anca_h anca_h komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Pokud tento komentář čte někdo, kdo váhá, zda si knížku dát na maturitní seznam, tak řeknu jediné. Rozhodně neváhejte, knížka je moc pěkná, dojemná, něco ve vás zanechá. Autorův styl psaní je brilantní, skvěle si pohrává s jazykem. Nemám co vytknout.

12.02.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Od začátku do konce napínavé, ani chvilku jsem se u čtení nenudila. Hlavní hrdince jsem od začátku fandila a byla zvědavá, jak se toho psychopata nakonec zbaví. Rozhodně doporučuji!

25.12.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem si vybrala na povinnou maturitní četbu a rozhodně nelituji. Určitě je při výběru dobré vědět, že na vás nečeká akce a nečekané zvraty, ale spíše táhlý děj, ale je napsaná velmi poutavě a rozhodně můžu doporučit. Je plná silných myšlenek.

22.12.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Sériový vrah s jasným cílem - potrestat policii. Milostná linka s Ráchel. Oleg a nevyřešený případ s drogami. A spoooustu dějových odboček. Za mě prozatím nejlepší kniha ze série s Harry Holem. Potencionálního vraha jsem si tipla tak v polovině a držela se domněnky, že je to skutečně on, což se mi nakonec po několika zaváhání skutečně potvrdilo. Autor umí skvěle odvést pozornost k jiným postavám.. Za mě prostě klobouk dolů, pět hvězdiček, a jdu na Žízeň.

SPOILER: Jsem jediná, kdo si až do poslední chvíle myslel, že na tom nemocničním pokoji leží Harry?

12.02.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem si vybrala kvůli filmu, který byl podle ní natočen a upřímně nevím, jestli to byla dobrá volba. Stále jsem čekala, kdy se konečně začne něco dít, děj se neuvěřitelně vlekl a to hlavní přišlo až v poslední čtvrtině.
Příběh je sám o sobě zajímavý a poutavý, ale to, jak je v knize vykreslen, mi zkrátka nevyhovovalo. Autor na můj vkus až příliš popisuje okolí a na hororovou zápletku pomalu nezbývá místo.
Čekala jsem od toho víc.

17.07.2019 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Skvělý! První knížka od tohoto autora a rozhodně ne poslední..

22.12.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knížka není nijak náročná, spíš naopak, ale autorčin styl psaní mi zkrátka vyhovoval a kniha se četla sama. Je tam spoustu úsměvných chvilek, postava Vaughn mi byla velmi sympatická, stejně tak Oak. Pokud hledáte něco čtivého, nenáročného a romantického, tak bude tahle knížka určitě dobrá volba. Moc se mi líbila :)

02.09.2019 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Knížka se mi líbila, ničím nepřekvapila ani nezklamala.. Pokud hledáte nenáročnou young adult oddechovku, tak je to dobrá volba.

22.12.2019 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha se mi strašně líbila, děj je neskutečně poutavý, styl, jakým autorka píše, mi vyhovoval. Hlavní postava Finche mi byla od začátku sympatická, k Violet jsem si kladný vztah našla až ke konci.
Na knize se mi líbilo, že je rozdělená na dva pohledy, každý patří jedné z hlavních postav. Knížka obsahuje spoustu pasáží, nad kterými je dobré se pozastavit a popřemýšlet nad nimi.
No prostě jednoznačně doporučuji!

17.07.2019 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Anotace knihy dle mého názoru slibuje od děje hodně. Nedá se říci, že bych byla obsahem zklamaná, ale i na to, jaké kolem ní bylo haló, jsem toho od ní čekala trošku více.
Byla čtivá, ale zase ne natolik, abyste se od děje nedokázali odtrhnout (to se u mě dostavilo až na posledních stránkách). Nicméně skvělý nápad, i bych řekla, že velmi dobře zpracované, napsané, promyšlené. Za mě super, určitě doporučuji.

10.08.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížka není špatná, ale zároveň ani příliš originální. Nějak to ve mně nic nezanechalo.. Četla jsem ji před měsícem a upřímně už si ani moc nepamatuji, o čem byla.

12.02.2020 2 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Kniha mě zklamala. I přesto, že autorčin styl psaní mi naprosto vyhovuje, protože nechodí zbytečně kolem horké kaše a i tak do sebe všechno zapadá tak, jak má, tak mi kniha nepřišla ničím zajímavá. Přečetla jsem zhruba půlku a knihu prozatím odložila, a upřímně nevím, jestli se k ní ještě někdy budu vracet. Zkrátka stále to samé dokola, oproti prvnímu dílu rozhodně zklamání.
Četla jsem ji rok po přečtení Diabolika, možná pokud navážete hned na první díl, bude váš dojem z knihy lepší.

02.09.2019 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Poprvé se mi u Larse Keplera stalo, že mě kniha nenadchla.. Nemohla jsem se začíst, přijde mi, že děj nabere na obrátkách až tak po 250 stranách.. Ty se zbytkem nakonec pomalu ani nesouvisí. Jakmile se přes ně člověk ale dostane, začne být kniha čtivá a děj napínavý..
Vrah, i jeho motiv, byl z mého pohledu ale odhalen příliš brzy, posledních 150 stran už jen čekáte na to, koho ještě zabije a jak.. Tyto pasáže byly za mě zbytečně dlouhé..

31.07.2022 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Od knížky jsem si slibovala poměrně hodně, a vlastně se nedá říct, že by mě nějak zklamala, ale bohužel ani nenadchla. Četla se mi dobře, ale žádné strhnutí dějem určitě nečekejte. Místy byla napínavá, psycho a někde zas byly mezery, kde se nedělo prakticky nic. Ale příběh to určitě má, názory na jednotlivé postavy se mi měnily z kapitoly na kapitolu a přemýšlela jsem, kdo je tam vlastně ten "dobrý".

03.04.2020 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Kniha se mi líbila, čte se sama. Děj je téměř celou dobu předvídatelný, ale jako oddechovka na léto má své kouzlo. Místy je i vtipná a věřím, že v srdcích mladších čtenářek si najde své místo.

17.07.2019 3 z 5