Allla9 Allla9 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Před Bohdanou se postupně rozkrývá život její rodiny. Děj knihy začíná před II. světovou válkou a pokračuje vládou komunistů. Hlavní příběh, život Bohdany, se odehrává po roce 1993, kdy končí základní školu. Zpracování knihy, s vracením se do minulosti, se mi moc líbilo.

05.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

To bylo tak krásně napsané, že mě mrzí, že jsem dočetla poslední stránku.

19.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

K této knize již bylo napsáno vše, čím zaujala. Mě zbývá pouze zopakovat: krásné, čtivé... a snad dodat, že doporučuji k přečtení.

30.01.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dlouho jsem v knihovně na knížku čekala. A vyplatilo se. Je zde zachycený život na jedné vesnici, a to bez přikrášlování. Rozebírají se zde složité vztahy mezi sousedy, ale i v jednotlivých rodinách.

09.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mě kniha silně zasáhla. Je až nepředstavitelné, jaké zlo si lidé mezi sebou dokážou způsobit.

03.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

S Erikou Fosterovou jsem prožívala chvíle napětí a strachu. Ráda se s ní setkám i v dalším pokračování.

30.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět krásné a milé setkaní s paní spisovatelkou Mornštajnovou.

27.03.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jsem ráda, že jsem objevila pro mě neznámou autorku. Ráda si přečtu vše, co napsala. Čeká mě celá řada detektivních příběhů, u kterých se zaručeně nebudu nudit.

26.11.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha podle skutečných událostí chytne za srdíčko.

28.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knížka byla silná - a to do počtu stránek, ale hlavně, co se týká obsahu. Zachycuje období od roku 1921 až po rok 1945. Skvěle je zde zobrazené okolí Karvinné (jak se tehdy město jmenovalo) a osudy jednotlivých rodin, které jsou mnohdy smutné. Doporučuji k přečtení.

01.03.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Chci přečíst celou sérii. Zatím se mi oba díly líbily. Je zde více děje a vyšetřování, ne jen samé vraždy. Jsem zvědavá, co mi připravila paní spisovatelka v další knize.

26.12.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Každý člověk je chybující, ale je potřeba se nevzdávat a jít dál.

26.04.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hezky napsaná knížka, kterou čtete jedním dechem. Šumavská vesnička, odtržená od světa, si žije svým poklidným životem. Sem přijíždí Linda, aby pátrala po kořenech svých předků.

18.05.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Zvláštně strohý styl vyprávění. Drsná příroda vychovává drsné lidi. Ale pod tímto povrchem se skrývají lásky, naděje i zklamání. I tato autorova knížka se čte jedním dechem.

16.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

V této knize najdete všechno: lásku, zklamání, závist, nenávist, zradu, utrpení ... . A všechno je zpracované s citem. Velice silný čtenářský zážitek.

13.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem si říkala, páni tolik stránek. A najednou byl konec a já bych klidně pokračovala. Neuvěřitelný zážitek.

22.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásné splynutí s přírodou, její popis a láska ke všemu živému, co z ní pochází - to vše si zaslouží plný počet hvězdiček.

23.03.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Celkem neobyčejný příběh obyčejné mladé ženy. Co na tom, že je ráda hlavně sama. Je prostě introvert. A že je i misantrop? No, tak prostě nemá ráda lidi. Ale i ona má své city a umí se zamilovat. A to se pak dějí věci. Netřeba dodávat, že humor zde doopravdy nechybí. Pak přijde druhá část knihy, kde se vše postupně rozplétá a vysvětluje. Zde mi ukápla i slzička.

18.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dokonale rozebrané vztahy mezi sousedy a přáteli. Postupně vyjde najevo hodně tajemství. Život v žádné rodině není ideální na sto procent. Lži, lži a zase lži - tím se musí prokousávat vyšetřovatelé Webb a Moenová.

11.05.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný příběh plný odhodlání a víry v život.

30.08.2020 5 z 5