Allena24 Allena24 komentáře u knih

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

S knihou se známe léta, ale až dnes jsem se stala její hrdou majitelkou. Připomněla mi mé dětství. Je to krásná kniha a ty ilustrace....prostě nádhera.

28.08.2018 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Mafiánská romantická pohádka.

"Když ti to nebude trvat dlouho,
budu tu na tebe čekat třeba celý život."
Oscar Wilde

04.01.2024 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Úžasné. Knihu jsem znovu četla po dlouhé době. (Viděla jsem i filmové zpracování.) Mickey Haller patří mezi mé knižní oblíbence. Doporučuji.

15.09.2023 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tento historický román hodnotím jako čtivou pohádku pro dospělé 5*.

24.08.2023 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Tohle bylo "ONO". Já se bavila, nic neřešila a jen si užívala. Už mám připravený další díl, který si naordinuju až bude třeba zvednout energii.

25.05.2023 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Poslouchala jsem audio, dle mě byla skvělá prezentace, bavila jsem se.
Jen druhá půlka mi přišla rozvleklá (méně by bylo více).

17.05.2023 4 z 5

Skládačka Skládačka Ed McBain

Kdysi jsem viděla v televizi film. Při čtení se mi děj vybavil i s rozuzlením.
Přesto mě kniha bavila a má za 5*.

10.01.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Čtivé, napínavé, akční.
Krátká citace: "...obě víme, že největší vítězství v bitvě je, když k žádný nedojde..."

23.10.2022 5 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Fajn odlehčené oddychové čtení s atmosférou "dávnověku". Jak se žilo bez mobilů, zato s čichací solí.

06.10.2022 4 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Poslouchala jsem audioknihu parádně namluvenou Pavlem Soukupem. Pro mne úžasné znovushledání s bratrem Cadfaelem. Opakování příběhu po letech bylo milé až pohádkové.

02.10.2022 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Kniha na mě zamrkala v knihovně. Přidávám se ke spokojeným čtenářům, kteří si libují, že je to příjemná změna od detektivek. Anglický venkov má své kouzlo, i když doba ve které se román odvíjí je těžká.

01.10.2021 5 z 5

Hop nebo trop Hop nebo trop A. A. Fair (p)

Nemohu si pomoci, dvojice detektivů (chytrý Donald Lam a jeho svérázná partnerka Berta Coolová) se mi dostala pod kůži. Prostě mě baví. Pro mě parádní odpočinkové čtení. Jasných 5*.

13.07.2021 5 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Tak u této knihy jsem se v hodnocení zasekla...4* nebo 5*. Nakonec jsem 4 opravila na 5. A trochu si vynadala, že jsem rozmazlená a náročná. No jo no...znovu ji číst nebudu, ale spokojená jsem a koneckonců četla jsem i ve 3 ráno :-).

10.07.2021 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Docela jsem byla překvapená, že se mi dobře vybavuje děj. I proto dávám 5*.
Mimochodem film je na čsfd momentálně hodnocen 28%.

31.05.2021 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Dobrá oddechovka. Americký genealog Jefferson Tayte mi přišel reálný. Těším se na další díl.
I naše rodina má odnož v Americe a ta se velmi zajímá o svou minulost. Jsou hrdí, že mají příbuzné v Čechách, chlubí se tím. Na internetu si vedou strom života.

18.05.2021 5 z 5

Útočník Útočník Evan Hunter (p)

Příběh mě chytl, proto se na hodinkách ukázalo něco po druhé hodině, když jsem šla spát. Dala bych 5 hvězdiček, ale...tu jednu jsem vzala, protože jsem milovnicí zvířat a vadilo mi, že jsem se dozvěděla - cituji z jednoho komentáře:" ....ako sa vyrába Nescat ;)."

02.02.2021 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Kniha, kterou doporučuji k přečtení a pana Františka Niedla si dávám ke svým oblíbeným.

30.12.2020

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Při čtení se mi v hlavě "promítal" dávno viděný film. Vůbec mě to nerušilo, naopak to považuji za nadstandard. A jak jinak, musím dát za 5*.

21.12.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Poslouchala jsem audio skvěle načtené Reginou Řandovou. Neměla jsem žádná očekávání (dle komentů soudím, že to bylo velké plus) a tak jsem byla spokojená s tím, co mi pí. Řandová naservírovala (hezky pod nos).

26.09.2020 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Pro mne silné téma . Už použitá slova v popisu knihy "psychopatický sběratel motýlů....klinicky přesná studie chování člověka...", byla dobrým vodítkem.

23.07.2020 5 z 5