allyce allyce komentáře u knih

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Dominik Dán píše lidsky, sugestivně, míchá odbornost, napětí, humor... Například úvodní scéna s kopáči, kterým nechtěně upadne rakev, je dokonalá. Nečekejte akčnost a aleje mrtvých, ale poctivé vyšetřování po česku, vlastně po slovensku :-) Vyšetřovatelé jsou normální chlapi, kteří jsou někdy k zulíbání a někdy na ránu válečkem po hlavě.

03.04.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Opravdu skvostné dílo, úžasná rodinná sága, na kterou jistě nikdy nezapomenu.

09.10.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Pro mne je tato kniha dokonalost sama, přesněji řečeno, její překlad je dokonalý. Když k tomu přidáte vlastní představivost a vybarví se vám jednotlivé postavy, které v těch školních lavicích sedí, vy sami se začnete válet smíchy. Tento humor mi sedl na tisíc procent a myslím, že spolucestující ve vlaku, kde jsem knihu četla, z toho mají zážitek dodnes.

24.11.2017 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Cela číslo 17 je opradu brilantní detektivka, která mi stoprocentně sedla. Hlatala jsem každou větu, příběh mě přitahoval a zároveň odpuzoval svou vězenskou syrovostí, emoce se mnou mávaly tak, že mi až v polovině knihy došlo, že se někam ztratila má oblíbená mordparta. Nakonec se objevila a byla opět skvělá, jako vždy.

03.04.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nádherná kniha. Nesrovnávám s Owem, první je vždy první, ale Britt-Marie si zaslouží rovněž plný počet. Hřejivý pocit mám po přečtení, bylo to lidské, milé, dojemné i vtipné.
Zajímalo by mě, jak by Britt-Marie a Owe spolu fungovali jako manželé :)))

02.07.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Chválím autorku a knihu doporučuji těm, kteří nepotřebují v jedné knize deset vražd, hektolitry krve, super výkonné technické metody vyšetřování a nadlidsky nadaného vyšetřovatele. Doporučuji těm, kterým jedna vražda stačí a baví je sledovat způsob myšlení a vyšetřování jednoho sympatického samorosta, v tomto případě soukromého detektiva, za pomoci mladé, snaživé dívky na výpomoc. Humorné scény (není jich moc), vyplývající ze spojení tak nesourodé dvojice mě pobavily a celek je prostě super.

28.06.2017 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Kdo nezažil, nepochopí. Proto je zde tolik protichůdných názorů na tuto knihu. Všichni ti, kteří se nikdy v životě osobně s psychopatickým jedincem nesetkali, knihu odsoudí jako hloupost, přeci nikdo nemůže být tak naivní jako Hana a nikdo tak zle jednobarevný jako Milan. Ostatní, kteří nějakého "Milana" nebo "Hanu" v životě potkali uznají, že děj není mimo realitu, realita je ještě horší.

25.05.2018 4 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Perfektní, skvělé, dokonalé... Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem zatím četla. Mám určitou představu, jak vypadá scénář pro film, proto obdivuji autora za to, jak s bravurou a citem přepsal suchou řeč scénáře do bezvadného, čtivého celku. Psychologie postav prokreslena až na dřeň, chvíli s nimi soucítíte, pak je nesnášíte, obdivujete i nenávidíte. Kniha silných emocí, které vás přinutí zaujmout jakýkoliv postoj, jen ne lhostejnost... Doporučuji s nadšením.

28.04.2019 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Svérázná Dolores v jednom okamžiku otevřela pusu a zavřela ji až s poslední tečkou. Během jediné noci na policejní stanici povyprávěla neopakovatelným způsobem několik desetiletí svého života.
Hned s první stránkou jsem úmyslně zapomněla, kdo je vlastně autorem této knihy a opravdu si jen vychutnávala každičkou větu. Vůbec nejsem zklamaná, že se nejednalo o hororovou knihu, což by se mi stalo, kdybych stále myslela na to, že autorem je mistr King. Ba právě naopak, jsem ráda, že se jednalo o "obyčejný" příběh, který je ovšem napsán mistrně a dokonale. Dolores mi přirostla k srdci a panu Kingovi skládám poklonu za tu spanilou jízdu, kterou mi připravil.

