AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

U této knihy prostě nevím, jak hodnotit. Jediné, co mě nutilo knihu dočíst je asi fakt, že příběh je podložen skutečným dějem, a takové knihy já miluju a během čtení jsem si i dohledávala informace na netu. Hlavní postava - a netuším, zda ve skutečnosti byla opravdu taková - mě prostě vůbec nezaujala, ba naopak mě často až iritovala. Vystupuje jako chladná, bezemoční a do sebe zahleděná a věčně zasmušilá žena. Vlastně na tu dobu vedla "pohodový" život, měla vše (myšleno zejména do doby, než začla válka) a přesto jí to nestačilo. Nic nemusela, měla milujícího manžela, zdravé děti, služebnictvo a přesto dle ní bylo vše špatně. Byla taková živá - mrtvá. Daleko sympatičtější mi byl její manžel.

20.07.2023 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Velmi smutný příběh dvou zcela odlišných lidí, napsaný ale stylem, že jsem se řechtala a slzy mi tekly současně. Naprostá topka. Doporučuji.

07.04.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Tak tato kniha byla za mě totální emotivní jízda. Četla jsem téměř v kuse, nemohla se odtrhnout. Dvě dějové linky - minulost a současnost, osudy dvou žen, které se nakonec díky jednomu dopisu propojí.

26.02.2023 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Taková nenáročná oddechovka krátkých vtipných fejetonů z každodenního života, trošku mi to připomíná styl Haliny Pawlowské.

11.12.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Miluju knihy s tímto námětem, kde se hrdinka snaží oživit tradici, v tomto případě pekárnu, kdy z knihy cítíte doslova vůni skořicových šneků. Na začátku mě trošku zmátla najednou vložená historická linka, která ale ve finále si mi líbila velmi, a až mi bylo líto, že byla tak rychle utnuta, klidně bych četla dál a dál... Samotný příběh byl pak na mě trošku moc přeslazený, hlavně ten konec, v běžném životě to tak prostě nechodí, také hlavní hrdinka se dost nechala ovlivňovat svou nenávistí, celkově když to ale shrnu, tak je to pohodový příběh a já se hned vrhám na další díl.

02.10.2022 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Druhá mnou přečtená kniha této autorky a opět jízda. Skvělé prolínání přítomnosti a minulosti, které se nakonec spojí v celistvý příběh. Autorka prostě opravdu umí. Dojemný příběh o neskutečném talentu, tajemných houslích a těžkých časech hlavních postav. Skělé čtení.

30.08.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Dojemný a těžký příběh statečné Pii, která se pere s osudem. Zajímavé téma knihy, které vás nutí číst dál a dál.

14.06.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Můj nový příteli, děkuji Ti. Tato kniha je nepopsatelná, tu si prostě musí každý přečíst. Hluboce se skláním před autorem, že dokázal napsat tak výpovědně hodnotou knihu, jelikož to je téma, na které se nesmí zapomenout. Nikdy. A rovněž se skláním před všemi lidmi (včetně autora), kteří těmito hrůzami museli procházet a mnozí při tom přišli o život. Mrazí mě z toho, jakých zvěrstev byli "lidé" schopni a je mi to moc líto.

18.12.2021 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Miluju historické rodinné ságy a přečetla jsem jich už za život spousty. I tato kniha se dobře četla, svým způsobem se mi i líbila, děj byl příjemný, ALE... něco mi na té knize strašně vadilo. Až zhruba v polovině jsem přišla na to co. Hlavní postava! Já ji prostě vnitřně nevěřila. Není možné, aby "obyčejná dívka ze sirotčince" na úplně dolním stupni společenského žebříčku se chovala v oné době takto sebevědomě, nebo jak to říct. Prostě její postavení nekorespondovalo s jejím chováním a bylo to v knize dost znát. Vždy se u těchto ság vrhám na další díl, ale tady poprvé si snad říkám, zda ho vůbec budu číst. Asi ano, dám tomu šanci, ale prostě četla jsem mnohem "pravdivější" knihy.

07.12.2021 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Tuto knihu bych zařadila do povinné výbavy každé knihovničky a povinné četby pro širokou veřejnost. S nadhledem, ale obrovským potenciálem bohatých zkušeností, je zde popsáno vše, co se nám může při poskytování první pomoci zásadně hodit. A aplikaci záchranka už mám v mobilu. Díky, autore!

