Analady Analady komentáře u knih

Nastavení mysli Nastavení mysli Carol Dweck

Ačkoliv má tato kniha několik mínusů ( je místy zdlouhavá a klasicky americká), určitě stojí za přečtení. Opravdu dobrá kniha k zamyšlení. Patří k těm, co mohou změnit a hlavně zlepšit život. Je v ní velké množství příkladů ( což mnozí ocení, i když je jich možná až příliš). Poslechla jsem si ji jako audioknihu. Bohužel hlas ani styl mi nebyl moc příjemný. Ocenila bych milejší hlas a projev. Ale přesto všechno si za svůj potenciál kniha zaslouží velmi dobré hodnocení.

22.09.2021 4 z 5

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Nádherná kniha plná citu a lásky ke zvířatům i životu s nimi. Umí rozesmát i rozesmutnět a hlavně pohladit po duši. Při četbě jsem se krásně ponořila do úplně jiného svět, než je ten můj. Bylo to krásné a nechtělo se mi z něj vůbec odcházet. Oceňuji i velmi pěkné kresby.

04.01.2021 5 z 5

Tato kniha je vzpomínkou žáka na svého učitele, se kterým tráví jeho poslední dny. Při čtení na mě vždycky dýchla krásná, klidná atmosféra. Ale bohužel to bylo pro mě jediné pozitivum této knihy. Ano, sem tam padla nějaká myšlenka k zamyšlení, ale těm bylo věnováno jen velmi málo prostoru. Z velké části šlo o popis strádání Morrieho následkem jeho nemoci. Čekala jsem, že mi kniha dá víc podnětů.

24.10.2020 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jestli je tato kniha jedna z nejlepších od tohoto autora, jak jsem četla v komentářích, tak se do dalších rozhodně pouštět nebudu. Ani trochu se mi nelíbila. Zajímavé téma, ale to zpracování ... Hrozná blbost. Postavy mi nebyly nijak sympatické, v příběhu bylo příliš mnoho velkých náhod a nepravděpodobností. Dočetla jsem je kvůli výzvě.

06.06.2020 1 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bezva čtení na jeden den. Nic náročného, taková jednohubka. Bylo to čtivé, bylo to napínavé. Vícero postav, propletené vztahy. Jednu hvězdičku ubírám za konec, který přinesl čekaně-nečekaný zvrat, ale bylo to až příliš rychle vyřešené a uzavřené.

23.05.2020 4 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Působivý příběh z uměleckého prostředí. Užila jsem si ho jako audioknihu, která mu dodala další rozměr. Čteno krásně procítěně.

05.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tuto knihu jsem si vybrala, protože zaujalo téma - pacientka, která nemluví a psychterapeut, který se jí pokusí rozmluvit. No, ve skutečnosti se Theo víc věnoval činnosti "detektiva" než psychoterapeuta. Celkově byla kniha čtivá a konec velmi překvapivý. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala.

26.04.2020 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Pěkná obálka, zajímavý námět, ale celkový dojem z knihy nic moc. Přišlo mi, že se autorka snaží až příliš hrát na city. Některé situace byly těžko uvěřitelné, někdy se postavy chovaly nelogicky. Celkově mi tam něco chybělo, abych se mohla zcela ponořit do příběhu a vytvořit si k postavám vztah. Bylo to takové nedotažené. Ačkoliv je zde kniha vysoce hodnocená, já jsem se ke čtení musela nutit.

17.03.2020 2 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Kdybych si bývala nezapůjčila obě autorčny knihy najednou, tak bych po přečtení Anglického listí tuto jeji druhou knihu ani nečetla. A to by bylo škoda. Líbilo se mi, s jakou lehkostí a humorem byla kniha napsaná. Nic velkého, ale fajn relax.

15.03.2020 4 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Po přečtení knihy si říkám, že je dobře, že se věci stanou, tak jak se stanou, i když to v tu chvíli tak necítíme .Terezka může být ráda, že je Terezka a ne Petra. Že se dostala do milující rodiny. Kniha je napsaná velmi čtivě. Hezké byly i krátké kapitoly napsané Terezčinou maminkou.

15.03.2020 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Zajímavé téma a tolik kladných recenzí bylo dostatečným lákadlem pro přečtení této knihy. Nedá se jí upřít čtivost.Některé informace mě překvapily, některé situace vedly k zamyšlení. Více se mi líbila ta část, která se věnovala dětství. V druhé polovině mi začalo vadit neustále hořekování nad tím, jak slyšícím by se to či ono nestalo. Přitom to není pravda. Lidé jsou nepřijemní i vůči slyšícím. Chápu, že komunikace mezi slyšícím a neslyšícím je náročnější, ale vždy je to o lidech. Z této knihy si odnáším poselství: Buďme k sobě tolerantní, vstřícní a hlavně se nelitujte, protože to je cesta do záhuby.