14.09.2018 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

I pro mne byla tato kniha nevšední zážitek a absence přímé řeči mi zde přišla geniální. Autorka vypráví strhujícím způsobem o všem obyčejném i mimořádém v životě hlavních postav i těch, co se kolem jen mihnou. Obdivuji autorku pro její nadhled, sarkasmus, hřejivou lehkost vyprávění, dar používat všechny možné tvary slov a vytvářet souvětí, z kterých se točí hlava. Nádhera!

10.05.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Napínavé od začátku do konce, děj jede tak rychle, že málem nestačíte otáček stránky. A když otočíte tu poslední, je vám líto, že už žádná další není.

Když jsem si pročítala některé komentáře, donutilo mě to zamyslet se nad tím, proč jsme schopni přímo "milovat" člověka (byť vymyšleného), který zabíjí jiné lidi. Ano, je sympatický, mladý, krásný, ano stalo se mu bezpráví, vzali mu roky života, všichni mrtví jsou prevíti nejhrubšího zrna...........
Můj závěr je ten, že jsme toho schopni, protože to byl záměr autora. Tady je vidět jeho nadání a mistroství slova. Svým literárním uměním dokázal naše morální hodnoty posunout tak, abychom Sonnyho milovali, byť je vlastně odsouzeníhodným vrahem.

11.09.2018 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další mistrovského dílo mého oblíbeného krále, který nemá jen nadání, ale obrovský dar. Dar uchvátit a zaujmout natolik, že svět kolem mizí a zůstává jen ten, který nám předkládá.

09.07.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Opět skvělá kniha mistra Kinga. Děsivý příběh, který se rozjíždí zvolna a nabírá rychlost hurikánu. Závěr morbidní, hrůzný, přesto dokonalý.
Jsem ráda, že knihu mám půjčenou z knihovny a mohu ji vrátit. Protože pohled na obálku s kočičí tváří mě od určité chvíle děsil tak, že jsem si knihu navlékla do obalu z veselého letáku z Lidlu, který sundám až před knihovnou :-)

20.11.2017 5 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Můj dojem bych popsala následovně: Jste pozváni na několika denní výlet s tím, že si cestou a zejména na závěr užijete spoustu vzrušujících chvil, budete se bát a odnesete si zážitek na celý život. V radostném očekávání se vydáte na cestu a vůbec vám nevadí, že jdete po nehostinné planině... Za tři dny ale již máte této nudné cesty plné zuby, jste unavení, vyčerpaní, zklamaní natolik, že i když se nakonec dostanete do temného lesa plného duchů, je vám to úplně a naprosto jedno. Nezajímá vás to a jediné co si přejete je, aby to už konečně skončilo.

27.05.2019 1 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Další skvělý tah pana Dána. Jeho knížky jsou pro mne lahůdkou, která se mi nepřejídá. Chut roste s každou další knihou. Jen se bojím, že mi lahůdky brzy dojdou, protože ač je pan Dán jistě plodný autor, přeci jen nebude stíhat můj apetit.

22.05.2019 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nezbývá než doporučit, pan Nesbo prostě umí.... a závěr fakt překvapení. Kdo to uhádl předem, má můj obdiv :)

23.01.2019 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Děj je napsán tak sugestivně, že vám doslova omrzají všechny části těla a dech se sráží do krystalků ledu. Četla jsem s nadšením (skvělá kniha), lítostí (chudáci námořníci), odporem (krysy u zemřelých) i strachem (monstrum z ledu). Kniha je velmi emotivní a věřila jsem autorovi každé písmenko.
Doporučuji!!!

07.11.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Ano, geocaching mě bavil, mám ráda hádanky, hloubání, hledání, prostě vše, co není patrné na první pohled. Námět tedy super, skrývačky výborné. Jen ten policejní sbor byl nějaký divný. Nikdo mi k srdci nepřilnul, jejich pracovní vytížení mě míjelo, osobní život mě nezaujal.

29.06.2018 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kdo čeká akční děj, bude asi zklamán. Knihu bych přirovnala ke klidnému, tichému večeru, kdy se z noční oblohy vytrvale sypou malé vločky sněhu, které se odráží ve světle pouličních lamp. Přihlížející vnímá tu teskně snivou atmosféru, která se rozpíná do celé jeho bytosti a zcela si jej podmaní...

15.06.2018 4 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Brilantní a nestárnoucí, takový je román Všichni lidé bratry jsou. J.M. Simmel je dle mého geniální autor a je velká škoda, že si nic nového již od něj nepřečteme. Vše ostatní již bylo v komentářích napsáno a já se k těm oslavným připojuji. Doporučuji!!!

01.03.2018 5 z 5