Allena24 Allena24 komentáře u knih

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Audiokniha. Mně se poslech líbil (někdy až tak, že jsem šla dost pozdě spát). Těším se na pokračování.

10.11.2021 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Četla jsem a kochala jsem se.... trochu mě mrzelo, že jsem dosud pana Kulhánka a jeho knihy míjela. Mám co napravovat.
Půjčuji si závěr komentáře Česneksmedem: Každopádně, pokud je zde ještě někdo, kdo tuto knihu nečetl a zároveň je schopen se povznést nad kromobyčejným světem, čtěte a kochejte se!

14.02.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Všechny díly mě bavily a byly čtivé. Ráda si od autorky přečtu další knihy.

29.09.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Tak tohle byla nostalgie. Krásné vzpomínání i na filmovou verzi s Janem Valou.
Přesto mně zarazilo pár věcí, hezky jsou vypsané v komentáři EmmaKrizova: "A obyčejnej policajt lítá služebně z Brna do Prahy letadlem. A stačí mu k tomu říct kolegovi: Objednej mně na zítra aerotaxi. Exner neví co to je Věstonická Venuše. Jeho holku budoucí tchán zavírá doma, i když už je dávno na vysoké, tudíž jí je přes 20. "

23.10.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Ze str. 316: Román nemá být v první řadě pravdivý, ale čtivý.
S tím naprosto souhlasím. Já se dobře bavila a pro chvíle pohody knihu doporučuji.

28.05.2022 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Tuto knihu hodnotím s odstupem. Řekla bych, že se mi v hlavě hezky rozležela a ukázala svou hodnotu. Proto 5 hvězd.

14.10.2021 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Poslouchala jsem audio suprově načtené Mariánem Geišbergem.
A knihu doporučuji. Nemělo by se zapomínat.

26.11.2023 5 z 5

Bez lítosti Bez lítosti Martina Cole

Přiznávám, že k 5* pomohla i trocha sentimentality. Martinu Cole jsem kdysi čítávala a moc se mi vše líbilo. Zde jsem si navíc libovala v krátkých kapitolách.

23.10.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

U prvotiny jsem se připravila na shovívavost. Byla jsem mile překvapena, že jsem se spletla. Čtení jsem si užila stejně jako jiná autorčina díla. 5*

21.11.2023 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Konečně jsem se dostala k dalšímu dílu se sympatickým sanfranciským detektivem Frostem Eastonem a s jeho kocourem Shackem.
Čtení mělo spád a závěr byl pro mě nečekaný. Dovolím si doporučit čtenářům, kterým se líbí dobrodružství.

23.05.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Poslouchala jsem audioknihu (dobře namluvenou, chválím). Bohužel jen po chvilkách a to se projevilo ve výsledku. V ději knihy jsem měla zmatek...hlavně v postavách. Inspektorka mi zatím k srdci nepřirostla. Pokud se zadaří, přečtu si další díl.

31.07.2022 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Prima oddechovka. Mně Emmi připadala svá, hubatá a nevěděla sama co chce. Díky tomu se Leo nenudil. Určitě by se mi líbilo i divadelní zpracování. Z komentáře od keny vím, že ve Zlíně se jim povedlo.

25.06.2020 5 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Ta zločinecká hantýrka mě dostala, opravdu paráda. Zajímavý byl i život ve viktoriánské Anglii.

09.05.2020 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Na začátku četby jsem silně znejistěla a kontrolovala autora. Když jsem se utvrdila v tom, že jde opravdu o dílo FN, řekla jsem si, že to nevzdám a dál sledovala osud Pavla Vencla.
Po přečtení si dovolím knihu doporučit.

28.08.2023 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

18. století, Cornwall, život horníků, námořníků, šlechty, poměry ve vězení, soudnictví, obchodování, hazard - to vše krásně popsané s příslušnou atmosférou oceňuji 5 hvězdičkami. A těším se na pokračování.

14.10.2021 5 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Knihy DD čtu nebo poslouchám ve slovenštině, která mě v těchto dílech nesmírně baví. Opět to byla paráda za 5*.

31.08.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha byla příjemným překvapením.
Pro pobavení přidám citaci:
"Pomalu se z něj stává to, čemu Billy říká 3D, depresivní držkující dědek."

19.03.2020 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Při čtení jsem si uvědomila, že jsem už v minulosti viděla film. Vraha jsem tedy znala, ale i tak jsem si čtení užila. Pro mě to byla velmi příjemná oddechovka.

07.11.2019 5 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Doporučuji. Pohodové čtení a úžasný kočičák Koko.

15.06.2021 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Příroda se kýče nebojí. To je věta, která se podle mně hodí ke všem knihám Případů komisaře Dupina. Díky tomuto dílu, jsem si na netu prohlížela pobřežní masivy z růžového granitu.
A přiznávám, že jsem při čtení lehce popíjela víno....přeci si nebude užívat jen komisař a jemu podobní Bretaňci.

08.02.2021 5 z 5