09.10.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kdybych měla zhodnotit, co mi tato kniha, krom odpočinkového dovolenkového čtení dala, tak je to impuls, že bych si chtěla zvelebit svůj vlastní dům, aneb ten hyggy styl se nějak přenesl i do mých myšlenek. Moc krásná kniha s hlubším posláním.

13.08.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Studený Island a žhavá romantika, takto by se dala slovně ohodnotit tato kniha. Další nenáročná oddychovka pro volné dny.

18.06.2021 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Absolutně brilantní rodinná sága z konce 19.století, která je zasazená do do oblasti vinic. První díl mě nadchl a tento druhý doslova očaroval. Nechybí zde láska, intriky, bohatství i chudoba. Skvělý styl autorčina psaní nenechá nikoho na pochybách, že opravdu umí. Kdyby bylo možno dát více hvězdiček než pět, neváhám. A už se nemůžu dočkat třetího dílu.

03.05.2021 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Dojemný příběh ze současnosti od české autorky, což byl takový bonus navíc. Začetla jsem se hned na první stránce a hltala slovo za slovem. Hlavní hrdinka mi přirostla ihned k srdci, stejně jako malá Violka, se kterou se život opravdu nemazlil. A okamžik, kdy poprvé své tetě řekla "mami" byl ten nejkrásnější. Hodnotím plným počtem a dekuji autorce za krásné chvíle u knihy.

20.03.2021 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Krásné zakončení pětidílné série. Autorka píše velmi poutavě, vtáhne do děje a už nepustí. Bude se mi po Hermíně a Stefanii stýskat.

02.03.2021 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Předposlední kniha pětidílné série se mi asi zatím líbila nejméně. Bylo to zejména pro mě nepochopitelným chováním Hermíny, kterou jsem první tři díly měla za rozumnou, a v tomto díle jsem na ní byla chvílemi až alergická, ale také dějem celkově, kdy strávit knihu ve vězení a při popravách, to asi není úplně to pravé pro mě. Celé se to jakoby táhlo, zato konec pak byl naopak velice rychlý. Proto poprvé v této jinak fantastické sérii dávám jen 4 hvězdy. Jsem zvědavá na závěrečný díl, jdu na něj.

24.02.2021 4 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Tato série mi už od prvního dílu přirostla k srdci. Mám strašně ráda knihy z tohoto prostředí a pokud je to navíc z období tak dávno minulého, tak je to dokonalé spojení. První, druhý, třetí a teď i čtvrtý díl je prostě úžasný a každý jsem doslova zhltla jedním dechem.Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože vždy, když dočtu knihu, tak jsem zklamaná z toho, že musím opustit Nightingale a její hrdiny. Pět hvězd a obrovské díky autorce.

24.02.2020 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Pokračování příběhu Muslimské peklo - knihu jsem doslova zhltla za hodinu a nechápu to, fakt nechápu, jak může být někdo tak blbý (když člověk udělá chybu, dá se to pochopit, ale udělat jí opakovaně?) Nic proti autorce, spíše knihu opravdu důrazně doporučuji všem dívkám, aby se na ten svět a odlišnost kultur dívaly s objektivním názorem a ne s růžovými brýlemi.

06.03.2019 4 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Bohužel jsem nevěřila, že někdy dojde k tomu, že budu muset dát hvězdičku "odpad". Vždy jsem si říkala, aspoň jednu hvězdičku za snahu autora, jsi čtenář, který má už za ty dlouhé roky něco načteno...ale tady se to prostě nedalo. Je to nejenom kniha, kterou jako jednu z mála jsem vůbec nedočetla, ale veřejně se přiznávám, že jsem to dala jen po stránku 30. Nejsem žádný puritán, sprosté slovo mi nevadí, ale toto už je kalibr páté cenové, prostě žumpa a ne kniha. Naštvaná jsem byla už u první kapitoly (bohužel jsem si nepřečetla dopředu komentáře zde), věty typu ... posraný pečovatelský dům...toho svého zasraného otce nenávidím ...zajebaný dvorek v posraném županu...do hajzlu s tím kreténem... Ne, děkuji nemám zájem. Myslím, že i kniha zákonů by mě pobavila více :-(

18.12.2018 odpad!

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Tak tato kniha je ta správná tlustá bichle (a klidně by mohla mít ještě více stran) do nevlídného podzimního počasí. Kniha se mi moc líbila, velmi dobře se četla a vůbec se mi nechce odložit. Sympatická hrdinka a v pozadí (či spíše v popředí) úžasná prateta, která příběh skvěle dokresluje.

25.10.2018 5 z 5