Allena24 Allena24 komentáře u knih

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Maggie udělala jsi pro mě tuto knihu srdcovkou. Myslím si, že každého, kdo má rád čtyřnohé kamarády tato "detektivka" dostane.

03.04.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla v rekordním čase. Souhlasím se simi28. A také doporučuji.

17.05.2018 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Za mě jsou Ukradené životy lepší než první díl. Námět je hodně drsný.
Autorka píše čtivě. Jen mi stále nesedí inspektorka. Tak snad příště Lottie.

03.04.2023 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Do svého komentu si půjčuji slova, která napsala Metla: Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie.

12.04.2021 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Kdysi jsem viděla filmové zpracování se slečnou Marplovou, která v knize (k mému překvapení) nefiguruje. Nedovolím si hodnotit, která varianta je lepší. Mě se velmi líbila pointa příběhu.

15.12.2020 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Mně se kniha líbila. Bavila mě skupinka motorkářů. Jen té hnusoty bylo moc.
Odhaduji, že kniha nesedne každému.

09.07.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

I pro mě to byla parádní trefa. Knihu jsem nemohla odložit, jasných 5*.

14.05.2023 5 z 5

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Zamotané to rozhodně bylo, ale i tak jsem se bavila. Dostala mě atmosféra, ironie a humor.

17.01.2023 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Řím, Benátky na počátku 16. století. Byla to drsná doba a pro většinu hrozné podmínky pro život.

"Od té doby, co ležel v posteli, pochopil, že naděje je vzácné zboží."

17.01.2023 4 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

JT mě baví. Dokáže udržet mou pozornost. Těším se na další setkání.

01.10.2021 5 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Začalo to (pro mne) neodolatelným přebalem knihy a pokračovat to bude dalšími díly.
Doporučuji.

02.08.2021 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Z této knihy mám rozporuplné pocity.
Chvílemi mě vtáhla a zaujala, ale mělo to i druhou stranu, kdy mě právnička Lily neskutečně iritovala.

20.02.2021 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Profesor Theo Cray mě baví. I když mi přišlo, že v tomto příběhu na mě vykoukl chvilku i Dexter, což mi moc nesedělo. Přesto se těším na další díl.
U Teorie vraždy mě dostala obálka knihy, kterou jsem se kochala. Za mě fakt povedená.

23.01.2021 5 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Při čtení jsem si uvědomila, že je to pro mne příjemné opáčko. Dokonce jsem si celkem rychle vybavila děj. Kniha se mi líbila tehdy i teď.

14.07.2020 5 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Poslouchala jsem audioknihu s hlasem p. Martina Písaříka. Této knize se povedlo odvést mou pozornost od běžného dnešního dění. Za skvěle popsanou atmosféru New Yorku poloviny 19. století, za lehký sarkasmus a příjemný hlas dávám 5*.

10.07.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Knihu jsem již kdysi četla, teď jsem měla příležitost si ji poslechnout namluvenou Janem Vondráčkem. A smekám pomyslný klobouk..za mně super a doporučuji.

28.03.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Přidávám se na stranu spokojených čtenářů a ráda dávám 5*. Panu spisovateli děkuji za postavu Adama a jeho sarkasmus.

20.02.2020 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

I pro mě to byla poklidná klasická detektivka. Díky komentářům jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Nedá mi to a do svého komentu přidávám kousek, co mě pobavil: Kadegovi bylo asi pětatřicet, měl podsaditou postavu a kulatý, téměř dětský obličej, poněkud odstávající uši a na hlavě velkou lysinu. A považoval se za neodolatelného.

02.02.2020 5 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Kniha má kouzlo staré dobré detektivky a za to přidám hvězdičku.

04.12.2019 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Jsem ráda, že knihu vlastním, přečetla jsem ji 2x a ještě si po čase poslechla audio. Jsem fanda pana Herriota. Doporučuji.

12.09.2019 5 z 5