alnahu alnahu komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak toto byla jízda.Kniha napínavá již od začátku.Hlavní hrdinka tohoto psychothrilleru ,doktorka Nora,byla skvěle vykreslená a i její povaha ,ta byla hodně složitá-neustále ji doháněla minulost a strach,aby nebyla jako její otec.Autorka také barvitě popsala prostředí a atmosféru a tak nás nechala vcítit se do příběhu a nechat nás v napětí do úplného konce.

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Tentokrát nám Kristýna naservírovala psychologický thriller na téma domáciho násilý.V knize autorka rozpletá příběh jedné rodiny a postupně odhaluje jejich děsivé tajemství - rozuzlení je naprosto překvapivé.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Mrazivý detektivní thriller z českého prostředí,který nemá chybu
Příběh byl opět čtivý a napínavý i když tušíme tentokrát vraha již od poloviny knihy-prostě super.

Jahody se šlehačkou Jahody se šlehačkou Hana Prošková

Toto je má nejoblíbenější kniha detektivních povídek z pera paní Proškové.Její knihy ani po letech pro mne neztratili své kouzlo.

Aletta, má dcera Aletta, má dcera Ellen Keith

Drama ,které se odehrává v Amsterdamu za druhé světové války.Příběh dvou sester ,které válka postaví proti sobě.Johanna se ujme židovského sirotka Alettu a zachrání ji před deportací.S manželem pomáhají organizovat místní odboj.Manžel její sestry Liesbeth je stoupencem fašistické strany a ta se navíc ještě zamiluje právě do jednoho z těchto členů.A právě to navždy zpřetrhá rodiné pouto mezi sestrami.

15.04.2024 4 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš Nora Roberts

Příběh, který nás nenechá chladnými,obzvláště proto,že se věnuje obchodu s nezletilými dívkami.Ty někdo unáší přímo z ulice,aby je převychoval a připravil k prodeji dál,pro sexuální hrátky.A tak se Eva Dallasová s vervou pouští do tohoto složitého připadu,aby ho co nejdříve vyřešila a všechny zachránila.Autorce se podařilo nás udržet v napětí, až do konce .Za mne případ dost děsivý,ale přesto se mi četl dobře.

11.04.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Další skvělé propracovaný díl v kterém inspektora Josie Quinnová pátrá po své sestře Trinty.Ta záhadně zmizela,ale její věci zůstali v chatě,kde přebývála.Josi nemá tušení co se s ní stalo a jeli vůbec naživu a tak pro ni začíná závod s časem.Zápletka je jako vždy výborná a vraha tušíme již od začátku.Opět výborný díl této série v kterém se dočteme i něco ze soukromého života Josie.Již se těším na další knihy této autorky,již je mám v knihovně objednané.

10.04.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Již třetí detektivní příběh od této české autorky.V příběhu nás zavede do Příbrami, kde vyšetřovatelé Tomáš a Honza,řeší záhadné úmrtí Radka Bíliny,který byl nalezen mrtví na lavičce a tak se rozvine docela složité vyšetřování. Motiv vraždy byl zajímavý a možných vrahů několik.Poručík Tomáš Vyskočil řeší v knize I svůj osobní život,jeho manželství je na hranici rozpadu.Opět skvělá Česká detektivka.

08.04.2024 4 z 5

V dobrém i ve zlém V dobrém i ve zlém Fernando J. Múñez

Druhá závěrečná část příběhu Clary,která pracuje v kuchyni vévody z Castamaru,kde povýšila na hlavní kuchařku.Clara se zamiluje do dona Diega,ani ona mu není lhostejná,ale celé to komplikuje přísná hospodyně-tak se dočkáme spousty nástrah a intrik.Nenáročna oddechovka v které jsem se sice nějakého velkého děje nedočkala,ale díky dobové atmosféře se tento historicky román dal číst.První díl se mi líbil víc.

08.04.2024 3 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Fernando J. Múñez

(SPOILER) Nenáročny historický příběh, který nás zavede do Španělska roku 1720.Tam žije hlavní hrdinka Clara Belmonteová v rodině vážného lékaře,otec dohlíží na její vzdělání.Po jeho náhlém úmrtí zůstane Clara bez prostředků a musí se o sebe postarat.Její velkou zálibou je vaření a to jí přivede do domácnosti zdejšího vévody z Castamaru.Její začátky v zdejší kuchyni nejsou lehké,musí čelit nepříjemné hospodyni,která zde vládne v celé domácnosti.Mezi Clarou a vévodou,díky novým jídlům vznikne zvláštní pouto.Těšim se na další díl,jak se bude vztah mezi nimi rozvíjet a jestli Clara ústrojí zdejším intrikám.

01.04.2024 5 z 5

Šílená babička Šílená babička Martina Boučková

Další z povedených, humorných knih od této autorky u které se pobavíte a odpočinete si-i když Past na sňatkového podvodníka se mi líbila přeci jen o trochu víc.
A taková babička do rodiny je poklad a hold -:Rodiče si nevybíráš ,někdy se před nimi ani neschováš.