04.03.2020 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Výborná kniha, která podrobně popisuje Aspergerův syndrom z mnoha pohledů - pohledu Jakoba, který jím sám trpí a z pohledu jeho matky i jeho bratra, kterým tato nemoc významně ovlivnila jich život. Bylo to čtivé a zárveň tam bylo hodně věcí k zamyšlení. Střídání vypravěčů příběhu bylo taky fajn. Autorka si dala opravdu hodně práce s popisem Aspergerova syndromu. Toto vše bylo fajn. Ale mělo to i své slabiny. Škoda. Vytkla bych zbytečné opakování toho, co již bylo řečeno, umělé prodlužování příběhu a ten odbitý konec... Být kniha o něco kratší, určitě bych dala 5 hvězdiček. Ale i přes tyto výtky knihu doporučuji.

18.10.2019 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Ze začátku se mi kniha líbila. Asi tak v polovině se to začalo kazit a začala jsem přemýšlet, jestli chci knihu vůbec dočíst. Nakonec jsem se překonala a dočetla. Ale nestálo to za to. Postavy mi nebyly nijak sympatické. Nejvíc asi Carla. No a konec byl hodně nepovedený.

10.03.2019 2 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Opravdu zajímavé a poutavé čtení o velkých osobnostech našeho sportu. Kniha je poněkud objemná, takže na čtení do postele není zrovna nejpraktičtější :-) Ale určitě stojí za přečtení. Velmi oceňuji úsilí, které autor musel vynaložit ke zpracování velkého množství vzpomínek a také zveřejněné fotografie, které krásně dokreslují atmosféru.

10.01.2019 5 z 5

Simona Monyová - Život a smrt Simona Monyová - Život a smrt Richard Sacher

Po této knize bych nikdy nesáhla, kdybych si před nedávnem nepřečetla Srdceboly. Příběh mě tak zaujal, že jsem se o životě Simony Monyové chtěla dozvědět víc. Ale bohužel tato kniha mé očekávání nenaplnila. Kniha nebyla ani tak o životě Simony Monyové, ale o životě autora knihy, který se se SM občas setkával na různých akcích a o zprávách, které si posílali. V druhé části byly ukázky z jejích knih. Ale z toho mála, co jsem se o ní dozvěděla, to musela být fajn ženská

04.11.2018 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha není jen o vztahu mezi matkou a adoptivní dcerou, ale hlavně o tom, jak těžké je být jiná. Ačkoliv je napsaná čtivě, nečetla se mi vůbec snadno. Bylo v ní až moc tíhy a bezmoci a ani kapka něčeho hezkého, co by celou tu tíživost vztahů kompenzovalo.

27.10.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Svět bez hladu, nemocí, válek a utrpení. Zní to dobře. Ale svět po smrtelnosti ve skutečnosti není o nic lepší než ten před ní. Ačkoliv je v příběhu svět popisovaný tak, že lidé dosáhli dokonalosti, žádná dokonalost se ve skutečnosti nekonala. I když jsou lidé nesmrtelní, stejně se smrti obávají. Nikdy totiž neví, kdy si je některá smrtka náhodně vybere a pokosí je. O samotném kosení se mi moc dobře nečetlo. Přišlo mi to celkem zvrácené. Bohužel se nemůžu přidat k ostatním, kteří byli knihou nadšeni. Mě se tato kniha nelíbila.

18.07.2018 2 z 5

Deník běžkyně v nejlepších letech Deník běžkyně v nejlepších letech Zuzana Součková

Jak ráda bych běhala! Bohužel zdravotní potíže mi to nedovolí, proto jsem si chtěla o běhání alespoň přečíst. Když od knihy nebudete příliš očekávat, pak vás nezklame. Sama autorka v anotaci píše, že nemáme očekávat rady jak běhat. Je to kniha o tom, jak se autorce žije s velkou vášní jménem běh. Běhá hodně, běhá ráda, účastní se mnoha závodů, prožívá bolest i euforii. Jednoznačně mě nejvíc zasáhla kapitola, kterou autorka psát nechtěla.

17.06.2018 3 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Uf. Právě jsem dočetla poslední stránku knihy a jsem ráda, že už v ní nemusím pokračovat. Abych řekla pravdu, tato kniha pro mě byla při tak vysokém hodnocení a s tolika pozitivními komentáři velkým zklamáním. V průběhu čtení jsem často přemýšlela, jestli knihu raději neodložit. Vůbec mě nebavila. Ale doufala jsem, že někde nastane zlom a knihu si nakonec přeci jen užiji. Žel, nestalo se tak. Příběh byl celkem slabý, nijak napínavý a dost málo přesvědčivý. Bylo tam pár překvapivých momentů, ale jinak nic.

01.04.2018 2 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Občas si ráda přečtu něčí životopis. Částečně ze zvědavosti, částečně pro inspiraci. Bylo to zajímavé a milé čtení. Paní Chantal zde odkrývá nejedno citlivé a bolestivé místo, což pro ni určitě nebylo vůbec lehké. Píše o radostech i starostech. O životě, který se s ní moc nemazlil. Každý z nás se v životě s něčím potýká, střídají se hezké chvilky s těmi méně hezkými. Obojí patří k životu. A když to tak přijmeme, bude se nám žít mnohem lépe.

08.02.2018 3 z 5