alva1 alva1 komentáře u knih

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Příjemné čtení, při kterém jsem se pěkně zasmála a tak trošku záviděla. Vzhůru na cestu alespoň u nás. Snad v létě. :-)

12.03.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá kniha.

05.10.2019 5 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Příjemný romantický příběh s jistou dávkou dobrodružství a napětí. Pohodové čtení.

23.12.2017 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Od této knihy jsem nic neočekávala a byla jsem překvapená. Během čtení jsem měla úsměv na tváři a užila si milé, pohodové a příjemné chvilky.

27.09.2020 5 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Líbí se mi případy, jejichž vyšetřování se účastní další osoby kromě policie. Tady policii pomáhá profilovačka. Kniha je napínavá, na konci akční a nemá nudná místa. Pro mě velmi povedené a určitě si přečtu pokračování, bude-li.

31.05.2020 5 z 5

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Pierre v této knize s láskou a něhou vzpomíná na svoji práci, milované kolegy a přátele. Čtení této knihy je milé, pozitivní a s úsměvem na tváři. Tak jako byly jeho filmy, pokud si vzpomínám. Vřele doporučuji.

16.05.2020 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Kniha je napsána tak, že je pohlazením na duši.

02.01.2020 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Velmi milé pohodové nenáročné čtení.

06.08.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Výborná detektivka, kterou zavřete až na konci. Kdo a proč, tak to jsem neodhadla.

19.01.2019 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Zajímavý příběh v knize s krásnou obálkou o dámách-sochařkách, které chtěly prorazit v umění v době, kdy v něm vládli muži. Je to také kniha o lásce, přátelství, nepochopení, zradě a odpuštění.
Camille musela být velkou část svého života velmi opuštěná a nešťastná.

17.07.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Knihu jsem poslouchala v podání Simony Postlerové v autě cestou do práce a z práce. Jelikož jsem začala jezdit stále pomaleji, začala jsem si ji nosit raději domů. :-) Výkon Simony Postlerové je výborný. V paměti mi utkvěla pasáž, kdy Tom jede k identifikaci těla.

01.06.2018 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha mi připomněla film Skleněné peklo.

24.06.2023 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Jsem velmi ráda, že jsou mezi námi lidé s bujnou fantazií a ještě takhle skvěle to umí napsat a podělit se s námi čtenáři. Za mě rozhodně báječné čtení, při kterém jsem se výborně bavila. Děkuji autorům :-)

06.03.2021 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Poslouchala jsem audioknihu. Připadala jsem si jako v divadle, výkon herců skvělý, hudba vytvářela ponurou až mrazivou atmosféru. Tak jak to mám u audioknih ráda. Prostě zážitek. Tak a teď to ale... Kdybych knihu četla, myslím, že by mě nezaujala. Sám příběh na mě nezapůsobil.

20.10.2019 4 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Smekám před autorem. Jeho popis KV jako umírajícího města je velmi výstižný a pro mě zároveň bolestný. Příběh je místy nechutný krvák, motiv mě překvapil. Pro mě za 3,5.

07.09.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Nenáročné, vtipné a velmi čtivé. Autorku mám ráda a touto svojí knihou mi rozhodně zpříjemnila dva večery. Těšila jsem se, jak to dopadne, i když příběh byl velmi předvídatelný. Na konci knihy jsem si pak říkala ještě néééé, ještě chci pokračování a to už jsem si dlouho neřekla. Tak za mě rozhodně plný počet hvězd. :-)

05.03.2019 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Skvělá česká detektivka z vesnice. Pan Sýkora se pro mě stává nejlepším autorem detektivek na domácím hřišti.

03.02.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Každou přečtenou knihou tohoto autora si říkám, že ta další nemůže být tak dobrá a ona je lepší. Autora si přidávám do oblíbených.

13.01.2018 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Skvělé letní čtení na dovolenou. Jen konec se mi zdál poněkud rychlý.

06.08.2023 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Objev této knihy mě naplnil radostí a očekáváním. Patrně byla má očekávání příliš velká neboť tento příběh mě nenadchl. Hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli.

02.02.2022 3 z 5