01.04.2024 5 z 5

Břemeno minulosti Břemeno minulosti Dominik Dán

Již ve dvatřicátém díle s detektivem Krausem a Canisem a jejich kolegy Burgerem a Hanzelem v dalším případě.Tentokrát nebudou pátrat po žádné politické kauze,ale vydáme se na půdu školy,kde si pan profesor zařídil docela slušný byznys, ale nakonec na něj doplatil.Opět dobrá detektivka.

27.03.2024 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Tento příběh ze života měl trochu pomalý rozjezd,ale pak se rozjel. Silný příběh o obrovské zradě,sobectvi-které dokázalo zničit celou rodinu a rozbije ji právě na úplné střepy.Dokážu si docela představit,že se i toto může stát.Knihy ze života od této autorky,čtu velmi ráda,jsou takové reálné.

27.03.2024 4 z 5

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Thomas Leoncini

Krásný filozofický příběh k zamyšlení, který se mi moc líbil.V příběhu se dočteme o muži ,který byl bohatý,mohl si koupit vše na co si vzpomněl,ale přesto nebyl spokojený.Jeho život se od základu změnil,když se vydá žít do přírody a najde zde svůj klid i díky kocourkovi začne znovu žít.

Malá ukázka z knihy,jak se sblížili: Konečně jsem se ocitl pouhý krok od odhalení neznámého návštěvníka.Zdalo se ,že zvuky náhle utichly,nahlédl jsem klíčovou dírkou,ale nic podezřelého jsem neviděl.Vší silou jsem rozrazil dveře-naproti mě seděl zrzavý ustrašený kocourek s přenádhernýma modrými očima.:Kde ty jsi se tady vzal?"zeptal jsem se,jako bych očekával odpověď.Vydal jsem se k němu vystraseně zamňoukal a zasyčel,až jsem zahlédl dva hezké špičaté zoubky a malinké,avšak velmi ostré drápky, které opatrně natahoval a zase zatahoval.Na každé mé slovo reagoval kroucením hlavičky,jako by chtěl očima zahlédnout každou zvukovou vlnu,která doléhala k jeho nastaveným ouškám.Abych získal jeho důvěru,začal jsem na něj mluvit uklidňující tónem.Na malý okamžik zaváhal,ale potom své tlapky položil na mé prsty a začal je zkoumat.Vypadalo to ,jako by prožíval tytéž pocity jako já.To nádherné stvoření Matky přírody položilo své tlačítky do mé dlaně a silně se o mě otřel.Poprvé v životě jsem se cítil být ,součástí živé přírody.

24.03.2024 5 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

Dojemný příběh s pěknou obálkou. V kterém se vydáme s Patricií na jih Švédska.Tam žila její sestra,která záhadně zmizela beze stopy.Patricie po ní zde pátrá,ale ne všichni jsou ochotni jí pomoct .Příběh je napsán ve dvou časových liniích,v současnosti a v minule době ve 20.století,80 let.Autorka skvěle popsala atmosféru městečka.Za mě docela poutavý román.

22.03.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Povedené příjemné čtení-rozdělené na několik částí a každá je věnována jedné z Gazel žen,které se kamarádí již od školy.Každá má své trápení i radosti a tak se vzájemně podporují.Další z povedených knih od pana Hartla psána s humorem jeho vlastním -bavila mě.Ještě mi schází si přečíst jeho knihu Prvok,Šampón,Tečka a Karel-tato kniha na ní navazuje.

20.03.2024 5 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

Jako milovnice kočiček a protože jsem alergik na jejich chloupky ,tak jsem sáhla alespoň po této knížečce o kočičí kavárně. V té se setkávají v různých příbězích kočičky s lidmi. Milá knížečka k zamyšlení.

18.03.2024 5 z 5

Manžel a... dítě z minulosti Manžel a... dítě z minulosti Alena Jakoubková

Další z odpočinkových knih ze života od této autorky, která vždy napíše knihu na jiné téma. Ani v této knize nechybí láska, rodinné vztahy ,ale i nevěra a její super ženy, které stíhají vše a právě proto její knihy čtu ráda.

18.03.2024 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Psychologické drama,které se odehrává v záhadném domě, daleko od civilizace ve skotské divočině. Tam nastoupí ,jako chůva mladá Rowan,ovšem netuší, co vše ji za překvapení v tomto tajemném domě čeká a nejen to.V domě je vše naprogramováno, ale dochází zde čím dál víc k různým záhadám,které ji přivádí k šílenství. Kniha byla napínavá s tajemnou atmosférou-to se mi líbí a tak jsem si tuto knihu skvěle užila.

14.03.2024 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Napínavý,skvělý thriller s promyšlenou zápletkou.Přiběh psychického vyšinutí,lidského přátelství i rodinných vztahů.Konec je opravdu překvapivý.

11.03.2024 5 z 5