alnahu alnahu komentáře u knih

Manželství bez krizí Manželství bez krizí Margery D. Rosen

Autorka nabízí pohled do manželství jiných lidí a co víc-přináší i řešení všemožných krizových situací.

Polévky Polévky Jitka Rákosníková

V knize Jitky Rákosníkové najdeme ověřené postupy, skvělé tipy, recepty na polévky klasické i originální.

Nebezpečné dámy Nebezpečné dámy Natalie Fox

Když Jess ,mladá podnikatelka zmešká letadlo do Londýna ,požádá svou sestru Abigail , aby ji zastoupila na důležité pracovní večeři s jistým Williamem a ten zase na ni pošle svého bratra Olivera . Klubko lží a falešných identit se beznadějně zamotává . V knize se dočteme kdo vlastně našel správného partnera.

12.01.2015 3 z 5

Amanda se vdává Amanda se vdává Jenny Colgan

Příjemné čtení , co vše se může stát okolo svatebních příprav.

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Romantická komedie o mstivé novinářce a mužích prevítech, kniha končící happy endem. Zábavné čtení.

08.01.2015 4 z 5

Synové Marie Terezie Synové Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Marie Terezie porodila šestnáct dětí z toho pět chlapců, které porodila mezi dvacátým a čtyřicátým devátým rokem. Na rozdíl od svých sester přežili dětský věk. Dva ze synů se stali za života císaři. M. Terezie se chovala ke svým synům stejně ,jako k dcerám. Jejich výchově se však věnovala důsledněji a pečlivěji ,než u dcer. U synů byl předpoklad ,že se stanou vladaři a syn Josef II. jejím následníkem. Velmi dobře popsaný život a osud pěti synů.

08.01.2015 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Marie Terezie porodila 16 dětí z toho jedenáct dcer a pět synů. Vysokého věku se nedožila žádná z dcer. Kniha seznámí s osudem každé dcery Marie Terezie . I dospělé dcery a syny zahrnovala matka radami a napomenutími, chválila je i kárala, vytýkala nedostatky a radila co dělat. M. Terezie byla pro své děti oporou a nejdůležitější osobou jejich života. To dokládá rozsáhlá korespondence matky s dětmi v této knize.

08.01.2015 5 z 5

Pekárnománie Pekárnománie Radka Hrevušová

V této jedinečné knize najdete přesné návody , doplněné fotografiemi ,nejen na domácí chléb.

06.01.2015 5 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Třešínka - krásná přezdívka pro dívku.Román plný lásky ,citu i žárlivosti, mě naprosto nadchl.Doporučuji všem romantickým duším.

22.12.2014 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Podle mne nejde o sladký románek červené knihovny ,ale příběh ze života, který šťastně skončí. Bohužel ne všechny ženy ,jako Marie ,najdou v sobě takovou odvahu aby se od svého tyranského manžela odešly. O takovýchto případech denně slyšíme a možná by tato kniha leckteré ženě pomohla v odhodlání změnit svůj osud.

12.12.2014 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Velmi krásný , působivý příběh ,jedné velké rodiny ,kterou spojuje ,svojí moudrostí stará paní. Rodina se schází každoročně o vánocích na samotě v Modrém domě, kde řeší společně své životní problémy. Staré paní je sedmasedmdesát a oplývá moudrostí a láskou ke všem svým dětem a vnoučatům i přesto že vidí jejich nedostatky. Krásné čtení, právě o Vánočních svátcích.

02.12.2014 5 z 5

Bylinky - Nejlepší druhy a odrůdy Bylinky - Nejlepší druhy a odrůdy Marie - Luise Kreuter

V této knížce najdeme přehled našich nejznámějších bylinek, odkud pochází ,rady jak a kde je pěstovat v souladu s přírodou -kdy sklízet a jak skladovat i použít bylinky v domácnosti.

30.11.2014 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem.Velmi napínavý děj i když trošku pro nás neuvěřitelný ,ale vše je možné.Takto bych nechtěla dopadnout ležet v kómatu ,slyšet co se děje a nemoci nic dělat ani se bránit brr-děs.
Kdo má rád napínavé knihy tuto rozhodně doporučuji.

27.11.2014 5 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Velmi milé čtení.

14.11.2014 5 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Přečetla jsem všechny tři díly a moc se mně líbily.Zvláště tento, hned bych vyrazila do uliček v Provence a vybírala nejlepší pečivo nebo uzeniny,popíjela ke všemu dobré vínko ,jak nám autor popisuje.Též se mne moc líbilo ,jak francouzi vybírají nejlepší olivový olej a jak je úžasně zdravý, tak jsem nelenila a hned jsem si extra panenský též pro zdraví pořídila.Knihy doporučují přečíst, je to prima oddychovka.

04.11.2014 5 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Velmi smutný příběh ,který nám vypráví Urmila z Nepálu,jak se zachází s dívkami z chudé rodiny. Když si porovnáme naše děti,jak se mají skvěle a přesto si stěžují,že musí chodit do školy,psát úkoly a osud dívek z Nepálu ,které musely tvrdě otročit od raného věku,kdy byly rodinou prodány do otroctví,protože je rodina neuživila.Jak rády by tyto děti navštěvovaly školu a právě Urmila nás seznámí s nelehkým osudem dívek z Nepálu a též jak ona sama působí ,aby se takto nedělo.Pro nás nepochopitelný příběh,stojí za přečtení.

04.11.2014 4 z 5

Fetiš Fetiš Tara Moss

Mě se prvotina Tary Moss ,celkem líbila i z důvodu, že scény okolo vražd ,kdy jsou ženy znetvořeny, autorka popsala pouze náznakem. Další její knihu bych si určitě přečetla.

27.10.2014 5 z 5

Fresh diet Fresh diet Katarina Skybová

Rádce ,jak zhubnot :základní 3 pravidla FRESH DIETY jsou jíst 5 x denně ,zvyšovat příjem potravin s podílem vody,snižovat množství sacharidů,rádce jak trvale zhubnout

21.10.2014 5 z 5

Levandulová princezna Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Příběh o levandulové princezně-jak nazýval Karel IV.-svou manželku Blanku z Valois ,byl průměrný, ale dal se číst. Měla jsem pocit, že se v knize víc popisují avantýry Jana Lucemburského - otce Karla IV.

11.09.2014 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Právě čtu-je to pěkně napínavé.........dočetla jsem a doporučuji přečíst, mě se moc líbila.

11.09.2014 5 z 5