním světě a poučnou myšlenkou na závěr každé kapitoly.
Pilně se učte, čistěte si zuby, třiďte odpad, sportujte, neodmlouvejte rodičům a kašlete na počítač. Jinak přijde Vrbata, Prachař, Suchan, Landsman a namlátí vám touhle knihou ;-)

28.08.2020 5 z 5

Jak andělé zachránili Vánoce Jak andělé zachránili Vánoce Lenka Hellerová

"Dominik a Verunka se nemuseli bát, ale ti zlobiví měli smůlu." :-)
Dominik by se možná mohl trochu bát :-D

02.12.2018 5 z 5

Zvol si mou cestu! Edukační aktivity subkultury freeganů ve veřejném prostoru Zvol si mou cestu! Edukační aktivity subkultury freeganů ve veřejném prostoru Kateřina Lojdová

Obrovská škoda, že tak důležité téma bylo pojato mimo chápání běžné populace a že neposkytuje mnoho praktických rad pro vlastní seberealizaci.

10.12.2016 3 z 5

Život pro planetu Zemi Život pro planetu Zemi Noëlle Saugout

Užitečná publikace ve které mi však chybí zmínka o živočišné výrobě. Fakt, že masný a mlékárenský průmysl škodí planetě víc než veškerá doprava by spoustu čtenářů mohlo dráždit. Pokrytci!!!

366.tip : Omezte nebo zcela vynechte konzumaci masa. Produkty trávení (výkaly, metan...)hospodářských zvířat mají větší negativní dopad na ozónovou vrstvu než celá doprava na planetě! Kvůli pastvinám a polím pro výkrm dobytka je v obrovském měřítku kácen prales (je potřeba vykrmit 70 000 000 000 zvířat), na hladovějící v Africe přitom nikdo nevzpomene :-( . S výkaly a močůvkou je neekologicky zacházeno, otravují a znehodnocují půdu a zdroje pitné vody.

Omlouvám se, zmínku jsem tam nakonec našel, nicméně tu svůj doplněk pro svou důležitost nechávám :-)

05.11.2016 5 z 5

Neber zvíře do úst aneb Podala snad Eva Adamovi jelito? Neber zvíře do úst aneb Podala snad Eva Adamovi jelito? kolektiv autorů

Velmi rozsáhlá sbírka rozhovorů s lidmi různého ražení (odborností) a jejich pohledem na současný stav neuctivého zacházení s našimi bratry a sestrami. Většina rozhovorů byla velmi podnětná a byl z nich cítit upřímný zájem a soucit v dané oblasti. Zcela nevhodné mi přišlo zařazení rozhovoru s řezníkem, ze kterého jsem nepochopil nic, především tu jeho doslovnou lásku či úctu ke zvířatům. Stejně stupidní mi přišli odpovědi ochránkyně zaživa vařených psů na otázky typu: Proč nejste vegetariánkou, když víte o zvířecích koncentrácích? - Ehh víte, blablabla! Svět je plný pokrytců! Není však nutné nikomu nadávat nebo ho urážet za spolupodílení se na každodenním prolévání krve, pouze lidi vybízím k tomu aby otevřeli svá srdce a nebáli se hloupých předsudků od lidí, kteří jsou prostě obětí hloupého systému. Světu vládnou hlupáci a podmaňují si další hlupáky...je jich mnoho, protože se domnívají, že potřebují víc než je ke štěstí nutné. Prosím otevřete svá srdce...

20.09.2015 5 z 5

Jejich jest království Jejich jest království Jeffrey Moussaieff Masson

Nestává se mi často, abych u čtení knihy plakal. Kéž by to oslovilo a chytlo za svědomí více lidí.

03.11.2014 5 z 5

I ty můžeš zachránit planetu I ty můžeš zachránit planetu Jacquie Wines

Sice psáno pro děti, ale stejně tak bych tuto knihu vrazil do ruky dospělým. Přečteno za jednu cestu z Prahy do Chocně vlakem a tolik podnětů k přemýšlení...

29.10.2014 5 z 5